Seznamte se s týmy v JIC STARCUBE: CTI Software

14.11.2016
  • Jak svůj projekt vysvětluju své babičce?

Babička bydlí u řeky. A já jí říkám: Pokud se domluvím s panem starostou, dáme k řece chytré malé krabičky neboli senzory. Jestliže bude hladina řeky stoupat, krabička ti zavolá na mobil nebo pevnou linku a řekne ti, že je třeba začít stěhovat věci na půdu anebo rovnou utíkat.

  • Jak můj projekt změní svět?

Zásadně. Brzy bude kolem nás spousta krabiček, které umí sledovat všechno možné. A my umožňujeme těmto krabičkám volat a posílat zprávy. Cílem je rychle, snadno a srozumitelně informovat uživatele o důležitých věcech v okolí. Tím lidem šetříme čas a napomáháme zachraňovat majetek a životy.

  • Na jaký detail svého projektu jsem nejvíc pyšný?

Na původní myšlenku. Na začátku totiž na mě všichni koukali jako na blázna.

  • Kde (jak) tě nápad na tvůj startup napadl?

V rámci jedné myšlenkově plodné pětiminutovky po dvojité kávě (a po předchozím velkém večírku). Místo bylo veskrze romantické a neotřelé – náš kancl.

  • Co největšího si musel pro svůj projekt obětovat?

Svého koníčka. Ne teda živého, ale již nepobíhám za stolem a nehoním malý kulatý pingpongový nesmysl.

  • Až budu velká firma s milionovými obraty, jak bude vypadat moje sídlo a co budu zaměstnancům nabízet jako benefit?

Bude vypadat jako velikánský ateliér, kde je mnoho koutů pro relaxaci včetně bazénu, fitka a zóny úplného ticha. Nemám rád klasickou kancelář tak, jak ji zná každý. Ta je nudná a rozhodně nepodporuje kreativitu. Benefitem by bude dovolená, která není za trest. To znamená, že každý bude moci odjet v klidu a bez nervů, že musí ještě dokončit milion věcí. Toto souvisí s organizací práce a je to na delší debatu.

  • Co budu dělat s penězi, až svůj projekt prodám za miliardu dolarů?

Jednu polovinu dám na charitu a o druhou mě stejně obere manželka. Na pivo snad zbyde.

  • Proč je cool podnikat z Brna?

Brno má velké genius loci. Umí motivovat, dráždit, podbízet se. Člověk se tu prostě nenudí.


Pavel Chadima vede projekt CTI Software (Praha), který je schopen ihned upozornit skrze hovory nebo sms či e-maily na vše, co zachytí senzory. Ať už je to překročení kritické teploty na montážní lince, zvýšení hladiny vody v řece nebo nářek dítěte. Řešení je dostupné v podobě individualizované služby reagující na jednotlivá zařízení v síti internetu věcí