Invea-Tech pomáhá Kofole se zabezpečením a správou počítačové sítě

Skupina Kofola implementovala řešení FlowMon společnosti Invea-Tech, díky kterému získala detailní přehled o dění ve své počítačové síti a tím možnost rychleji reagovat na problémy či chybné konfigurace.

Řešení FlowMon, které Invea-Tech vyvíjí, vyhovělo požadavkům Kofoly na zkvalitnění monitoringu datové komunikace, efektivnější správu a dohled nad sítí. „Díky FlowMonu získala Kofola nástroj, jak těchto cílů dosáhnout. Řešení významně rozšíří možnosti Kofoly v oblasti analýzy provozu v síti a v důsledku sníží čas i náklady nutné na odstraňování bezpečnostních a konfiguračních problémů,“ říká Zbyszek Lugsch ze společnosti Dimension Data, která projekt realizovala.

Kofola patří k předním výrobcům nealkoholických nápojů v Evropě. Podpora provozních aktivit společnosti je vzhledem k jejich rozsahu i rychlému rozvoji firmy náročná na IT prostředky. Jen vlastní IT oddělení spravuje rozsáhlou IT infrastrukturu čítající přes 100 nezávislých počítačových sítí a dvě datová centra.

Invea-Tech, která prošla programem JIC PLATINN, je podle analytické agentury Gartner jedinou evropskou společností, která takovou technologii vyvíjí a dodává.

Podniky jsou dnes na jedné straně čím dál více závislé na IT, kdy je každý výpadek důležitých systémů může stát velké peníze, dobrou pověst nebo vést k nespokojenosti zaměstnanců. Řízení stále složitější IT infrastruktury je velkou výzvou pro většinu velkých výrobních firem.

Více informací v tiskové zprávě.