Druhá výzva Czech Demo pomůže startupům se zahraniční prezentací v USA

20.1.2017

Agentura Czech Invest již podruhé pomůže startupům zúčastnit se prestižních mezinárodních akcí v USA, kde mohou představit své inovativní produkty či služby, navázat zajímavé kontakty a zvýšit tak mediální publicitu své firmy. V aktuálním výzvě Czech Demo se mohou startupy hlásit na konferenci TechCrunch Disrupt v New Yorku a San Franciscu.


 Již podruhé se mohou české startupy hlásit do projektu Czech Demo, který jim pomůže dostat se na prestižní akce TechCrunch Disrupt v New Yorku a TechCrunch Disrupt v San Franciscu. Cílem projektu je zvýšit mezinárodní konkurenceschopnost začínajících společností a start-upů podporou jejich účasti na mezinárodních akcích, kde mohou prezentovat své produktů a služby a zvýšit tak medializaci firmy i zájem případných investorů.

Výzva je určena podnikům s inovativním produktem či službou nebo prototypem produktu mladším 5 let s maximálně 50 zaměstnanci, které mají motivaci působit mezinárodně. Firma musí mít sídlo v Česku a zároveň provozovnumimo region hlavního města Prahy.

Jedná se již o druhou výzvu tohoto typu. První výzvu Czech Demo zveřejnil Czech Invest loni na podzim.

Jakou podporu mohou startupy využít?

  • Účast na akci – 75% výdajů na vstupné a náklady na výstavní stánek v max. výši 70 tisíc Kč na firmu
  • Marketingové materiály a překlady – 100% pokrytí výdajů na tvorbu, překlad a tisk propagačních materiálů v max. výši 1 000 Kč na firmu
  • Mentoring a poradenství – až 10 hodin poradenství
  • Cestovné – letenky (zpáteční, ekonomická třída) pro dvě osoby v maximální výši po Evropě do 20 tisíc korun a 25 tisíc korun pro ostatní destinace

Do kdy se mohou startupy hlásit?

  • Přihlášky od 16. do 23. února na TechCrunch Disrupt, New York, květen 2017
  • Přihlášky od 16. února do 2. března na TechCrunch Disrupt, San Francisco, září 2017

Na každou akci je potřeba poslat samostatnou přihlášku. Podrobnější informace najdete na stránkách CzechInvestu nebo na webu www.podporastartupu.cz.