Brněnská softwarová společnost Mautilus otevřela pobočku v Dubaji

Brněnská společnost Mautilus, přední český vývojář aplikací pro sledování videa, otevřela v listopadu pobočku ve Spojených arabských emirátech.„Arabský trh se od evropského velmi liší, důležitý je osobní kontakt a znalost jednotlivých zemí. Naše zákazníky v Evropě můžeme obsloužit z Brna nebo Londýna, v arabském světě však chceme jít zákazníkům ještě více naproti,“ uvádí Luboš Lněnička, business development manager společnosti Mautilus, který vznik pobočky zajištoval.

Společnost má o region arabských zemí a severní Afriky dlouhodobý zájem. V loňském roce připravila pro službu icflix se sídlem v Dubaji aplikace pro mobilní telefony, tablety, chytré televize a herní konzole. Vysílání HbbTV, které přichází s digitalizací a přechodem na formát DVB-T, bylo spuštěno ve většině zemí Evropy, Turecku a nově také na Blízkém východě.

Společnost Mautilus vznikla v roce 2010 a díky rychlému růstu nyní zaujímá přední místo na trhu chytrých aplikací v České republice a v regionu střední a východní Evropy. Mautilus je jedinou firmou v České republice, která vyvíjí aplikace pro všechny druhy chytrých zařízení: mobilní telefony, tablety, chytré televize, HbbTV, herní konzole, set-top boxy a tzv. wearables. Společnost se inkubovala na JIC, kde prošla obdobou programu JIC MASTER a letos absolvovala program JIC PLATINN.