Trendy a témata

 

Buzzwordy, trendy, novinky! Sledujeme pro vás vše, co hýbe světem inovací. Kde jinde hledat ty nejlepší podnikatelské příležitosti, než tam, kde se tvoří budoucnost? 

Nejnovější

Jiří Fuchs z CCFR: Demokratizujeme svět investic

25. 7. 2022

Jeho první podnikatelský projekt Dotační manager funguje dodnes. Jiří Fuchs jím veřejnosti otevřel jinak složitý svět dotací. Rozhodl se jít však ještě dál, směrem k investicím. Se spolužákem z VŠE Michalem Dufkem se v roce 2017 pustil do výzkumu a vývoje softwaru, který významně zjednodušuje možnosti investování. Jak? Na to jsme se ho zeptali v našem rozhovoru.

Další články

Bitcoin na hraně? Podle „Kicoma“ Vejmoly ho ještě čekají zajímavé časy

4. 7. 2022

Třináct let – tak dlouho je tu bitcoin s námi. Podle svých fanoušků za tu dobu dokázal, že má v online prostředí své místo. A odvážlivcům, kteří se nezaleknou jeho přirozené volatility, nabízí mnoho podnikatelských příležitostí. Pojďme se na ně podívat s Jakubem „Kicomem“ Vejmolou z „Bitcoinovýho kanálu“.

Jan Staněk z Purple Ventures: FinTech má hype za sebou. Příležitosti ale pořád jsou

23. 6. 2022

Purple Technology vyvíjí fintechovou technologii pro tzv. forexové brokery – tedy pro společnosti, přes které je možné obchodovat s cizími měnami. Součástí holdingu je fond Purple Ventures a s jeho CEO, Honzou Staňkem, jsme mluvili o tom, jakou podnikatelskou příležitost oblast FinTechu nabízí.

Nová zlatá horečka? 7 aktuálních trendů ve FinTech

2. 6. 2022

S rozvojem technologií se dramaticky změnil svět finančních služeb. Ve světě FinTech, který právě tyto nástroje zahrnuje, se tak objevují inovace a zároveň podnikatelské příležitosti. Blockchain, decentralizované finance, FaaS (FinTech-as-a-Service), kyberbezpečnost – to všechno otevírá nové cesty. Pojďme si představit ty nejzajímavější trendy současnosti.

Kevin Koym: Budujme firmy, které budou pohánět otevřenou společnost

29. 4. 2022

Kevin Koym založil a vede jeden z nejúspěšnějších amerických akcelerátorů Tech Ranch. Věří, že díky podpoře podnikatelů po celém světě, může popohnat rozvoj inovací. Do České republiky zavítal na pozvání JIC a jeho návštěvu podpořila i americká ambasáda.

Software Pinya – uvolňuje personalistům ruce

21. 3. 2022

Brněnská Pinya funguje na trhu už deset let. Přes zabezpečení dat a firemní intranety se dostala až k oblasti lidských zdrojů. Před třemi lety poslala na trh cloudový software pro personalisty, který dokáže výrazně zjednodušit práci a ušetřit i polovinu jejich času. Přečtěte si další příběh úspěšné firmy, se kterou máme tu čest pracovat.

Smartlook: Jednorožec na obzoru?

10. 2. 2022

Začali ho vyvíjet jako doplněk k hotovému produktu – live chatu. Pak se ale ukázalo, že samostatně může fungovat daleko lépe. Řeč je o Smartlooku – produktu i stejnojmenné firmě, která bude globální trh nově dobývat přímo z Ameriky. Takové jsou alespoň vize CEO firmy Petra Janošíka.

3 důvody, proč podnikat v SaaS

25. 1. 2022

Už žádné nákupy softwaru v krabičkách! Odteď si ho už budeme platit formou předplatného jako službu. Software as a Service, tedy software jako služba, patří k největším technologickým trendům posledních let, a to s sebou nese ohromné podnikatelské příležitosti. Proč tomu tak je? Má to tři hlavní důvody. Pojďme se na ně podívat.

Taxonomie – udržitelnost firem v hodnocení

29. 11. 2021

Ve finále našeho seriálu se podíváme na zoubek nové taxonomii. Jak tento nástroj Evropské unie pomůže investorům, kteří chtějí financovat trvale udržitelné projekty? A proč by se už teď podnikatelé měli zamyslet nad nefinančním reportingem? I tentokrát pro vás to nejdůležitější připravil Maroš Sovák z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Ekoznačka: jak splnit kritéria?

18. 11. 2021

Ve třetím díle našeho seriálu o všem, co přináší Green Deal, se zaměříme na ekoznačky. Jaké nabízí výhody, jak jsou právně regulovány a jaká kritéria musíte splňovat, abyste označení získali? Přečtěte si to to nejdůležitější od Maroše Sováka z kanceláře KROUPAHELÁN.

Načíst další články

Akce

Středa 14. září
16.30
Brno Zjistit více

#startuji: Startup 101 s Pavlínou Louženskou

Láká vás podnikání a v hlavě nosíte nápad, na kterém chcete pracovat? Nebo jste to už rozjeli a hodilo by se vám pár praktických nástrojů a metod, které vám pomůžou růst? Pavlína Louženská, zakladatelka platformy #Holkyzmarketingu, mentorka a Google certified trainer, vám v rámci tohoto interaktivního workshopu ukáže, jak začít a jak růst, jaké nástroje použít a jak nastavit byznys tak, aby skutečně fungoval.

 
Akce JICPro začínající podnikatele