o-nas HERO_BG_YELLOW-svg

Podporujeme lidi 
v rozvoji podnikání, 
které může měnit svět

Petr Chládek
„Věřím, že podnikání je jedním z nejsilnějších nástrojů, kterým můžeme změnit svět k lepšímu. Když lidem jejich práce dává smysl, jsou potom úspěšní a spokojení zároveň."
Petr Chládek
ředitel JIC

O nás

Naší vizí je otevřený inovační ekosystém, který je domovem globálně úspěšných podnikatelů a inspiruje svět.
Pracujeme pro region
Pracujeme pro region
Podporou inovací a podnikání děláme z jižní Moravy skvělé místo pro život.
20 let, 1500+ podpořených firem
20 let, 1500+ podpořených firem
Stavíme na špičkových expertech a bohatých zkušenostech.
Od startu až ke hvězdám
Od startu až ke hvězdám
Podporujeme inovativní podnikání. Od nápadu až na globální trh.

Náš příběh


 

Historii JICu píšou naši klienti

Václav Muchna - CEO Y Soft

Začínali jsme jako studentský projekt v JICu, který nám poskytl cenné know-how pro rozjezd podnikání. Dnes sami podporujeme nadějné technologické projekty a investujeme do startupů.

Václav Muchna
CEO Y Soft

2004

Na dveře teprve rok starého JICu zaklepal Václav Muchna. Tehdy jako student přišel s nápadem na systém správy tisku pro firmy. Dnes Y Soft zaměstnává stovky lidí a působí na několika kontinentech. 

Jiří Tobola - zakladatel ex CEO
JIC nás provázel a podporoval na cestě od akademického nápadu přes malý startupový tým v jedné kanceláři až po globální technologickou firmu se zákazníky v 45 zemích. Každému podnikateli doporučuji prozkoumat možnosti, které JIC nabízí.
Jiří Tobola
zakladatel ex CEO

2007

Flowmon Networks vyrostla z univerzitního projektu a první kanceláře měla na JICu. Prodej firmy v roce 2021 přinesl na jižní Moravu další kapitál a zkušenosti. Ty Jura Tobola předává dalším podnikatelům jako náš senior konzultant. 

Oliver Dlouhý - CEO Kiwi.com
JIC je pro mě středobodem jihomoravské startupové komunity. Chcete-li rozjet podnikání, začněte na JICu.
Oliver Dlouhý
CEO Kiwi.com

2010

Mezinárodní akcelerátor StarCube podpořil 62 startupů, které získaly investice za více než 122 milionů korun. Mezi nimi byl na začátku i nenápadný projekt Olivera Dlouhého s názvem Skypicker.cz. Ten se rozhodl zpřístupnit a zjednodušit nákup letenek. Jeho firmu nyní celý svět zná pod jménem Kiwi.com.  

Zbyněk Poulíček - CEO Gina software
JIC nám otevřel cestu k podnikání a podpořil prakticky ve všech aspektech od tvorby business plánu až po nastavení účetnictví. Pomohl nám tím vybudovat stabilní firmu, jejíž technologie zachraňují lidské životy u nás i v zahraničí.
Zbyněk Poulíček
CEO Gina software

2010

Na prvopočátku firmy GINA bylo v roce 2010 katastrofální zemětřesení na Haiti. Zbyněk Poulíček společně s Borisem Procházkou a Petrou Černou vyvinuli software, který by pomáhal propojovat záchranné a bezpečnostní složky.  

Michal Hrabí - dřívější CEO Phonexia
V roce 2015 jsme se rozhodli vytvořit novou firemní identitu. Díky kvalitní networkingové síti JICu jsme navázali špičkovou spolupráci s expertem v oboru a společně vytvořili nadčasovou image firmy přetrvávající dodnes.
Michal Hrabí
dřívější CEO Phonexia

2015

Kořeny brněnského úspěchu na poli počítačové analýzy řeči sahají do roku 2006. Skupina vědců z Fakulty informačních technologií VUT vyvinula fonémový rozpoznávač. S JICem v zádech vyrostla z vědeckého projektu firma Phonexia. 

Jan Labohý - spolumajitel firmy World from Space.
Přijetí do JIC nás nakoplo. Předtím jsme se potkávali po kavárnách a doma s počítačem, ale každodenní docházení do coworku nás přinutilo, abychom na nápadu začali pracovat naplno a systematicky.
Jan Labohý
spolumajitel firmy World from Space.

2018

Přivedli jsme do Brna vesmír. ESA BIC má za cíl podporu využití kosmických technologií v běžném životě, zajištění podpory výzkumu, vývoje a inovací a zpeněžení jejich výsledků. My se staráme o brněnskou pobočku kosmického inkubátoru.

Inovační ekosystém roste s námi

David Uhlíř - manažer regionální inovační strategie
Zpětně hodnoceno, byla ta první představa hrozně optimistická a naivní. Myslel jsem si, že se toho za tři roky stihne strašně moc, a stihla se tak třetina. Ale i to bylo dobré. Důležité bylo někde začít a dělat to dlouhodobě, mít trpělivost, dokud to neponese výsledky.
David Uhlíř
manažer regionální inovační strategie

2002

Díky Regionální inovační strategii v ČR dosáhl Jihomoravský kraj řady úspěchů. Rychle se jím inspirovaly ostatní kraje a dnes mají svou inovační strategii i další regiony.

Lucie Kanioková - Open Innovation manažerka JIC
Propojit moderní technologie s řešením reálných problémů. To je jedna z nejdůležitějších motivací mnoha podnikatelů, kteří pomocí svého podnikání touží změnit svět.
Lucie Kanioková
Open Innovation manažerka JIC

2011

Startujeme speed dating pro technologické firmy JIC 120 vteřin. Chceme jím podpořit rozvoj nové spolupráce mezi technologickými firmami navzájem nebo s výzkumnými organizacemi. Tímto způsobem jsme propojili už stovky společností a nastartovali více než tisícovku nových spoluprací.

Jindřich Weiss -  koordinátor sítě Ynovate
Naší obrovskou výhodou je každodenní práce s majiteli malých a středních firem napříč Českou republikou. Díky tomu známe velmi dobře prostředí, potřeby, ale i stav, ve kterém naše firmy jsou. 
Jindřich Weiss
koordinátor sítě Ynovate

2018

Vytváříme profesionální síť inovačních center, která od roku 2021 funguje pod značkou Ynovate. Nacházením synergií, přímou spoluprací s podnikateli i sdílením kontaktů podporujeme společně vznik a rozvoj inovativního, ambiciózního a udržitelného podnikání v Česku. 

Petr Chaloupka - CEO GreyCortex, s.r.o.
JIC je synonymem pro ekosystém, podporu a sdílení zkušeností. Podnikání dokáže být někdy náročné a plné výzev, které nám JIC pomohl překonat. Zejména v počátcích nám dodal sebevědomí, pomohl posílit vůli a získat cenné zkušenosti.
Petr Chaloupka
CEO GreyCortex, s.r.o.

2019

V roce 2019 jsme vytvořili platformu JIC+ pro komunitu lidí, kteří vlastní a řídí firmy. Sdílí si navzájem své zkušenosti, učí se jeden od druhého. Komunita nabízí bezpečný prostor k dialogu a vzdělávání. 

David Uhlíř - manažer regionální inovační strategie
Velvet Innovation meetupy jsou jedním z klíčových nástrojů pro budování důvěry mezi všemi, kdo se na rozvoji inovačního ekosystému podílejí. Důvěra, založená na společných hodnotách otevírá cestu ke společnému efektivnímu konání.
David Uhlíř
manažer regionální inovační strategie

2021

Začínáme organizovat Velvet Innovation meetupy, krátká neformální setkání, na kterých se účastníci dozví, co se v inovačním ekosystému #brnoregion chystá, sdílí úspěchy dosavadních projektů a hledají možnosti spolupráce.

Nové projekty pro lepší kraj

Jan Grolich - hejtman Jihomoravského kraje
Inovace jsou na jižní Moravě doma. Firmy s vysokou přidanou hodnotou přinášejí regionu pracovní místa, finance, prestiž i stabilitu. Potřebujeme, aby výrobní firmy nejen držely krok, ale aby byly – v nejlepším případě – napřed.
Jan Grolich
hejtman Jihomoravského kraje

2014

Otevřeli jsme INTEMAC, kde pomáháme výrobním a technologickým firmám rozvíjet úroveň digitalizace, automatizace nebo robotizace. Pomohli jsme tak desítkám firem z regionu vymyslet, navrhnout nebo sestavit zcela nová řešení. 

Radim Kocourek - jednatel JIC Ventures
Startupy v rané fázi své existence mají málo možností, jak sehnat finance na rozjezd. Pro soukromé investory i banky se stále jedná o velké riziko a potřebují alespoň dílčí jistotu, že se jim investice vrátí.
Radim Kocourek
jednatel JIC Ventures

2015

Spustili jsme JIC VENTURES, investiční nástroj podporující nadějné firmy v rychlejším růstu. Cílem není jen finanční profit. Úspěšné firmy totiž pomáhají i rozvoji celého regionu.

Markéta Vaňková - primátorka statutárního města Brna
Brno patří v podpoře kreativních průmyslů k průkopníkům. Nedávno otevřený hub KUMST budiž dalším důkazem. Kreativní vouchery každý rok potvrzují, že jsou ideálním nástrojem pro podporu spolupráce kreativců a dalších firem.
Markéta Vaňková
primátorka statutárního města Brna

2016

Ve spolupráci s městem Brnem startujeme program Kreativní vouchery Brno. Vůbec první program na podporu propojení kreativců a firem z dalších oborů v Česku. Inspirujeme tím i další města a kraje.

Tomáš Mejzlík - jednatel FabLab Brno s.r.o.
Hlavní přínos FabLabu vnímám v tom, že umožňuje lidem realizovat své nápady, které by jinak zůstaly jen v jejich hlavách. Díky přístupu ke kvalitním výrobním technologiím, vzdělání v digitálním řemesle a komunitě podobně smýšlejících makerů si tak může kdokoliv přetavit nápad v hotový projekt nebo produkt.
Tomáš Mejzlík
jednatel FabLab Brno s.r.o.

2017

Otevřeli jsme první FabLab v Česku. Nonstop veřejně přístupná digitální dílna nabízející možnost práce s 3D tiskárnou, řezacím plotterem, laserovou řezačkou nebo CNC frézkou.

Mariya Gabriel - Eurokomisařka
Jsem ohromena kreativitou a inspirativním prostředím KUMST. Jde o skvělý příklad toho, jak podpořit tvořivost a přiblížit inovace občanům. 
Mariya Gabriel
Eurokomisařka

2020

Otevíráme kreativní hub KUMST – zázemí pro kreativce, které dosud v Brně chybělo. Jeho cílem je propojit profesionály napříč kreativními odvětvími, rozvíjet jejich schopnost živit se tvorbou a podporovat tím i ostatní odvětví.

Jakub Bedecs - z iniciativy GameDev Area
Herní průmysl i přes pandemii rostl, nabírá nové lidi. Podpořit brněnská herní studia tak neznamená jen podpořit vznik her s fanoušky po celém světě, ale i podporu vysoce kvalifikovaných pracovních míst, a dokonce nových profesí.
Jakub Bedecs
z iniciativy GameDev Area

2022

V KUMSTu vzniká první herní inkubátor v České republice. Slouží herním startupům a studiím, nabízí jim oborové vzdělávací akce, konzultační hodiny s experty z různých odvětví, ale i fyzický prostor a zázemí. Už teď se do něj hlásí první týmy herních vývojářů.

Proč se stát klientem JICu

Jsme inovační agentura podporující podnikatele i lidi s touhou podnikat. Zjistěte, jak můžeme podpořit vás!
Máte podnikatelský nápad?
Máte podnikatelský nápad?
Poradíme vám se začátkem podnikání a pomůžeme se sháněním prostor i financí.
Stojíte před výzvou?
Stojíte před výzvou?
Společně se špičkovými specialisty nebo zkušenými podnikateli to půjde lépe. My vám doporučíme ideálního konzultanta, který vás podpoří a provede. 
Hledáte partnery?
Hledáte partnery?
V komunitě kolem JICu najdete obchodní partnery i podnikatele, kteří stojí před stejnými výzvami jako vy.

Lidé na JICu

  • Experti z praxe i průkopníci inovací

  • Lidé na JICu jsou pevně spojeni s jihomoravským ekosystémem. Najdete mezi nimi podnikatele, experty a specialisty i důležité členy národních i mezinárodních sítí.

Michaela Sagitariová
Lidi na JICu žene touha dělat něco pro své město a pro svůj region – a také jedinečný týmový duch a pocit z dobře odvedené práce.
Michaela Sagitariová
human potential manager jic

Etický kodex

Etický kodex je naším kompasem. Vede nás a pomáhá nám správně se rozhodovat. Společným úkolem nás všech je podporovat podnikatele, kteří mají pozitivní dopad na společnost. A to způsobem, který je lidský a přátelský. Chceme být průkopníky, inspirovat a nechávat se inspirovat. Děláme věci, u kterých vidíme dlouhodobou perspektivu. Vedou nás principy udržitelnosti. Vážíme si svobody tvořivosti a bereme na sebe zodpovědnost za to, co děláme. To jsou naše hodnoty.

 
Podívejte se na celý etický kodex JICu.

Etický kodex JIC
Narazili jste u nás na něco, co vám ke kodexu nepasuje? Napište nám anonymně přes aplikaci FaceUp (přístupový kód: f2jwrglnaf).

Napsat v aplikaci FaceUp

Naše projekty

Pro studenty středních a vysokých škol jsme vytvořili e-learning JICskill, který je provede prací s nápadem. Ať už se jedná o rozjezd podnikání nebo školní projekt. 
Kreativní hub KUMST vytváří prostředí pro kreativní profesionály, ve kterém mohou svobodně tvořit a podnikat. Kreativcům poskytuje zázemí pro tvorbu, propojování i rady od zkušenějších. 
Podnikavá mysl pomáhá žákům uspět ve světě, který se neustále mění. Pedagogům poskytuje nápady, tipy a metodiku, jak ve škole rozvíjet podnikavé kompetence.
Brno.AI je otevřená platforma, která nachází aplikace pro AI, vytváří prostor pro spolupráci a pomáhá rozvíjet AI komunitu v #brnoregion.
FabLab Brno je první digitální dílna pro makery v České republice. Najdou v ní laserové řezačky, 3D tiskárny nebo CNC frézku. Kromě té na JIcu máme i pojízdnou dílnu v kamionu s názvem FabLab University. 
#brnoregion je značka, kterou propagujeme Jihomoravský kraj a město Brno jako správné místo pro inovační byznys, výzkum a vývoj.
Prostřednictvím programu Kreativní vouchery Brno podporujeme společně s městem Brnem spolupráci kreativců a firem z Jihomoravského kraje s vlastní službou nebo produktem. 

INTEMAC je výzkumné a inovační centrum, které jsme založili pro podporu průmyslu 4.0 ve výrobních a technologických firmách.

Dceřiná společnost JIC Ventures jsme založili, abychom mohli podporovat nadějné foundery s vizí a potenciálem. Investice máme třeba v NenoVision, Bastl Instruments nebo Wereldu.
Ynovate je síť profesionálních inovačních center, která nacházením synergií, přímou spoluprací s podnikateli i sdílením kontaktů podporují vznik a rozvoj inovativního, ambiciózního a udržitelného podnikání.
Velvet Innovation je platforma pro setkávání zástupců firem, veřejných institucí nebo univerzit a vědeckých týmů podílející se na růstu jihomoravského inovačního ekosystému #brnoregion.

JIC+

JIC+ je komunita více než 350 lidí, kteří vlastní nebo řídí firmu v Jihomoravském kraji.

Jsem tu správně?

Nebojte se zeptat Jany Švecové, ona vám ráda poradí!

Zajímá mě komunita inovačního ekosystému

Volná komunita lidí, které zajímá dění v inovační a podnikatelské scéně #brnoregion, se potkává na akcích Velvet Innovation.

Spolufinancování

Projekt: PROVOZ INFRASTRUKTURY JIC

Projekt je zaměřen na zvýšení kvality služeb JIC a posílení stability
provozu inovační infrastruktury prostřednictvím vzdělávání
interních konzultantů, posílení marketingových aktivit
a podpory financování neskladovatelných síťových dodávek
v objektech INTECH TI1, INMEC a KUMST.

Projekt: MODERNIZACE INFRASTRUKTURY JIC

Projekt je zaměřen na zkvalitnění inovační infrastruktury JIC, které provozuje
síť inkubátorů a poskytuje služby s vysokou přidanou hodnotou inovativním
rozvíjejícím se firmám. Hlavní aktivitou projektu jsou stavební práce
a pořízení vybavení spojené s modernizací objektů technologických
inkubátorů INTECH, INMEC a KUMST.

Projekty jsou spolufinancovány Evropskou unií.