Safetica expanduje do světa za pomoci firmy ESET

Brněnská společnost se stává členem Technologické aliance firmy Eset. Dosud jí plynou největší zisky z Česka a Slovenska, což by se mohlo v následujících měsících začít měnit. Jihomoravské firmě pomůže partnerství dostat se k tisícům zahraničních zákazníků.

Díky alianci získávají firemní zákazníci společnosti Eset možnost přidat do své strategie vícevrstvové ochrany i ucelené řešení prevence úniku dat od firmy Safetica. Partnerství tak přinese Safetice až 10 tisíc prodejních partnerů.  

„Hledali jsme další distribuční kanál. Přitom jsme zjistili, že Eset shání partnera, který by doplnil nabídku o prevenci ztráty dat, což je oblast, kterou se zabýváme,“ rozkrývá pozadí spolupráce ředitel Safetiky Petr Žikeš. Věří, že díky slovenské firmě bude schopen zdvojnásobit dosavadních 300 firemních klientů na více než 600 ještě v letošním roce.

Safetica působí od roku 2004 v oblasti softwarové ochrany, dokáže sledovat pohyb dat uvnitř firmy i bránit jejich únikům a nově se pouští také do ochrany služebních mobilních zařízení. Sídlí v prostorách Jihomoravského inovačního centra, v minulosti absolvovala program JIC MASTER a nyní pokračuje v koučinkovém programu JIC PLATINN.

Původní tiskovou zprávu najdete na tomto odkazu, článek v Hospodářských novinách pak na tomto odkazu