Nové firmy v JIC umí kouzlit se zvukem, usnadní užívání léků a půjčí auto kdykoli potřebujete

AJO nabízí auto jako službu, která je alternativou k vlastnění auta. Uživatelé mají auta k dispozici přímo na ulicích a mohou si je převzít nonstop pouhým stisknutím tlačítka v mobilu. „Vytvořili jsme vlastní platformu pro sdílení aut a s pomocí JIC chceme správně nastavit strategii růstu a expanze,“ plánuje zakladatel projektu Jaromír Klimek.

Audifiedvyvíjí multimediální software a hardware pro nejrůznější zvukové efekty, aplikace a audio přehrávače. Zakladatel společnosti Lubor Přikryl vyučuje audio inženýrství na JAMU a VUT v Brně. S JIC už má dobré zkušenosti: „Jelikož sídlíme v prostorách JIC, využíváme možnosti účastnit se jejich networkingových akcí a seminářů, které nás posouvají v podnikání dál. V rámci JIC MASTER bychom chtěli firmu zlepšit organizačně a místo širokého portfolia se soustředit na jeden špičkový produkt.“

Projekt pillmo pomáhá užívat léky správně. Základem je aplikace, která připomene, kdy si jaký lék vzít a upozorní na případné kontraindikace. Kromě toho připravuje chytrý organizér na léky i pro seniory. „Za pomocí konzultantů JIC chci urychlit vývoj platformy a umožnit tak jednoduchý online nákup léků. Naše aplikace usnadní získávání informací nejen o lécích, ale i o zdraví a lékárnách a do budoucna umožní i objednávání se k lékaři,“ plánuje zakladatel projektu Jiří Ettler.

Nově přijaté podnikatele čeká analýza jejich firmy a nastavení plánu spolupráce. Tým z JIC pod vedením senior konzultanta Martina Dokoupila se soustředí na tvorbu silné startegie a její aplikaci do jednotlivých oblastí podnikání.

Půlroční program je určen technologicky inovativním společnostem z jižní Moravy. Přijímá firmy každého čtvrt roku. Nejbližší uzávěrka přihlášek je 3. dubna 2016, přihlásit se je možné na www.jic.cz/master.