JIC STARCUBE přilákal 88 projektů z celého světa

5 minut čtení

Nastartovat své projekty v oblasti IoT a kybernetické bezpečnosti v rámci sedmého běhu JIC STARCUBE chce 88 týmů z celkem 32 zemí ze všech kontinentů. Kromě České republiky pochází nejvíce přihlášek z Indie, Španělska a USA. Konečnou sestavu účastníků akcelerátoru zveřejní JIC do konce srpna. 

Ultrabezpečný přenos dat i židle pomáhající hubnout

O vstup do akcelerátoru usilují projekty jako je inteligentní podložka pro fotbalový trénink, elektronická radnice, monitoring dávkování a kontraindikace léků, židle pomáhající hubnout, prevence útoků měnících vzhled webových stránek, sledovač životasprávy čtyřnohého mazlíčka, ultrabezpečné posílání souborů, open source zabezpečení informačních systémů, mobilní asistent jízdy pro motorkáře nebo hlídač útrat z dětského kapesného.

Finalisty JIC STARCUBE vyberou organizátoři na jednodenním workshopu v druhé polovině srpna. „Pozveme na něj maximálně tři desítky projektů s nejoriginálnějším řešením, největším potenciálem uspět na trhu a s životaschopnými týmy. Právě kvalita týmu je jedna z klíčových věcí, na kterou se během woshopu zaměříme,“ popisuje manažer startup programu Vojtěch Krmíček. Se zahraničními týmy, které nebudou moci na workshop přijet, se organizátoři spojí virtuálně.

Do výběru promluví také zástupci partnerů letošního běhu jako jsou Flextronics, Konica Minolta, Microsoft nebo Y Soft, který nejvíce zajímají startupy spojující hardware a software.  „Právě v této kombinaci máme nejvíce know-how, které jsme získali za posledních 15 let při našem globálním růstu.  U projektů se budeme zaměřovat hlavně na lídry týmu. Musí být schopni projekt uřídit a rozvíjet. Dalším stěžejním bodem je globální škálovatelnost a validace trhem,“ popisuje kritéria výběru a následné potenciální investice šéf Y Soft Ventures Miloš Sochor.

32 zemí z celého světa. Chybí jen Antarktida

Akcelerátor letos přilákal týmy z rekordních 32 zemí ze všech kontinentů kromě Antartidy. Nejvíce zahraničních přihlášek zaslali Indové. Z Indie pocházel také dosud poslední vítěz StarCube Show ObserveDesign. Kromě nebývalého zájmu zahraničních projektů je letošní zajímavostí také vyšší věk přihlášených. Nejmladší z přihlášených do JIC STARCUBE má letos 19 let a nejstarší 57 let.