Vystavujte v zahraniční a spolupracujte s profesionálními designéry díky podpoře EU

14.07.2016

Malé a střední podniky budou mít lepší šanci zviditelnit se v zahraničí. Díky třem nově otevřeným programům agentury Czech Trade mohou získat finanční podporu pro účast na zahraničních veletrzích a výstavách. Program NOVUMM podpoří firmy v tradičních oborech, NOVUMM KET v oblasti klíčových technologií a program DESIGN poslouží k lepší vizuální prezentaci a spolupráci s profesionálními designéry.

Jaké programy mohou malé a střední firmy využít?

  • Projekt NOVUMM zaměřený na tradiční obory umožní účast na stovce veletrhů
  • Projekt NOVUMM KET (key enabling technologies) zaměřený na oblast klíčových technologií jako fotonika, mikro a nanoelektronika, nanotechnologie, pokročilé materiály, průmyslové biotechnologie či pokročilé výrobní technologie
  • Projekt DESIGN pro zvýšení konkurenceschopnosti podpoří dvě stě spoluprací s průmyslovými designéry

Podmínkou získání podpory je spoluúčast na nákladech – 50 procent pro veletrhy v Evropě a 30 procent pro mimoevropské akce. Všechny programy jsou spolufinancovány Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Přihlášky je možné podávat od 18. července 2016. Podrobnější informace o programech najdete na webu agentury agentury Czech Trade.