Magazín

 
Inspirativní příběhy, podnikatelské rady, inovační trendy. Ochutnejte podnikání v JICmagazínu a objevte s námi svět (nejen) startupů.

Nejnovější

Slavná PC hra jako deskovka i vesmírné prototypy. Pět projektů uspělo v našem programu

3. 12. 2021 | Aktuálně z JICu

Celkem tři a půl milionu korun si mezi sebe rozdělí 5 úspěšných projektů z programu Prototypuj a ověřuj, kterým město Brno a Jihomoravský kraj společně s námi podporují začínající podnikatelské nápady. Podívejte se, které projekty ve finále čtvrté výzvy uspěly.

Trendy a témata

Poznejte nejnovější trendy a podnikatelské příležitosti, se kterými můžete dobýt svět.

Taxonomie – udržitelnost firem v hodnocení

29. 11. 2021

Ve finále našeho seriálu se podíváme na zoubek nové taxonomii. Jak tento nástroj Evropské unie pomůže investorům, kteří chtějí financovat trvale udržitelné projekty? A proč by se už teď podnikatelé měli zamyslet nad nefinančním reportingem? I tentokrát pro vás to nejdůležitější připravil Maroš Sovák z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Ekoznačka: jak splnit kritéria?

18. 11. 2021

Ve třetím díle našeho seriálu o všem, co přináší Green Deal, se zaměříme na ekoznačky. Jaké nabízí výhody, jak jsou právně regulovány a jaká kritéria musíte splňovat, abyste označení získali? Přečtěte si to to nejdůležitější od Maroše Sováka z kanceláře KROUPAHELÁN.

Objevte aktuální trendy

Příběhy úspěšných firem

Za každým úspěšným podnikatelem najdete inspirativní příběh, ve kterém nechybí nápad, touha i tvrdá práce. Tady najdete některé z nich.

Drillbone: Ortoped z Brna vymyslel novou pomůcku pro operace

4. 10. 2021

Vývoj inovativních produktů není pouze doménou strojařských inženýrů či rozených podnikatelů. V každém oboru…

VRgineers: Vyvíjíme věrnou kopii skutečného létání

1. 10. 2021

VRgineers sbírají v posledních měsících úspěch za úspěchem. Jejich špičková technologie zaujala české investory a tato první česká firma v prestižním evropském akcelerátoru EIT Digital a jedna z prvních firem se sídlem v Brně podpořených inkubátorem Evropské kosmické agentury teď hýbe světem leteckých simulátorů.

Další příběhy

JICtalk

Povídání nejen o podnikání – seznamte se s úspěšnými podnikateli i špičkovými experty v podcastu Hanky Šudákové.

JICtalk: Juraj Šabatka – stavební revolucionář

22. 11. 2021

Stavebnictví – obor, do kterého se digitalizace probourává tempem pomalu tvrdnoucího betonu. Zároveň ale také nabízí spoustu příležitostí. A jednu z nich našel i Lubomír Šabatka se svým softwarem pro statiky IDEA StatiCa. O byznysovou stránku se už pět let stará jeho syn Juraj, který byl dalším hostem JICtalku.

JICtalk: Jiří Tobola – ajťák za miliardu

18. 10. 2021

Jirka Tobola je prototypem úspěšného startupisty, který díky svým schopnostem, vůli a touze vybudoval globální firmu. Jak se stalo, že se z brněnského ajťáka z univerzity stane ředitel úspěšné technologické firmy Flowmon? A jaké jsou jeho aktuální plány? Poslechněte si další díl JICtalku s Hankou Šudákovou.

Další díly JICtalku

JICfluencer

Nechte se inspirovat příběhy mladých podnikavců, kteří se vydali na cestu za svým podnikatelským snem.

JICfluencer Jakub: Antény ke sdílení

11. 11. 2021

Ještě mu není třicet a už má za sebou deset let podnikání. A to ne ledajakého. Kuba Lajmon je totiž milovník létání. A zároveň programátor. A když tyhle dvě věci spojíte, může vás to vystřelit třeba až do vesmíru. Nechte se inspirovat dalším JICfluencerem a jeho příběhem.

JICfluencer Vojta: Vejce nebo slepice?

14. 10. 2021

Jako dítě musel Vojta Kolomazník chodit otevírat a zavírat slepicím kurník. Jako student se rozhodl pomoct rodičům a vyvinul pro ně Chytrý kurník, který dveře slepicím otevírá a zavírá sám – podle aktuální hladiny osvětlení. A jako absolvent školy svůj nápad přeměnil v úspěšný podnikatelský produkt. Seznamte se s dalším JICfluencerem!

Poznejte naše JICfluencery

JICblog

To nejlepší z hlav našich zkušených expertů pro všechny, kteří jsou na úplném začátku své podnikatelské dráhy.

Jak předejít majitelským neshodám

24. 11. 2021

„Ideální počet majitelů je lichý a tři jsou moc,“ říká se. Nicméně nebýt v podnikání sám má velké množství výhod. I rizika. Jak se vyhnout osudu dvou třetin neúspěšných startupů, kde jsou neshody mezi majiteli hlavním důvodem selhání?

6 věcí, na které si dát v začátcích podnikání pozor

21. 10. 2021

Začínáte podnikat? A čekáte, že váš rozjezd bude raketový a rychlost vesmírná? Tak pozor na chyby! Naše konzultantka Hanka Šudáková se začínajícím podnikatelům a startupům věnuje skoro deset let. Za tu dobu ví, na které chyby si dát pozor. Tak se na ně pojďme podívat.

Další tipy z JICblogu

Aktuálně z JICu

Nenechte si ujít aktuální novinky ze světa podnikání, které vám mohou pomoci na cestě k úspěchu.

Slavná PC hra jako deskovka i vesmírné prototypy. Pět projektů uspělo v našem programu

3. 12. 2021

Celkem tři a půl milionu korun si mezi sebe rozdělí 5 úspěšných projektů z programu Prototypuj a ověřuj, kterým město Brno a Jihomoravský kraj společně s námi podporují začínající podnikatelské nápady. Podívejte se, které projekty ve finále čtvrté výzvy uspěly.

Hledáme startupy do kosmického inkubátoru

22. 9. 2021

Výzva do inkubátoru Evropské kosmické agentury právě běží. Až do 15. října se u nás mohou hlásit projekty využívající kosmické technologie tady na Zemi. A získat mohou až 50 tisíc eur. V následujících pěti letech takto rozdíme celkem milion eur, Jdete do toho?

Další aktuality