Y Soft Ventures investoval do Sewio Networks, obě firmy začínaly na JIC

Brněnská mladá společnost Sewio Networks slaví úspěch. První investice Y Soft Ventures do Internetu věcí jde právě do Sewia. Společnost, kterávyvíjí unikátní technologii pro lokaci uvnitř budov, získává milion dolarů od kapitálové odnože Y Softu, globálního lídra v tiskových řešení a technologiích 3D tisku, sídlícího v Brně. 

Čím se společnost Sewio Networks zabývá? 

Řešení Sewio používá data z přesné lokalizace a bezdrátové senzory, které pomáhají nalézt, chránit, optimalizovat nebo kontrolovat věci, na kterých záleží nejvíce – lidi, zařízení a majetek. Díky použití širokopásmové bezdrátové technologie, lokalizaci v reálném čase a moderním webovým technologiím pro monitoring a management se řešení Sewio používá k ochraně bezpečnosti zaměstnanců a strojů, nalézání úspor ve výrobě a skladování a vylepšování procesů. Sewio produkty se používají v celé škále průmyslových odvětví, včetně automobilového a důlního průmyslu, skladování, logistiky, zábavy, maloobchodu a zdravotní péče. 

Y Soft a Sewio spojuje také program JIC MASTER 

Y Soft a Sewio započaly svůj úspěch velice obdobným způsobem, a to díky spolupráci s JIC. „Podnikání jsme se rozhodli nakopnout v startup programu JIC MASTER Jihomoravského inovačního centra, získali jsme v něm spoustu rad a kontaktů,“  uvádí Milan Šimek ze Sewio. V minulosti obdobou programu prošel i Y Soft. Až půlroční program je zaměřený na inovativní technologické firmy a startupy, kterým chybí ucelená strategie pro další vývoj. Do 20. září se můžou přihlásit další zájemci o vstup do programu JIC MASTER. Potenciální účastníci by měli mít vlastní produkt nebo službu a první platící zákazníky. Firma by měla být mladší než 3 roky a nepřesahovat obratem 10 milionů korun. Důležité je mít ambici stát se významným hráčem na našem i zahraničním trhu.