Aplikace PhoneX se probojovala do TOP 30 projektů v programu Cisco

Startup PhoneX z JIC se umístil v TOP 30 projektech, které vybírá společnost Cisco pro svůj prestižní program „Entrepreneurs in Residence“. Brněnská firma nabízející aplikaci pro bezpečné mobilní volání, posílání zpráv a souborů uspěla v konkurenci více než 750 týmů z celé Evropy. Pět vítězných projektů, které Cisco do programu přijme, oznámí na technologickém festivalu Pioneers ve Vídni 28. a 29. května.

 

„Dostat se z několika set společností do TOP 30, které vybrala globální společnost jako Cisco, to je pro nás mimořádný úspěch. Věřím, že je to začátek mezinárodní spolupráce nejen s touto společností, ale i dalšími partnery po celém světě,“ uvedl Petr Beneš, zakladatel PhoneX. Jeho startup již nyní využívá rozvojové služby v rámci programu JIC MASTER.

PhoneX je tvůrcem mobilní aplikace, která umožní uživatelům bezpečně komunikovat bez rizika odposlechů a úniku dat. Aplikace umí zašifrovat zprávy, soubory i hlasové hovory. Společnost cílí především na firemní sektor, kde znamená únik citlivých informací často vysoké finanční ztráty.