JICtalk: Jiří Tobola – ajťák za miliardu

18. 10. 2021

Na začátku byla parta tří lidí, kteří seděli v jedné přetopené místnosti a svými produkty chtěli konkurovat Ciscu. To byl vskutku ambiciózní cíl. A není tedy překvapením, že se nakonec s technologickým obrem nepodařilo udržet krok. Skupina vědců z VUT kolem Jiřího Toboly se nakonec vydala jinou cestou. Svoji pozornost upnuli k monitorování a bezpečnosti počítačových sítí a jejich unikátní prototypy byly natolik zajímavé, že prostě musely na trh. Jenomže založit v roce 2007 akademický spin-off? To nebylo jen tak. Proto se tady cesta Jiřího Toboly protnula s JICem. U nás našel zázemí a podmínky pro to, aby z Flowmonu vybudoval špičkovou IT firmu. Po čtrnácti letech existence si Jiří Tobola mohl vybírat z fronty zájemců, kteří se předháněli v tom, kolik za jeho firmu nabídnou. Nakonec brněnský startup úspěšně přešel pod křídla amerického Kempu. Teď ale, zdá se, příběh nabízí pokračování. Kemp i s Flowmonem se totiž stane novou akvizicí globálního gigantu Progress. A Jirka Tobola u toho nebude chybět. I o tom mluvil s Hankou Šudákovou v dalším díle JICtalku.

 

Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Ivan Novotný – online televizák

28. 4. 2022

Jeho firma se loni probojovala do žebříčku nejrychleji rostoucích firem Deloitte Fast50. I přesto o ní Ivan Novotný říká, že úspěch firmy je vlastně boční efekt. Důležité je pro něj hlavně to, že dělá, co ho baví. Jak ho vlastně napadlo založit firmu s online televizí sledovanitv.cz a proč se jí tak daří? Poslechněte si další díl JICtalku.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

Nejčtenější

Green Deal? Základy nejen pro podnikatele!

4. 11. 2021

Do roku 2050 bude Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Alespoň tak praví Zelená dohoda. Co ale vlastně znamená v praxi? To se dozvíte v našem seriálu, který pro JICmagazín připravují kolegové z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Zpět na JICtalk