Trendy a témata

 

Buzzwordy, trendy, novinky! Sledujeme pro vás vše, co hýbe světem inovací. Kde jinde hledat ty nejlepší podnikatelské příležitosti, než tam, kde se tvoří budoucnost? 

Nejnovější

Taxonomie – udržitelnost firem v hodnocení

29. 11. 2021

Ve finále našeho seriálu se podíváme na zoubek nové taxonomii. Jak tento nástroj Evropské unie pomůže investorům, kteří chtějí financovat trvale udržitelné projekty? A proč by se už teď podnikatelé měli zamyslet nad nefinančním reportingem? I tentokrát pro vás to nejdůležitější připravil Maroš Sovák z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Další články

Ekoznačka: jak splnit kritéria?

18. 11. 2021

Ve třetím díle našeho seriálu o všem, co přináší Green Deal, se zaměříme na ekoznačky. Jaké nabízí výhody, jak jsou právně regulovány a jaká kritéria musíte splňovat, abyste označení získali? Přečtěte si to to nejdůležitější od Maroše Sováka z kanceláře KROUPAHELÁN.

Ekodesign: Podpora kvality nad kvantitu

8. 11. 2021

Zelená dohoda s sebou nese i potřebu podívat se na dosavadní přístup k designu výrobků. Proto do hry vstupuje ekodesign. Jaký právní rámec ho upravuje a co vlastně pojem ekodesign znamená? To se dozvíte v druhém díle seriálu, který pro JICmagazín zpracovává kancelář KROUPAHELÁN!

Green Deal? Základy nejen pro podnikatele!

4. 11. 2021

Do roku 2050 bude Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Alespoň tak praví Zelená dohoda. Co ale vlastně znamená v praxi? To se dozvíte v našem seriálu, který pro JICmagazín připravují kolegové z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Ekonomika po pandemii? V něčem silnější a připravena na boj s klimatem

20. 10. 2021

Jak dopadá pandemie koronaviru na vnímání udržitelných trendů ve společnosti? Podle řečníků konference Velvet Innovation jsou vibrace posledních pár měsíců jiné. Zatímco dříve o ní firmy jen mluvily, teď už se stává opravdovou součástí jejich strategií. Přečtěte si, co k tomu zaznělo z úst Jiřího Hlavenky, Petera Drölla, Cyrila Klepka nebo Alice Machová.

Velvet Innovation: Technologie pro dobro světa

12. 10. 2021

Podle Ankita A. Shukly z Frost & Sullivan existují tři opravdu klíčové klastry s dlouhodobým dopadem na naši společnost. Udržitelnost a životní prostředí je jedním z nich. Jak mohou v těchto oblastech zafungovat high-tech inovace? A jakou roli v tom hraje spolupráce korporací a startupů? O tom byla řeč na nedávné konferenci Velvet Innovation.

Udržitelnost v DNA? Firmám dává náskok

27. 9. 2021

Udržitelný přístup dává firmám konkurenční výhodu. A to ať už svou zprávu vysílají koncovým zákazníkům nebo třeba investorům. Na tom se shodli řečníci konference Velvet Innovation. Připravili jsme pro vás to nejzajímavější, co zaznělo v povídání se zástupci firem IKEA, SAP nebo třeba Tilia Impact Ventures.

Revoluce v mobilitě? Vizionáři o ní mluvili na Velvet Innovation

21. 9. 2021

Téměř 70 % lidské populace bude žít do roku 2050 v městské zástavbě. Mobilita lidí i věcí bude vyžadovat jiná řešení. Jaké jsou největší výzvy v této oblasti? Tak zněla otázka, kterou zodpovídali řečníci konference Velvet Innovation.

Gradient Labs: Hrou ke zdraví

16. 9. 2021

ak udělat z rehabilitace zábavu? Na to přišli naši klienti ve firmě Gradient Labs. Vyvinuli rehabilitační pomůcku, která reaguje na stisk a přenáší přitom signál do počítačové hry. Pacient tak posiluje ty správné svaly a zároveň ho to baví.

Maria Vassilakou: Přerod města ve smart city nemusí trvat dlouhá léta

8. 9. 2021

Inspirativní, energická a podporující. Taková je Maria Vassilakou, bývalá bývalá místostarostka Vídně, která stála za přerodem rakouské metropole na „smart city“. Je jedním z hostů konference Velvet Innovation a my jsme si s ní povídali o tom, jak náročná cesta ke smart city vlastně je.

Načíst další články