Magazín

Informace, vzdělávání, inspirace. Ochutnejte podnikání v našem magazínu JIC.

Načíst další články

Inspirujte se na akcích pro podnikatele

Pondělí 25. listopadu
9.00
Praha 6 Zjistit více

Tip: Úvodní konference a Matchmaking KAPPA

Technologická agentura ČR (TA ČR), zprostředkovatel výzkumného Programu KAPPA, financovaného z Fondů EHP a Norska, zve zástupce podniků a výzkumných organizací na Úvodní konferenci a Matchmaking KAPPA. Akce se koná ve dnech 25.–26. listopadu 2019 v prostorách TA ČR (Evropská 1692/37, Praha 6). Cílem akce je seznámit odbornou veřejnost s parametry Programu KAPPA a zároveň posílit spolupráci mezi institucemi z Česka, Norska, Islandu a Lichtenštejnska.

Akce JICPro zkušené podnikatele
Středa 27. listopadu
16.00
Brno-Medlánky Zjistit více

#podnikám: Employee Equity aneb jak na zaměstnanecké podíly a akcie

V zahraničí běžná praxe, u nás zatím spíše neobvyklé. Řeč je o zaměstnaneckých podílech a akciích, které úspěšným startupům pomáhají přilákat, udržet a správně motivovat ty nejtalentovanější lidi. Ti pak nejenže přispívají úspěchu celé společnosti, ale sami na něm můžou hezky vydělat – Facebook takto udělal dolarové milionáře z více než tisícovky svých zaměstnanců! V Česku se s tzv. Employee Equity programy příliš často nesetkáme, především kvůli ne zrovna příznivému právnímu a daňovému prostředí. To ale neznamená, že jich nelze využít.

Zajímá vás, jaké možnosti mají české firmy při zavádění programů zaměstnaneckých podílů či akcií, kde se inspirovat ze zahraničních best practices, co je dobré předem promyslet a jak program Employee Equity vlastně spustit? Přijďte 27. listopadu na přednášku s Lukášem Konečným z Y Soft Ventures, který nám vše prozradí!

Akce JICPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele