JICblog

 

Začít podnikat? To není jen tak. Čeká vás spousta otázek, překážek a výzev. Které to jsou? Přečtěte si, co radí naši experti všem, kteří stojí na startu podnikatelské kariéry.

 

Nejnovější

6 tipů, jak ověřit nápad

22. 9. 2021

Jedním z největších strašáků při vývoji produktu je vytvořit něco, co nikdo nechce. Vložíte čas i peníze do vývoje produktu, abyste nakonec zjistili, že o něj není zájem. A existují způsoby, jak si ověřit, že váš nápad bude fungovat. Podívejte se s námi na ty, které byste podle našich expertů Víti Hanáka a Jakuba Bůška měli znát.

Další články

JICblog: Banka, grant či investor?

25. 8. 2021

Máte skvělý nápad, připravili jste si byznys plán a víte kdo je váš cílový zákazník. Teď už se stačí „jen”…

JICblog: Jak definovat cílovou skupinu a personu

29. 7. 2021

Začínáte podnikat? Pak byste měli vědět, jaký je rozdíl mezi cílovou skupinou a personou, jak si obě dvě správně nadefinovat a proč je to důležité nejen v momentě, kdy svůj nápad rozjíždíte. Proto pro vás Bára Peřková připravila několik tipů.

JICblog: Jak se stát ideálním podnikatelem

24. 6. 2021

Existuje něco jako ideální podnikatel? Co by tak měl splňovat a kdo se jím může stát? Nad tím, jak důležité jsou pro stabilitu a harmonii v podnikání životní hodnoty zakladatele firmy, se zamýšlel Mirek Londýn.

JICblog: Jak najít dokonalý podnikatelský nápad?

27. 5. 2021

Víte, že existují osvědčené metody a s nimi i vyzkoušená pravidla, díky nimž můžete najít ten správný podnikatelský nápad? Hanka Šudáková připravila několik rad, které se vám při hledání nápadu budou hodit.

JICblog: Od nápadu k faktuře

28. 4. 2021

V životě začínajícího podnikatele nastane chvíle, kdy přijde čas vstoupit na trh. Jenomže šlápnout na špatné místo může způsobit víc škody než užitku. Tak se pojďme podívat na to, jak na trh vtančit ladně a ve správném rytmu.

JICblog: Peníze a podnikání? Nerozlučná dvojice!

25. 3. 2021

Ať už vás v podnikání žene cokoliv, vždycky s tím musí jít ruku v ruce finanční benefit. Podnikání má prostě vydělávat peníze. Podívejte se s námi na příklady obchodních modelů, ať víte, kterou cestou se vydat.

JICblog: Zákazník a trh – jak je poznat?

24. 2. 2021

V čem tkví kouzlo úspěšného podnikání? V začátcích to je bezesporu péče, kterou věnujete poznání trhu a svých zákazníků. Ošidit tuto zásadní věc se vám může draze nevyplatit. Tak si pojďme připomenout, jak na to.

JICblog: Jak založit firmu a nebýt na to sám

4. 2. 2021

Ve dvou se to lépe táhne. A to i v podnikání. Jenomže najít správného parťáka není vůbec jednoduché. Co vše je potřeba si ujasnit před tím, než si s potenciálním co-founderem plácnete? To pro vás sepsala Hanka Šudáková.

JICblog: Jak začít podnikat?

13. 1. 2021

Máte skvělý nápad, který (podle vás) dobude trhy minimálně na naší planetě? Tak se ještě na chvilku zastavte a odpovězte si na základní otázky: Proč? Co? Jak? Základem je mít totiž alespoň rámcovou jistotu, že víte, co děláte.

Akce

Úterý 12. října
14.00
Brno Zjistit více

#mámnápad: Co si o něm myslí lidi z byznysu?

Být podnikatel-začátečník není vůbec jednoduché. Je k tomu zapotřebí spousta odvahy, trpělivosti a třeba i důsledného průzkumu trhu, který vám řekne, jestli můžete uspět. Stejně důležité je ale mít nablízku lidi z byznysu – zkušené podnikatele, jejichž zpětná vazba je pro každého začínajícího podnikavce nesmírně cenná. A právě to vám přináší formát akcí s názvem #mámnápadPřihlaste právě ten svůj nápad a představte ho lidem, jejichž zpětná vazba vám ukáže, na co se zaměřit, co raději vypustit a co je třeba na vašem produktu změnit.

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele