DEJ TOMU NA JAŘE ŠANCI!

V současnosti bohužel do JIC STARCUBE nepřijímáme nové přihlášky. Další možnost ale budeš mít už na jaře! Nech nám svůj e-mail a my ti dáme vědět hned, jakmile to spustíme.

Mezinárodní startup akcelerátor JIC STARCUBE

Hardware | Internet of Things | ICT Security

2 měsíce

Tak dlouho potrvá intenzivní nalévárna znalostí, zkušeností a rozvíjení tvého nápadu.

+ 80 expertů

Propojíme tě s mentory, profesionály a investory, na které jen tak nenarazíš!

100k Kč!

Zajistíš si pokrytí životních nákladů. Soustředit se tak můžeš jen na svůj projekt!

Jak startovalo Kiwi.com?

Proč chceš do JIC STARCUBE?

Vyladíš svou byznys strategii

Nevíš jak na byznys strategii nebo vstup na trh? V JIC máme 14 let zkušeností a rádi ti je předáme.

Získáš rady nad zlato

Mentorů máme více než 80! Pro radu si můžeš zajít i k našemu copywriterovi nebo právníkovi.

Otevřou se ti dveře k financím

Propojíme tě s angel investory a zprostředkujeme venture capital financování. Poradíme ti s veřejným financováním i granty.

Spojíš se s partnery

Díky našim technologickým partnerům, zázemí a dalším výhodám můžeš vyvíjet svůj produkt rychleji.

Získáš finanční podporu

Soustřeď se na svůj cíl! Naše podpora ti pomůže s náklady na život i rozjezd projektu.

Dostaneš kancelář zdarma

Pracovní prostředí, místo pro jednání a relaxační zóna pro všechny členy týmu zdarma. Coworkingový prostor je přístupný 24/7. Podívej se na fotky.

Jak to bude probíhat?

Přihlašování a výběrový proces

1. 9. – 31. 10. 2017

Do 31. 10. můžeš ladit přihlášku, kterou najdeš na webu www.f6s.com. Na její podání máš více než dva měsíce. To by mohlo stačit, ne? 

Do výběru účastníků JIC STARCUBE se aktivně zapojí i technologičtí partneři. Každá oblast zájmu tak dostane adekvátní ohodnocení od těch nejpovolanějších. Celkem vybereme maximálně 30 týmů, které postoupí do užšího kola výběru.

JIC STARCUBE Jam

30. 11. 2017 - 2. 12. 2017

Pokud se tvůj tým dostane mezi 30 vybraných, pozveme vás na jednodenní workshop JIC STARCUBE Jam, kde svůj projekt představíte organizátorům a expertům. Když se vám podaří nás přesvědčit, dostanete se mezi cca 10 finalistů. Ti absolvují 2měsíční akcelerátor JIC STARCUBE a budou mít šanci získat i navazující individuální podporu na dobu dalších 6 měsíců. 

JIC STARCUBE Jam můžete absolvovat i přes skype. Všechny ostatní části programu jsou pro týmy povinné.

Adaptační týden

8. – 12. 1. 2018

Abychom neplýtvali cenným časem během programu, ještě před oficiálním začátkem s tebou individuálně vyřešíme veškeré formality. 

JIC STARCUBE Bootcamp

15. – 19. 1. 2018

Je tvůj tým mezi vybranými? Pak vás čeká Bootcamp! Představíme vám přesný obsah modulů a pustíme se do toho. Společně si projdete workshopy a semináři zaměřenými na byznys strategii, misi a vizi, způsoby financování (investice, bootstrapping atd.) a lean metodologii. Vyzkoušíte si první startup pitche a seznámíte se se zástupci technologických partnerů. Neminou vás ani teambuildingové aktivity.

Moduly JIC STARCUBE

22. 1. – 16. 3. 2018

Přichází hlavní program JIC STARCUBE! Kromě samotného produktu společně probereme nejrůznější témata od celkové strategie, přes finance a leadership, až po marketing a prodej. Průběžně celý tvůj tým seznámíme s mentory, experty a zajímavými hosty, našimi alumni i investory. 

Samotné moduly zaberou asi 1,5 dne každý týden. Po zbytek času můžeš s týmem využívat veškerého zázemí JICu a posouvat tak svůj projekt dál.

JIC Expert Day

31. 1. 2018

Jednodenní akce ve znamení “poznej svého mentora”! JIC Experti tu pro tebe budou několik hodin, dají ti patřičnou zpětnou vazbu a navrhnou, v čem konkrétně mohou tvému týmu pomoci.

JIC STARCUBE Trial Show

14. 2. 2018

Jsme v půlce akcelerátoru, bude tedy dobré zhodnotit stav tvého projektu. V rámci Trial Show se můžeš pochlubit dosavadními výsledky, vyslechnout si zpětnou vazbu od našich expertů a nastavit tak další kroky tvého projektu.

JIC STARCUBE Show

13. 3. 2018

Přichází závěrečná prezentace projektů! Zaujmout musíš nejen expertní porotu, ale i odbornou a širokou veřejnost. V hledišti totiž zasednou i soukromí investoři a zástupci významných technologických firem. Tento večer čeká příležitost za každým rohem a je třeba toho využít na maximum!

Závěrečný modul

16. 3. 2018

Konec? Ne, to je teprve začátek! Ale ještě předtím než probereme další možnosti rozvoje, bychom si rádi společně vyhodnotili celý 2měsíční běh. 

Pro jistotu upozorňujeme, že i tento modul je povinný.

Sbírej zkušenosti od těch nejlepších

Naši technologičtí partneři ti poskytnou přístup k unikátnímu vybavení, kontaktům i výhodám.

Přidej se k úspešným

Co by tě ještě mohlo zajímat

Má JIC STARCUBE nějaké konkrétní zaměření?

Specializujeme se na oblast hardware, Internet of Things a kyber bezpečnost (ve zkratce HW, IoT a ICT Security).

Jak často se JIC STARCUBE koná?

Program otevíráme zhruba každých 9 měsíců. Na našem webu se vždy můžeš rovnou přihlásit, nebo nám dát vědět, že o to máš zájem. Ozveme se ti ihned, jakmile nové přihlašování spustíme. 

Kdo se může přihlásit do JIC STARCUBE?

Do programu se může přihlásit tým či startup, který tvoří minimálně 2 lidé a který pracuje na produktu či službě v oblasti HW/IoT/ICT Security. Není třeba mít hotový prototyp, ale za sebou byste už měli mít alespoň první průzkumy trhu a představu o tom, jak samotný trh vypadá. Můžete mít i založenou společnost, zásadní podmínkou ale je, že jste pro svůj produkt ještě nenašli platícího zákazníka.

Kolik týmů většinou přijímáte a na základě čeho se při výběru rozhodujete?

Do jednoho běhu nabíráme zhruba 10 týmů. U každého projektu hodnotíme jeho byznysový i technologický potenciál, kvalitu týmu a jeho ambice.

Jak akcelerátor probíhá?

Přesný harmonogram si můžeš prohlédnout v sekci Jak to bude probíhat?

Musím se celého programu účastnit osobně?

Osobně se musí programu JIC STARCUBE účastnit alespoň 2 klíčoví členové týmu, kteří by měli být po většinu času přítomni v prostorách JIC. Ze zkušenosti totiž víme, že pouze startupy, které jsou s námi po celou dobu, si odnáší největší hodnotu. Nikdy nevíš, který zajímavý mentor, podnikatel nebo investor se zrovna ocitne na JIC a ty si s ním budeš moci promluvit o svém projektu.

Úvodní JIC STARCUBE Jam můžeš absolvovat i přes Skype. Občasné cesty mimo Brno jsou během programu možné a víkendy jsou samozřejmě jen tvoje.

Proč by mě měl oslovit právě JIC STARCUBE?

JIC samotný podporuje startupy už od roku 2003, akcelerátor JIC STARCUBE je nejstarším ve střední Evropě. První běh programu se odehrál už v roce 2010 a od té doby jím prošlo přes 75 projektů. Mezi nimi třeba Kiwi.com, GINA, Reservio, Gradient Labs nebo Loyagram.

 

Za velmi krátkou dobu ti společně s našimi ostřílenými technologickými partnery pomůžeme dopilovat prototyp produktu či služby, případně najít to spravné uplatnění pro tvou technologii. Budeš mít možnost získat přístup k unikátním prototypovacím zařízením, využít benefity od podporovatelů a nechat si poradit od zkušených expertů. Vyladíme s tebou byznys plán i obchodní a marketingovou strategii. Pomůžeme ti se založením firmy, s nastavením firemních procesů i plánováním rozvoje na další měsíce. Budeme ti k dispozici při vstupu na trh - ať už lokální, či mezinárodní. Zároveň tě propojíme s širokou sítí expertů, mentorů, investorů a potenciálních obchodních partnerů. Hodit by se ti mohlo i mediální zviditelnění.

Kromě samotného akcelerátoru ti můžeme nabídnout další návazné programy a dlouhodobou podporu, které ročně využívají desítky úspěšných firem. Ty všechny se pak stávají pevnou součástí našeho ekosystému.

Jaké zázemí mi nabídnete?

K dispozici ti bude kompletně vybavený coworking prostor STARCUBE Space, zasedací místnosti, kuchyňka (a v ní pro mnohé zcela nezbytný kávovar) i sprchy. Kromě téhle standardní výbavy by tě mohla zajímat plně vybavená prototypovací laboratoř FabLab (www.fablabbrno.cz), kde najdeš vše potřebné pro tvorbu IoT a HW prototypů nebo třeba unikátních marketingových materiálů. 

Jak bude fungovat spolupráce s technologickými partnery?

Startupy v JIC STARCUBE jsou propojeny s relevantními technologickými partnery podle oblasti jejich zaměření. Partneři v rámci programu nabízejí širokou škálu pomoci, od sdílení know-how v péči o zákazníka, využití distribuční sítě, až po přístup k technologickému vybavení potřebnému pro vývoj tvého produktu. Jakákoliv spolupráce s nimi nad rámec JIC STARCUBE je plně na tobě.

Díky programu se zároveň budeš mít možnost inspirovat a sdílet zkušenosti s mnoha úspěšnými alumni programu, například s firmami GINA, Kiwi.com, Reservio a mnoha dalšími. 

Jaké další benefity mi účast v programu přinese?

Účastníci JIC STARCUBE získávají přístup k Amazon Web Services či IBM služby pro developery. Své služby týmům zdarma nabízí také řada našich alumni a partnerů – například Survio, SmartSupp a Smartlook, Unbounce, ChartMogul a další. 

Proč je program JIC STARCUBE celý v angličtině?

Protože je určen pro týmy a startupy z celého světa. Navíc očekáváme i tvé globální ambice!

Kolik stojí účast v programu?

Za účast v programu po tobě žádné peníze nechceme. Jako účastnický poplatek slouží 2% podíl z tvé firmy. Pokud ještě firmu založenou nemáš, jde o opci na tento podíl. Náš termsheet najdeš zde (stávající společnosti | budoucí společnosti)

Dostanu i nějakou finanční podporu?

V případě zájmu je pro každý tým k dispozici 100 000 Kč. Pokud zájem projevíš, za finanční podporu nám dáš další 3% podíl ze stávající či budoucí firmy.

Jsem ze zahraničí. Pomůžete mi s vízy? A zajistíte ubytování?

Mimoevropské týmy si musí samy vyřídit víza, my jim poskytneme potřebné podklady (zvací dopis atd.). Ubytování ti sice nezajistíme, ale rádi ti s jeho hledáním pomůžeme.


Partneři

Technologičtí partneřiMediální partneři


PodporovateléSlužby sítě Enterprise Europe Network jsou financovány z programu Evropské unie COSME (2014-2020) v rámci grantové dohody č. 671783 a Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky

Je ještě něco, co tě zajímá?

Žádný problém, volej nebo piš.

Hana Šudáková

sudakova@jic.cz
+420 511 205 316
+420 725 706 413