Seznamte se s týmy v JIC STARCUBE: Skate Trace

20.10.2016
  • Jak svůj projekt vysvětluju své babičce?

Adam Leitgeb: Babička náš jako malé viděla vždy hrát počítačovou hru Tony Hawk Skater Pro, takže bych jí řekl, že děláme to stejné, ale přenášíme to do skutečného světa. Vytváříme malý přístroj, který se připne na skateboard, propojí se s telefonní aplikací a bodově hodnotí provedené triky na skateboardu.

Martin Horák: Skate Trace je platforma, která umožní skejťákům se rychleji zdokonalovat a sledovat své výsledky a to jak se jejich dovednosti vyvíjí.

  • Jak můj projekt změní svět?

A: Skateboarding se hodně mění a z „pankáčské“ záležitosti se transformuje na sport. Této změně můžeme napomoci. Dále mě napadá, že stejně tak jako mladá generace teď hraje Pokémon GO a vytáhne je to ven. Tak třeba díky nám začnou jezdit více na skatu.

M: Skate Trace nezmění svět, ale komunitu skateboardistů. Do teď se mohou navzájem porovnávat pouze videi na Youtube, my jim umožníme se na základě animace svého triku porovnat s kýmkoliv v tom, jak se jeho prkno pohybovalo, jak vysoko daný trik udělal a jak daleko skočil.

  • Na jaký detail svého projektu jsem nejvíc pyšný?

A: Jsme teprve na začátku prací, takže je to těžké soudit, ale jsem rád za prvotní dobrou myšlenku. Já teď vyvíjím samotnou aplikaci pro telefony a vkládám do ní opravdu veliké úsilí. Jsem pyšný i na ni.

M: Na usnadnění života skateboardistů. Není to jen blbost, ale opravdu to někomu může pomoct s motivací a frustrací, když se skateboardingem začínají.

  • Kde (jak) tě nápad na tvůj startup napadl?

A: S Honzou jsme dostali nabídku vytvořit jednu aplikaci, tak jsme přemýšleli, že bychom spolu mohli založit nějakou agenturu na dělání aplikací. Honza chtěl ale i vytvářet něco hardwarového, aby tomu mohl navrhnout i design.

Tak jsme vymýšleli různé věci, plácali jsme jedno přes druhé, až padla z jeho strany zmínka o skateboardu. Znělo to zajímavě, tak jsme se toho chytili a začali vymýšlet. Jednodušeji řečeno, vzniklo to při pokecu u piva.

M: Od mala jsme měli rádi hru Tony Hawk a napadlo nás, že bychom to mohli přenést do reálného světa a napomoct tím lidem k učení se.

  • Co největšího si musel pro svůj projekt obětovat?

A: Volný čas a spánek. Mám práci na opačné straně Brna než je JIC. Každý den vstávám v 8 a domů se dostanu po 11 večer.

M: Spoustu volného času a práci, která se s tím stíhat nedala. Ale nelituji toho STARCUBE je skvělá příležitost, a i kdyby náš projekt nevyšel, tak se mohu naučit hodně nových věcí.

  • Až budu velká firma s milionovými obraty, jak bude vypadat moje sídlo a co budu zaměstnancům nabízet jako benefit?

A: Rozhodně tam budeme mít skate park. Bude povoleno jezdit po chodbách a vše tomu bude uzpůsobené. Naše sídlo musí být skate-friendly.

M: Na střeše budeme mít obrovský skate park, který bude všem našim zaměstnancům přístupný.

  • Co budu dělat s penězi, až svůj projekt prodám za miliardu dolarů?

A: Začnu nějaký další projekt.

M: Projekt bych nechtěl prodat. To není naším primárním cílem. Chtěli bychom kolem toho vybudovat komunitu, která bude žít svým vlastním životem.

  • Proč je cool podnikat z Brna?

A: Brno není tak velké jako Praha. Není tak anonymní. Když se něco nám tu něco povede, tak nejsme jako jehla v kupce sena.

M: Protože Brno je cool! Je to technologické centrum Česka.


Adam Leitgeb a Adam Horák přišli do JIC STARCUBE pracovat n projektu SkateTrace (Brno). Je to vychytávka pro skejťáky, která umožňuje monitorovat, jaké triky na svém prkně provádějí. Díky tomu vidí zřetelně své pokroky. Využít ji můžou i pro vzájemné hecování s přáteli, kteří mají na svém prkně stejné zařízení.