JICtalk: Jiří Tobola – ajťák za miliardu

18. 10. 2021

Na začátku byla parta tří lidí, kteří seděli v jedné přetopené místnosti a svými produkty chtěli konkurovat Ciscu. To byl vskutku ambiciózní cíl. A není tedy překvapením, že se nakonec s technologickým obrem nepodařilo udržet krok. Skupina vědců z VUT kolem Jiřího Toboly se nakonec vydala jinou cestou. Svoji pozornost upnuli k monitorování a bezpečnosti počítačových sítí a jejich unikátní prototypy byly natolik zajímavé, že prostě musely na trh. Jenomže založit v roce 2007 akademický spin-off? To nebylo jen tak. Proto se tady cesta Jiřího Toboly protnula s JICem. U nás našel zázemí a podmínky pro to, aby z Flowmonu vybudoval špičkovou IT firmu. Po čtrnácti letech existence si Jiří Tobola mohl vybírat z fronty zájemců, kteří se předháněli v tom, kolik za jeho firmu nabídnou. Nakonec brněnský startup úspěšně přešel pod křídla amerického Kempu. Teď ale, zdá se, příběh nabízí pokračování. Kemp i s Flowmonem se totiž stane novou akvizicí globálního gigantu Progress. A Jirka Tobola u toho nebude chybět. I o tom mluvil s Hankou Šudákovou v dalším díle JICtalku.

 

Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Juraj Šabatka – stavební revolucionář

22. 11. 2021

Stavebnictví – obor, do kterého se digitalizace probourává tempem pomalu tvrdnoucího betonu. Zároveň ale také nabízí spoustu příležitostí. A jednu z nich našel i Lubomír Šabatka se svým softwarem pro statiky IDEA StatiCa. O byznysovou stránku se už pět let stará jeho syn Juraj, který byl dalším hostem JICtalku.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Drillbone: Ortoped z Brna vymyslel novou pomůcku pro operace

4. 10. 2021

Vývoj inovativních produktů není pouze doménou strojařských inženýrů či rozených podnikatelů. V každém oboru…

Nejčtenější

Lucie Brešová: Od letenek k virtuální realitě „do kapsy“

30. 5. 2021

Je jednou z nejvýraznějších českých manažerských tváří. Lucie Brešová stála u zrodu nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Dnes stojí na startu znovu – tentokrát na palubě start-upu Pocket Virtuality a jejich produktu budoucnosti.

Zpět na JICtalk