Invea-Tech se dělí na dvě samostatné společnosti

Společnost Invea-Tech, která začínala jako startup v Jihomoravském inovačním centru,  se k 1. říjnu 2015 rozdělí. Cílem rozdělení je umožnit rychlejší rozvoj obou dosavadních produktových linií na globálním trhu. 

Část firmy věnující se řešení Flowmon pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí bude dále existovat pod názvem Flowmon Networks. Bude dál rozvíjet řešení patřící k předním nástrojům pro správu počítačových sítí a jejich zabezpečení proti pokročilým kybernetickým hrozbám. Na Flowmon celosvětově spoléhají kritické infrastruktury států, finanční instituce, poskytovatelé internetových služeb, ministerstva, výrobní firmy i menší společnosti, které chtějí vědět, co se děje v jejich počítačové síti. 

Oblast vývoje síťových karet a aplikací pro hardwarovou akceleraci bude dále rozvíjena novou společností Netcope Technologies. Původně tzv. FPGA oddělení společnosti Invea-Tech vyvinulo například síťovou kartu podporující 100G Ethernet, která si nachází zákazníky mezi poskytovateli internetu, mobilními operátory nebo provozovateli datových center. Produkty této společnosti využívají například i firmy obchodující na největších světových burzách, které díky nim získávají výhodu rychlejší realizací obchodních strategií. 

Složení týmů a většina kontaktních údajů zůstává beze změny. „Pro naše partnery a zákazníky se rozdělením Invea-Tech nic nemění,“ ujišťuje Petr Špringl, obchodní ředitel řešení Flowmon pro Českou republiku. „Smlouvy i doposud platné podmínky zůstávají beze změn a automaticky přechází v rámci projektu štěpení,“ dodal Špringl.

Invea-Tech je spin-off Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického, který spolupracuje mimo jiné s vědeckým sdružením CESNET. Týmu Invea-Tech se podařilo uspět na českém trhu i v zahraničí a účastnit se řady evropských technologických projektů. V Jihomoravském inovačním centru společnost v minulosti absolvovala programy JIC MASTER a JIC PLATINN.