Trendy a témata

 

Buzzwordy, trendy, novinky! Sledujeme pro vás vše, co hýbe světem inovací. Kde jinde hledat ty nejlepší podnikatelské příležitosti, než tam, kde se tvoří budoucnost? 

Nejnovější

Kevin Koym: Budujme firmy, které budou pohánět otevřenou společnost

29. 4. 2022

Kevin Koym založil a vede jeden z nejúspěšnějších amerických akcelerátorů Tech Ranch. Věří, že díky podpoře podnikatelů po celém světě, může popohnat rozvoj inovací. A ty pomohou řešit nejpalčivější světové problémy – třeba včetně válkou zničené Ukrajiny. Do České republiky zavítal na pozvání JIC a jeho návštěvu podpořila i americká ambasáda.

Další články

Software Pinya – uvolňuje personalistům ruce

21. 3. 2022

Brněnská Pinya funguje na trhu už deset let. Přes zabezpečení dat a firemní intranety se dostala až k oblasti lidských zdrojů. Před třemi lety poslala na trh cloudový software pro personalisty, který dokáže výrazně zjednodušit práci a ušetřit i polovinu jejich času. Přečtěte si další příběh úspěšné firmy, se kterou máme tu čest pracovat.

Smartlook: Jednorožec na obzoru?

10. 2. 2022

Začali ho vyvíjet jako doplněk k hotovému produktu – live chatu. Pak se ale ukázalo, že samostatně může fungovat daleko lépe. Řeč je o Smartlooku – produktu i stejnojmenné firmě, která bude globální trh nově dobývat přímo z Ameriky. Takové jsou alespoň vize CEO firmy Petra Janošíka.

3 důvody, proč podnikat v SaaS

25. 1. 2022

Už žádné nákupy softwaru v krabičkách! Odteď si ho už budeme platit formou předplatného jako službu. Software as a Service, tedy software jako služba, patří k největším technologickým trendům posledních let, a to s sebou nese ohromné podnikatelské příležitosti. Proč tomu tak je? Má to tři hlavní důvody. Pojďme se na ně podívat.

Taxonomie – udržitelnost firem v hodnocení

29. 11. 2021

Ve finále našeho seriálu se podíváme na zoubek nové taxonomii. Jak tento nástroj Evropské unie pomůže investorům, kteří chtějí financovat trvale udržitelné projekty? A proč by se už teď podnikatelé měli zamyslet nad nefinančním reportingem? I tentokrát pro vás to nejdůležitější připravil Maroš Sovák z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Ekoznačka: jak splnit kritéria?

18. 11. 2021

Ve třetím díle našeho seriálu o všem, co přináší Green Deal, se zaměříme na ekoznačky. Jaké nabízí výhody, jak jsou právně regulovány a jaká kritéria musíte splňovat, abyste označení získali? Přečtěte si to to nejdůležitější od Maroše Sováka z kanceláře KROUPAHELÁN.

Ekodesign: Podpora kvality nad kvantitu

8. 11. 2021

Zelená dohoda s sebou nese i potřebu podívat se na dosavadní přístup k designu výrobků. Proto do hry vstupuje ekodesign. Jaký právní rámec ho upravuje a co vlastně pojem ekodesign znamená? To se dozvíte v druhém díle seriálu, který pro JICmagazín zpracovává kancelář KROUPAHELÁN!

Green Deal? Základy nejen pro podnikatele!

4. 11. 2021

Do roku 2050 bude Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Alespoň tak praví Zelená dohoda. Co ale vlastně znamená v praxi? To se dozvíte v našem seriálu, který pro JICmagazín připravují kolegové z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Ekonomika po pandemii? V něčem silnější a připravena na boj s klimatem

20. 10. 2021

Jak dopadá pandemie koronaviru na vnímání udržitelných trendů ve společnosti? Podle řečníků konference Velvet Innovation jsou vibrace posledních pár měsíců jiné. Zatímco dříve o ní firmy jen mluvily, teď už se stává opravdovou součástí jejich strategií. Přečtěte si, co k tomu zaznělo z úst Jiřího Hlavenky, Petera Drölla, Cyrila Klepka nebo Alice Machová.

Velvet Innovation: Technologie pro dobro světa

12. 10. 2021

Podle Ankita A. Shukly z Frost & Sullivan existují tři opravdu klíčové klastry s dlouhodobým dopadem na naši společnost. Udržitelnost a životní prostředí je jedním z nich. Jak mohou v těchto oblastech zafungovat high-tech inovace? A jakou roli v tom hraje spolupráce korporací a startupů? O tom byla řeč na nedávné konferenci Velvet Innovation.

Načíst další články