JIC MASTER má první tucet absolventů a hledá další nadějné firmy

11.08.2016

Je to rok, kdy JIC vypustil do světa první absolventy tehdy nového programu JIC MASTER. Od té doby jím  prošlo už dvanáct firem. Další zájemci se můžou přihlásit do 21. srpna.

Půlroční program je v českém kontextu ojedinělý. Stojí na funkci tzv. enterpreneura in residence neboli zkušeného podnikatele, který řídí vlastní projekty a část času věnuje vedení týmu konzultantů JIC. Ti se pravidelně scházejí s klienty programu JIC MASTER a provázejí je důležitými podnikatelskými kroky jako je příprava na jednání s investory, změna byznys plánu nebo potřeba vyřešit vztahy mezi majiteli.

„Každý z klientů může na konzultacích otevírat témata, která jej aktuálně pálí. Naším cílem je být zkušeným průvodcem v byznysu a společně hledat nejlepší řešení otázek, které s sebou podnikání přináší,“ vysvětluje své pojetí konzultací entrepreneur in residence JIC Martin Dokoupil, který má za sebou přes sedm let budování firmy zaměřené na výzkum trhu a čtrnáct let business konzultingu napříč různými obory. Pracoval například pro Kofolu, COOP, Makro/Metro, Teta drogerie, Siemens, Honeywell nebo Oracle, v současné době je spolumajitelem společnosti Tierra Verde.

Popsaný přístup absolventi programu oceňují: „V řadě rozhodnutí mi dodali jistotu, že se jedná o kroky, které jako žádoucí nevnímám jen já, ale i lidé, kteří se na můj byznys dívají zvenčí. A to navíc lidé přátelští, ochotní se mi věnovat i mimo domluvená setkání. S oporou v konzultantech z JIC jsem byl ohledně svého podnikání daleko klidnější," uvádí ředitel Edookitu Jakub Štěpaník.

JIC MASTER navazuje na dřívější program JIC s názvem Innovation Park. Je určený firmám s platícími zákazníky, které chtějí rychle růst. Zájemci o vstup do programu se můžou hlásit do 21. srpna 2016, přihlášku lze stáhnout na stránkách programu nebo zde.

Vybrané úspěchy absolventů programu:

Edookit získal soukromé investory a svůj informační systém pro komunikaci mezi učiteli, žáky i jejich rodiči zavedl na první zahraniční škole. V rámci expanze jedná i s mimoevropskými zeměmi, v Nigérii se například bude podílet na projektu modernizace tamních škol.

Sewio vyvíjí progresivní bezdrátové technologie pro lokalizaci uvnitř budov. V uplynulém roce získalo investici od Y Soft, vybudovalo showroom své technologie v JIC STARCUBE Space a senzory nainstalovala i v novém sportovním Aplikačním centru Baluo v Olomouci. Angažuje se v propagaci implementace řešení pro Průmysl 4.0 v továrnách, sportu i retailu.

Audified patří mezi světovou špičku ve vývoji zvukového softwaru. V současné době se posouvá od práce pro velké zahraniční firmy více k vlastním produktům, například k simulaci zvuku elektronkových přístrojů, používaných v rozhlasových a nahrávacích studiích v padesátých a šedesátých letech.

Effichem pomáhá svým řešením efektivně a bezpečně řídit provoz certifikovaných laboratoří. Expanduje na domácím trhu (získal klienty jako Česká rafinérská či Unipetrol) i v zahraničí. Své produkty nově také integruje s dalšími dodavateli hardwaru a softwaru pro regulované zkušební laboratoře a pomáhá tak vdechnout život konceptu „digital lab“.