Trendy a témata

 

Buzzwordy, trendy, novinky! Sledujeme pro vás vše, co hýbe světem inovací. Kde jinde hledat ty nejlepší podnikatelské příležitosti, než tam, kde se tvoří budoucnost? 

Nejnovější

Digitální móda: demokracie návrhářství

28. 6. 2021

Představte si svět, ve kterém vznikne jen tolik módních kousků oblečení, o kolik mají lidé reálně zájem. Takový scénář nabízí digitální móda – kromě toho, že na světová virtuální mola otevře dveře i doposud neznámým návrhářům, si o svoje místo brzy řekne i v životě nás všech.

Další články

Jiří Kobelka z Tatum: Blockchain pro všechny

21. 6. 2021

Brněnský Tatum se stal vůbec prvním českým startupem, který se probojoval do prestižního akcelerátoru SkyDeck v Silicon Valley. I o tom jsme mluvili se spoluzakladatelem firmy.

Virtuální pacient od IBA: gamifikace medicíny

7. 6. 2021

Institut biostatistiky a analýz vznikl jako spin-off Masarykovy univerzity. Kromě sběru dat a jejich analýz přichází s dalším produktem – virtuálním pacientem.

Lucie Brešová: Od letenek k virtuální realitě „do kapsy“

30. 5. 2021

Je jednou z nejvýraznějších českých manažerských tváří. Lucie Brešová stála u zrodu nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Dnes stojí na startu znovu – tentokrát na palubě start-upu Pocket Virtuality a jejich produktu budoucnosti.

Ondřej Veselý: Strojové učení musí být etické

15. 4. 2021

Ondřej Veselý patří mezi brněnský okruh odborníků na strojové učení, která svůj koníček přetavila v rostoucí byznys. Kromě podnikání ale jeho jméno najdete i mezi členy etické skupiny Evropské komise, která posuzuje projekty žádající o dotaci.

Může jít robot do vězení? aneb Právo v AI

29. 3. 2021

Chystáte se vrhnout se svým produktem z oblasti strojového učení na trh? Pak byste měli vědět, jak legislativa v oblasti umělé inteligence funguje a co se dá s velkou pravděpodobností očekávat do budoucna.

Brno chce být smart. Nabízí data a hledá podnikatele

23. 3. 2021

Brno provozuje vlastní datový portál, na kterém zveřejňuje data z nejrůznějších oblastí života. Chytnout se ho mohou místní inovátoři a využít data třeba k novým řešením a postavit na nich vlastní úspěšné podnikání.

DataFromSky: Umělá inteligence pro chytrá města

18. 3. 2021

Brněnská firma DataFromSky vznikla na půdorysu akademického projektu na automatické monitorování dopravy pomocí dronů. Postupně vyvinula komplexní nástroj, který promění jakoukoliv kameru na chytrý dopravní senzor.

Ximilar: Učíme stroje dívat se na svět jako lidi

4. 3. 2021

Prostřednictvím strojového učení pomáhá firma Ximilar zákazníkům z celé Evropy, USA nebo Brazílie co nejlépe využít fotografie produktů, materiálů nebo snímky z mikroskopu. Na úspěšný rozvoj firmy jsme se ptali zakladatele Davida Nováka.

CAMEA: 26 let balancujeme na hranici state of the art

22. 2. 2021

Umělá inteligence dokáže v mnoha oblastech zastávat rutinní práci. Neuronová síť, kterou používá ve svých výrobcích brněnská CAMEA, vedle toho zvládne i něco navíc – zvyšovat bezpečnost v dopravě.

Načíst další články