Chytré zemědělství, stanové hotely i platforma pro drobné práce. JIC představuje další klienty

29. 9. 2017

Tři nové projekty se rozhodly podniknout své první businessové krůčky za pomoci JIC. Program pro začínající podnikatele JIC ENTER má tři další klienty, se kterými se budou v následujících měsících setkávat naši konzultanti. Seznamte se s nimi!

World From Space se hlásí ke konceptu smart agriculture neboli zemědělství využívajícímu informační technologie, satelitní data a senzory. Robustní informační systémy sledující aktuální stav polí a plodin jsou už velkofarmářům k dispozici, projekt se chce zaměřit na menší pěstitele, kteří si vlastního analytika, který umí pracovat se složitými daty, nemůžou dovolit. Od World From Space budou dostávat aktuální informace, upozornění i doporučení o růstu plodin na vlastních polích.

„Do roku 2020 bude na zemi 9 miliard lidí. To zvyšuje nároky na jejich uživení. Degradující půda a změny klimatu staví zemědělce před výzvu, jak co nejlépe a nejšetrněji těmto nárokům dostát. S dostatkem informací pro své rozhodování můžou snížit vstupy a zvýšit výnosy,“ apeluje vystudovaný kartograf a ajťák Roman Bohovic, který společně s enviromentalistou Janem Labohým projekt vede. Na JIC přichází pracovat vedle podobně vizionářských firem a získat pomoc s tvorbou udržitelného business modelu.

GPTents poskytuje stanové hotely akcím, při kterých standardní nabídka nestačí. Jedná se o velké koncerty, festivaly nebo série závodů MotoGP, která dala celé firmě název.

„Našimi typickými zákazníky jsou lidé, kteří na akci přiletí z daleka a nechtějí si do letadla brát příliš moc věcí. Naše služba jim poskytne hotelový servis,“ popisuje zakladatel projektu Petr Bouchal. Že je o pohodlí zájem, si ověřil na sérii akcí v Rakousku. Do budoucna by rád vytvořil unikátní ekologický design stanu, pro jehož prototypování využije FabLab Brno sídlící na JIC. Už v minulosti na takový návrh vypsal studentskou designerskou soutěž, nakonec ale žádný z návrhů neprošel zátěžovými testy.

InService si klade za cíl dát lidem hodinu volna navíc každý den pro věci, které mají rádi. Toho chce dosáhnout tím, že se postará o všechny aktivity, které lidé nechtějí nebo nemohou dělat, a to pomocí platformy, která umožní jednoduché a bezpečné objednání těchto aktivit jako služby od jiných lidí.

„Chci vytvořit jednoduchou platformu, na které lidé do pár minut objednají kýženou službu za férovou cenu. Zároveň můžou počítat s garancí kvality i bezpečí – všichni naši pracovníci budou pojištěni,“ plánuje autor projektu David Krobot. V Jihomoravském inovačním centru hledá oporu v začátcích plánované firmy.


Znáte projekt, který má zajímavou myšlenku a jehož autor se nechce protloukat businessovými nástrahami sám? Program JIC ENTER přijímá nové klienty několikrát do roka.

Máte kolem sebe firmu, která už má platící zákazníky, ale hodil by se jí impuls k dalšímu rozvoji? S pokročilejšími podnikateli pracuje program JIC MASTER.