Dvacítka národností chce do JIC STARCUBE, další zájemci se můžou hlásit už jen 14 dní

25.07.2016

Sáhnete do kapsy a chybí vám…. klíče. Naštěstí jste na ně už dříve dali chytrou samolepku a proto vám aplikace v mobilu během pár sekund ukáže, kde zapomenutý předmět hledat. A jste-li přitom na Aljašce, bude se vám hodit i aplikace vyžívající data z NASA k varování před nebezpečnými přírodními stavy. I takové projekty usilují o to, aby mohly strávit tři měsíce v brněnském akcelerátoru JIC STARCUBE. Na přihlašování zbývá už jen posledních 14 dní, akcelerátor přijímá přihlášky do 7. srpna.

Nejvíce zájemců máme zatím z oblastí analýzy big data a chytrých řešení pro domácnosti, města a kanceláře. Přihlášky přišly dosud z celkem 20 zemí včetně Indie, USA, Kolumbie nebo třeba Litvy a Srbska.

Letošním tématem mezinárodního akcelerátoru jsou čtyři technologické oblasti, konkrétně rozšířená a virtuální realita analýza big data, kyberbezpečnost, a senzory. Hlásit se můžou projekty alespoň o dvou lidech z aplikačních oblastí jako je Industry 4.0, Retail 2.0, Paperless Office, Smart City/Home/Office a Secure Home/Family. Naději na přijetí mají nejen šikovné aplikace, ale zejména projekty, které kombinují vlastní software s hardwarem.

Finalisté se tak budou moci v rámci mentoringu setkat například s CEO Y Softu Václavem Muchnou nebo s CSO firmy Lukášem Maňáskem.  Oba doplňuje téměř stovka dalších mentorů jako je David Makovský z AVG, Elise Sass z Microsoftu nebo Miloslav Kafka z Honeywellu. Právě AVG, Honeywell, Konica Minolta, Microsoft a Y Soft jsou technologickými partnery letošního běhu.

Letos poprvé se navíc účastníci budou moci hned na úvodním zářijovém bootcampu setkat s třicítkou expertů JIC z řad investorů, korporátů i zkušenějších startuperů.

Další informace k akcelerátoru a jeho průběhu najdete na jeho webu