Permanentka do digitální dílny nebo rehabilitační míček? 5 tipů na inovativní vánoční dárky

5.12.2017

Čím potěšit své blízké na Vánoce? Najít na tuto otázku správnou odpověď je každoroční výzva. Proč tedy letos nezkusit i méně tradiční varianty, které využívají nové technologie nebo šetří životní prostředí? Projděte si několik tipů z portfolia klientů a služeb JIC.

I) Pomocník pro vinaře

aplikace Vinipad

Nové technologie pronikají i do tradičních oborů. Digitalizace a automatizace usnadňuje nejen výrobu, ale i zemědělství včetně vinařství. Je v okruhu vaší rodiny a přátel vinař? Pak nejspíš ocení software pro vinaře Vitipad.

Uživatelé aplikace mají přehled o pracích na vinici, nákladech na postřiky, výnosech a analýzách jednotlivých sklizní a detailně sledují sklepní hospodářství. Můžou se tak zbavit papírových deníčků a nepřehledných tabulek a mít aplikaci jednoduše stále u sebe bez instalace. Software dal dohromady IT odborník a nadšený vinař David Filip, absolvent programu JIC ENTER.

II) Šikovná pomůcka pro rehabilitaci

SunballMáte v rodině někoho, kdo musí denně rehabilitovat nebo cvičit ochablé svaly? Gradient Labs přicházejí s revolucí v rehabilitaci – vkládají do terapie prvky zábavy i možnost sledování pokroku. Vyvinuli interaktivní míčky SunBall, jimiž pacient ovládá jednoduché aplikace, a zapojuje tak fyzickou a mentální aktivitu najednou a kvalitněji tak cvičí. SunBall je certifikovaná interaktivní rehabilitační pomůcka, která funguje na principu biologické zpětné vazby. Je vhodná k léčbě v rámci fyzioterapie, ergoterapie včetně specializované neurorehabilitace.

SunBall lze nejen zakoupit, ale také pronajmout. Autorem pomůcky jsou Jan a David Klodnerovi, absolventi programů JIC STARCUBE a JIC MASTER.

III) Předplacené sdílené auto

AJO carsharingMnozí urbanisté tvrdí, že budoucnost velkých měst spočívá v minimalizaci osobního vlastnictví automobilů. Prvním krokem k tomu může být carsharing neboli sdílení aut. V jeho nejen ekologický, ale i finanční potenciál věří také JIC – proto už vloni investoval do carsharingové společnosti AJO, která prošla programem JIC MASTER.

Zvažuje-li o této alternativě někdo z vašich blízkých, ale stále se nemůže rozhoupat, můžete mu pomoci. AJO nabízí na svých stránkách předplatné. Alternativou může být také služba Autonapůl. Slevový kód JIC Rocks! vám zajistí slevu 500 korun na první fakturu. Společnost Autonapůl prošla programem JIC PLATINN.

IV) Volné vstupy do digitální dílny

Digitální kutilové mají v Brně svůj ráj. Má téměř 200 metrů čtverečních a obsahuje několik druhů 3D tiskáren, řezací plotter, laserovou řezačku, CNC frézku, spoustu pil, kladiv i arduino kity a další vychytávky pro internet věcí. Jmenuje se FabLab Brno a přístup do něj má kdokoliv, kdo chce tvořit – ať už architektonické 3D modely, prototypy, nebo třeba dřevěné módní doplňky.

Všichni potenciální kutilové procházejí školením na jednotlivé přístroje a do dílny mají vstup podle typu předplatného, který si vyberou ze tří různých výší. Máte-li kolem sebe podobného tvůrce nadšeného do nových technologií, můžete mu předplatné pořídit u Tomáše Mejzlíka na mejzlik@jic.cz.

V) Podnikatelský rozvoj

programy JICA co takhle něco pro sebe? Máte nadějný podnikatelský projekt, ale jste na to sami? Můžete spojit své síly s  JIC, který se může stát průvodci v  počátečních dilematech. Pro začínající podnikatele nabízí JIC šestiměsíční programy JIC ENTER (pro projekty bez platících zákazníků) a JIC MASTER (pro mladé rostoucí firmy). Klienti programů se setkávají průběžně s konzultanty JIC, kteří s nimi řeší vše, co podnikatele pálí – od funkčního byznys plánu přes vyhledání prvních zaměstnanců po přípravu na investici. Hlásit se můžete na stránkách www.jic.cz.