JICblog

 

Začít podnikat? To není jen tak. Čeká vás spousta otázek, překážek a výzev. Které to jsou? Přečtěte si, co radí naši experti všem, kteří stojí na startu podnikatelské kariéry.

 

Nejnovější

Jak uspět ve startupové soutěži? Známe tři zlatá pravidla

25. 8. 2022

Chystáte přihlášku do startupové soutěže? Nebo žádost o podnikatelský grant? Pak vás možná čeká obsáhlý dotazník, příprava prezentace nebo business plánu. A to vše má svá pravidla a zákonitosti. Na co si dát pozor, aby vás hodnotitel bral vážně? To se dozvíte v dalším JICblogu, tentokrát od Hanky Šudákové, které během roku projdou rukama stovky přihlášek.

Další články

Z univerzitních laboratoří do světa – jak na transfer inovací?

21. 7. 2022

Transfer znalostí a technologií z univerzit a výzkumných organizací si právem zasluhuje pozornost. Objevy totiž mají často potenciál vylepšit život na zemi. Jenže mezi průlomovým objevem a novým produktem vede dlouhá cesta, na jejíž překonání nemívají výzkumníci čas ani zkušenosti. A proto je tu transfer technologií. Veronika Štěpánková sepsala několik hlavních bodů, které se vám mohou hodit.

Jízda s názvem „s. r. o.“ začíná. Jste připraveni po právnické stránce?

29. 6. 2022

Máte podnikatelský nápad. Prostudovali a zvážili jste všechny možnosti, které vám podnikání nabízí, až jste nakonec rozsekli i dilema, jestli být OSVČ, nebo založit s. r. o. A? Zvolili jste druhou možnost. Pojďme se podívat na pár věcí, které vám pomohou zorientovat se ve světě práva a smluv, když zakládáte „eseróčko".

Malý přehled marketingových kanálů

30. 5. 2022

Narážíte na ně každý den. Ráno, když se vzbudíte a projedete twitter. Hned potom u snídaně, když si prohlížíte krabici od křupinek. Když v autě po cestě do práce posloucháte rádio nebo podcast a pak kdykoliv a kdekoliv zapnete svůj počítač. Marketingové kanály jsou na každém rohu. Pojďme si je krátce představit.

Jak růst díky 8 principům cirkulární ekonomiky

21. 4. 2022

Systém ekonomiky, ve kterém lidstvo funguje (dejme tomu) staletí, není dlouhodobě udržitelný. Právě proto již začala jeho kompletní proměna. Pojďme se podívat na to, jak přicházející změny využít, získat konkurenční výhodu, stabilitu pro dlouhodobý růst a zároveň snížit negativní dopady své činnosti na životní prostředí a společnost a v čem spočívá přechod od lineární na cirkulární ekonomiku.

Kde získat podporu pro začínající startup?

24. 3. 2022

Jako začínající podnikatel vstupujete na neznámou půdu. Nechte si poradit, pomoct nebo se nechte popostrčit tím správným směrem od někoho zkušenějšího. Může to být mentor v podobě ostříleného podnikatele nebo andělský investor, který vás vezme pod svá křídla. A možností je ještě víc. Přečtěte si jaké a jak vybrat tu správnou.

Začínám podnikat. Je lepší živnost nebo firma?

17. 2. 2022

OSVČ nebo firma? Váháte? Dobře děláte. Každá z forem totiž má své výhody i nevýhody, proto je rozvaha na místě. Jakub Bůšek pro JICblog připravil přehled, který vám ukáže, co pro kterou z obou právních forem potřebujete a která z nich je pro vás lepší.

Jak správně nacenit produkt?

20. 1. 2022

Jedním z klíčů, který otevírá dveře k podnikatelskému úspěchu, je nastavení správné ceny produktu. Správná cena výrobku může zvýšit objem prodeje a díky tomu si vytvoříte základ pro prosperující podnikání. Platí to ale i naopak. Špatná cena může vašemu podnikání zlomit vaz. Proto pro vás Víťa Hanák připravil pár tipů, jak na cenotvorbu vyzrát.

Dobrodružná výprava směr trh

16. 12. 2021

Vstupovat na neznámé území s sebou nese celou řadu rizik. A s podnikáním je to stejné. Mapa společně s malým průzkumem situace vám tak může ušetřit si celou řadu nepříjemností. Hanka Šudáková pro vás připravila pár tipů, které vám se vstupem na trh pomohou.

Jak předejít majitelským neshodám

24. 11. 2021

„Ideální počet majitelů je lichý a tři jsou moc,“ říká se. Nicméně nebýt v podnikání sám má velké množství výhod. I rizika. Jak se vyhnout osudu dvou třetin neúspěšných startupů, kde jsou neshody mezi majiteli hlavním důvodem selhání?

Načíst další články