Trendy a témata

 

Buzzwordy, trendy, novinky! Sledujeme pro vás vše, co hýbe světem inovací. Kde jinde hledat ty nejlepší podnikatelské příležitosti, než tam, kde se tvoří budoucnost? 

Nejnovější

Udržitelnost v DNA? Firmám dává náskok

27. 9. 2021

Udržitelný přístup dává firmám konkurenční výhodu. A to ať už svou zprávu vysílají koncovým zákazníkům nebo třeba investorům. Na tom se shodli řečníci konference Velvet Innovation. Připravili jsme pro vás to nejzajímavější, co zaznělo v povídání se zástupci firem IKEA, SAP, Tilia Impact Ventures, Sonnentor a organizace EIT Climate-KIC.

Další články

Revoluce v mobilitě? Vizionáři o ní mluvili na Velvet Innovation

21. 9. 2021

Téměř 70 % lidské populace bude žít do roku 2050 v městské zástavbě. Mobilita lidí i věcí bude vyžadovat jiná řešení. Jaké jsou největší výzvy v této oblasti? Tak zněla otázka, kterou zodpovídali řečníci konference Velvet Innovation.

Gradient Labs: Hrou ke zdraví

16. 9. 2021

ak udělat z rehabilitace zábavu? Na to přišli naši klienti ve firmě Gradient Labs. Vyvinuli rehabilitační pomůcku, která reaguje na stisk a přenáší přitom signál do počítačové hry. Pacient tak posiluje ty správné svaly a zároveň ho to baví.

Maria Vassilakou: Přerod města ve smart city nemusí trvat dlouhá léta

8. 9. 2021

Inspirativní, energická a podporující. Taková je Maria Vassilakou, bývalá bývalá místostarostka Vídně, která stála za přerodem rakouské metropole na „smart city“. Je jedním z hostů konference Velvet Innovation a my jsme si s ní povídali o tom, jak náročná cesta ke smart city vlastně je.

Brno nepotřebuje cheaty. Má Herní klastr

19. 8. 2021

V Brně vzniká Herní klastr. Místní komunita touží po tom, aby se z moravské metropole stalo evropské centrum herního průmyslu. Jedním z tahounů této myšlenky je Jarek Kolář, který se také významně podílel na vzniku několika českých legendárních her.

Design? K nezaplacení

12. 8. 2021

Dvě různé firmy, dva rozdílné příběhy, ale zároveň dvě podobné vize – firmy Plastia a AnyoneGo spojuje úspěch v prestižní soutěži Red Dot Design Awards. V jejich podání design znamená nejen estetickou, ale také funkční inovaci.

Gauss Algorithmic: Velká data pro velké věci

4. 8. 2021

Big data? Když s nimi umíte pracovat, můžete zjistit, kdy dostanou lidé chuť na hamburger nebo pomoci určit diagnózu pacienta. Brněnská firma Gauss Algorithmic to zvládne a patří díky tomu mezi nejrychleji rostoucí startupy u nás.

Digitální móda: demokracie návrhářství

28. 6. 2021

Digitální móda šetří peníze, materiál a demokratizuje módní návrhářství. Podívali jsme se na to, co vše může změnit aktuální trend digitální módy, která mimo jiné otevírá dveře i doposud neznámým návrhářům.

Jiří Kobelka z Tatum: Blockchain pro všechny

21. 6. 2021

Brněnský Tatum se stal vůbec prvním českým startupem, který se probojoval do prestižního akcelerátoru SkyDeck v Silicon Valley. I o tom jsme mluvili se spoluzakladatelem firmy.

Virtuální pacient od IBA: gamifikace medicíny

7. 6. 2021

Institut biostatistiky a analýz vznikl jako spin-off Masarykovy univerzity. Kromě sběru dat a jejich analýz přichází s dalším produktem – virtuálním pacientem.

Načíst další články