JICblog

 

Začít podnikat? To není jen tak. Čeká vás spousta otázek, překážek a výzev. Které to jsou? Přečtěte si, co radí naši experti všem, kteří stojí na startu podnikatelské kariéry.

 

Nejnovější

Jízda s názvem „s. r. o.“ začíná. Jste připraveni po právnické stránce?

29. 6. 2022

Máte podnikatelský nápad. Prostudovali a zvážili jste všechny možnosti, které vám podnikání nabízí, až jste nakonec rozsekli i dilema, jestli být OSVČ, nebo založit s. r. o. A? Zvolili jste druhou možnost. Pojďme se podívat na pár věcí, které vám pomohou zorientovat se ve světě práva a smluv, když zakládáte „eseróčko".

Další články

Malý přehled marketingových kanálů

30. 5. 2022

Narážíte na ně každý den. Ráno, když se vzbudíte a projedete twitter. Hned potom u snídaně, když si prohlížíte krabici od křupinek. Když v autě po cestě do práce posloucháte rádio nebo podcast a pak kdykoliv a kdekoliv zapnete svůj počítač. Marketingové kanály jsou na každém rohu. Pojďme si je krátce představit.

Jak růst díky 8 principům cirkulární ekonomiky

21. 4. 2022

Systém ekonomiky, ve kterém lidstvo funguje (dejme tomu) staletí, není dlouhodobě udržitelný. Právě proto již začala jeho kompletní proměna. Pojďme se podívat na to, jak přicházející změny využít, získat konkurenční výhodu, stabilitu pro dlouhodobý růst a zároveň snížit negativní dopady své činnosti na životní prostředí a společnost a v čem spočívá přechod od lineární na cirkulární ekonomiku.

Kde získat podporu pro začínající startup?

24. 3. 2022

Jako začínající podnikatel vstupujete na neznámou půdu. Nechte si poradit, pomoct nebo se nechte popostrčit tím správným směrem od někoho zkušenějšího. Může to být mentor v podobě ostříleného podnikatele nebo andělský investor, který vás vezme pod svá křídla. A možností je ještě víc. Přečtěte si jaké a jak vybrat tu správnou.

Začínám podnikat. Je lepší živnost nebo firma?

17. 2. 2022

OSVČ nebo firma? Váháte? Dobře děláte. Každá z forem totiž má své výhody i nevýhody, proto je rozvaha na místě. Jakub Bůšek pro JICblog připravil přehled, který vám ukáže, co pro kterou z obou právních forem potřebujete a která z nich je pro vás lepší.

Jak správně nacenit produkt?

20. 1. 2022

Jedním z klíčů, který otevírá dveře k podnikatelskému úspěchu, je nastavení správné ceny produktu. Správná cena výrobku může zvýšit objem prodeje a díky tomu si vytvoříte základ pro prosperující podnikání. Platí to ale i naopak. Špatná cena může vašemu podnikání zlomit vaz. Proto pro vás Víťa Hanák připravil pár tipů, jak na cenotvorbu vyzrát.

Dobrodružná výprava směr trh

16. 12. 2021

Vstupovat na neznámé území s sebou nese celou řadu rizik. A s podnikáním je to stejné. Mapa společně s malým průzkumem situace vám tak může ušetřit si celou řadu nepříjemností. Hanka Šudáková pro vás připravila pár tipů, které vám se vstupem na trh pomohou.

Jak předejít majitelským neshodám

24. 11. 2021

„Ideální počet majitelů je lichý a tři jsou moc,“ říká se. Nicméně nebýt v podnikání sám má velké množství výhod. I rizika. Jak se vyhnout osudu dvou třetin neúspěšných startupů, kde jsou neshody mezi majiteli hlavním důvodem selhání?

6 věcí, na které si dát v začátcích podnikání pozor

21. 10. 2021

Začínáte podnikat? A čekáte, že váš rozjezd bude raketový a rychlost vesmírná? Tak pozor na chyby! Naše konzultantka Hanka Šudáková se začínajícím podnikatelům a startupům věnuje skoro deset let. Za tu dobu ví, na které chyby si dát pozor. Tak se na ně pojďme podívat.

6 tipů, jak ověřit nápad

22. 9. 2021

Jedním z největších strašáků při vývoji produktu je vytvořit něco, co nikdo nechce. Jak tedy ověřit, že váš nápad bude fungovat? Podívejte se s námi na nejdůležitější nástroje, které by vám v tom podle našich expertů Víti Hanáka a Jakuba Bůška měly pomoct.

Načíst další články

Akce

Neděle 14. srpna
16.00
Brno-Žabovřesky Zjistit více

#student: Startup Camp

Jsi student a podnikání tě magicky přitahuje? Máš v hlavě nápad a potřebuješ pomoc s jeho rozjezdem? Tak to se musíš přihlásit na náš studentský Startup Camp. Díky ní totiž potkáš partu stejně naladěných lidí, prožiješ šest dnů plných výzev, setkání s inspirativními lidmi, zážitků a osobního rozvoje. Zjistíš, jak vypadá startupové prostředí zblízka, posuneš svůj nápad dál a možná že najdeš parťáky, kteří do toho půjdou s tebou. A když to všechno zvládneš, můžeš od nás na konci dostat i pět tisíc na další podnikatelský krůček. A třeba to bude tvůj první krok na cestě k velkému podnikání. 

Akce JICPro studenty
Středa 14. září
16.30
Brno Zjistit více

#startuji: Startup 101 s Pavlínou Louženskou

Láká vás podnikání a v hlavě nosíte nápad, na kterém chcete pracovat? Nebo jste to už rozjeli a hodilo by se vám pár praktických nástrojů a metod, které vám pomůžou růst? Pavlína Louženská, zakladatelka platformy #Holkyzmarketingu, mentorka a Google certified trainer, vám v rámci tohoto interaktivního workshopu ukáže, jak začít a jak růst, jaké nástroje použít a jak nastavit byznys tak, aby skutečně fungoval.

 
Akce JICPro začínající podnikatele