Seznamte se s týmy v JIC STARCUBE: Minority

14.10.2016
  • Jak svůj projekt vysvětluju své babičce?

Stanislav: Velice jednoduše. Je to něco na internetu, co tvému vnukovi vydělává peníze.

Pavlo: Minority je webová platforma, která nám pomáhá sledovat a plnit naše úkoly. Takže pro babičku by to bylo například nakrmit kočku, zalít květiny a upéct bábovku. Poté by babička jednoduše věděla, co má za sebou a co jí ještě zbývá dokončit.

  • Jak můj projekt změní svět?

P: Pro mě jsou to dva základní body. Jedním je, že platforma napomůže začínajícím podnikatelům, kteří nevědí jak na nastartování svých procesů. Minority totiž obsahuje různé postupy z různých firem, kterými se mohou začínající podnikatelé inspirovat.

Zadruhé je to automatizace. Minority přináší automatizaci pracovních procesů, které každodenně děláme, a dokáže tak ulehčit práci všem, co s ním pracují.

  • Na jaký detail svého projektu jsem nejvíc pyšný?

S: To je těžká otázka. Bude to asi uživatelská zkušenost našich zákazníků. Jdeme za tím, čemu věříme, a to je jednoduchost ve všem, co děláme, takže i v užívání našeho produktu.

  • Kde (jak) tě nápad na tvůj startup napadl?

S: Když jsme pracovali v jedné firmě, všimli jsme si, že nikdo neřídí interní procesy. Zaměstnanci jen pobíhali hekticky kolem a pracovali neorganizovaně. Proto jsme se rozhodli vyvinout nástroj na řízení pracovních procesů. Nástroj, do kterého lidé popíší svůj úkol, a dostanou seznam malých kroků, kterými tento úkol naplnit.

  • Co největšího si musel pro svůj projekt obětovat?

S: Komfort, byt a život.

P: Nic, dělám to rád, takže to neberu jako oběť.

  • Až budu velká firma s milionovými obraty, jak bude vypadat moje sídlo a co budu zaměstnancům nabízet jako benefit?

P: Věřím, že každý zaměstnanec by se měl řídit sám tak, jak si přeje. Tím pádem by mé sídlo bylo něco jako organizovaný chaos se spoustou netradičních míst, kde by mí zaměstnanci získávali inspiraci.

Jejich benefitem by pak byla svoboda vyjádřit své nápady, názory a potřeby. Svoboda je často zmiňovaná, ale ne vždy se ve velkých firmách opravdu vyskytuje. My budeme jiní, protože můžeme.

  • Co budu dělat s penězi, až svůj projekt prodám za miliardu dolarů?

Oba: Prodat? NE!

Maximálně malý podíl, ale ne větší než 50 %, abychom stále měli kontrolu nad tím, co se ve firmě děje. Minority není jen internetová aplikace, ale je to platforma, kde lidé mohu zkoušet své nápady a hypotézy. Kdybychom tuto platformu prodali, museli bychom přijít s něčím jiným, kde využít svou kreativitu.

  • Proč je cool podnikat z Brna?

Oba: Obecně podnikat v Evropské Unii je mnohem jednodušší než podnikat v Rusku. Vláda má na podnikání mnohem menší vliv. Když to vezmeme přímo na Brno, tak to jsme si vybrali díky jeho dostupnosti, znalostem, které tu lidi mají, a také kvůli spoustě talentovaných studentů, které bychom mohli zaměstnat. Je to pěkné tiché město.


Minority

Pavlo Chekmarov  a Stanislav Sushkovyvíjí Minority (Rusko) neboli platformu pro týmový workflow management. Umožňuje efektivněji pracovat s cyklickými úkoly a událostmi než dosud populární Trello nebo Asana.