S Fast Track to Innovation dostanete produkt na trh rychleji

Nemáte žádné zkušenosti s rámcovými programy Evropské unie?
Chcete získat finance na vývoj nové technologie?
Potřebujete urychlit uvedení produktu nebo služby na trh?

Vyzkoušejte Fast Track to Innovation (FTI) – nový nástroj na podporu malých projektů v rámci programu H2020. FTI je založený na tzv. bottom-up přístupu a není striktně oborově zaměřený. Podstatné je dobré komerční využití podpořených inovací. FTI se hodí například na vývoj nových výrobních technologií, produktů nebo služeb.  

FTI je flexibilní a rychlý nástroj. Proto je vhodný i pro ty, kteří nemají s žádostmi o evropskou podporu žádné zkušenosti.  

Co všechno vám může účast pilotní fázi FTI přinést?

  • Ověříte si tržní potenciál vaší nové technologie, produktu nebo služby
  • Zviditelníte se na evropské úrovni
  • Otestujete si, jak funguje evropská podpora v rámci H2020

Kdo může žádat o podporu?

  • Konsorcia složená z 3 až 5 partnerů
  • Minimálně 3 partneři musí být z členských nebo asociovaných států EU
  • Konsorcia musí zahrnovat průmyslové partnery (u 3 až 4 členného konsorcia musí být alespoň 2, u 5 členného minimálně 3)

Návrh projektu by měl kromě popisu technologie obsahovat také byznys plán. Ten by měl počítat s tím, že k uvedení inovace dojde do 36 měsíců od zisku dotace.

Podle předběžných odhadů bude tento rok podpořeno 50 až 70 projektů, mezi které se rozdá 100 milionů eur. Jeden projekt může přitom získat maximálně 3 miliony eur.

Uzávěrky pro podávání projektů jsou předběžně stanoveny na 29. dubna, 1. září a 1. prosince.

Získejte více informací o FTI

Zaujal vás nástroj FTI? S podáním projektu vám poradí odborníci z JIC – kontaktujte je na na tts(at)jic.cz. Anebo se můžete zúčastnit národního informačního dne, který pořádá 27. ledna Technologické centrum ČR.

Nemáte čas zúčastnit se národního informačního dne? Přihlaste se na bezplatný webinář o FTI, ke kterému se můžete vzdáleně připojit.