KinaliSoft jako jediná česká firma získala finance z SME Instrumentu v rámci Horizontu 2020

V rámci výzvy spadající pod Horizont 2020 uspěl Kinalisoft s projektem biometrického rozpoznávání chůze. Dvoukolové výzvy se účastnilo dalších 4610 firem a Kinalisoft se probojoval mezi 354 úspěšných malých a středních podniků v Evropě, které pracují na vývoji inovativních produktů.

Technologie, kterou Kinalisoft vyvíjí, může v budoucnosti sloužit v kriminalistice nebo při ochraně proti terorismu. Rozeznat chůzi člověka jenom z kamerového záznamu bude stejně spolehlivé, jako otisk prstu. Dobrých nápadů v České republice není málo, záleží ale na přípravě projektu.

 „Naprostá většina firem k nám přichází s tím, že mají unikátní a zajímavé technologie, potřebují ale podpořit v byznysové části projektu. Pomáháme jim zaměřit se na dobré zmapovaní potřeb zákazníků, zmapování konkurence a klademe důraz na konkrétní čísla o tom, jak bude firma růst,“ uvedla Monika Vrbková, specialistka pro mezinárodní projekty JIC, která spolupracovala právě i s firmou Kinalisoft.

České firmy se mohou úspěchem Kinalisoft inspirovat a podávat přihlášky až do 18. března 2015. Máte zájem přihlásit do výzvy svůj projekt? O programu SME Instrument a možnostech spolupráce s experty JIC se více dozvíte zde.