7 tipů, jak si užít prázdniny inovativně

Jak ušetřit na cestách, zabavit děti na výletě nebo poznávat nové kouty světa přímo ze svého domova? I na takové otázky hledají odpovědi podnikatelé z jižní Moravy. A my jim s tím pomáháme. Přinášíme vám 7 tipů od klientů JIC, které vám pomohou užít si letošní prázdniny inovativním způsobem.

6 tipů pro všechny cestovatele

I) Plánování s chytrou mapou Sygic Travel

Sygic Travel Maps jsou první mapy na světě zaměřené přímo na cestování. V aplikaci, kterou si stáhnete do mobilu nebo přímo na webu maps.sygic.com, si můžete snadno vyhledat zajímavá místa, hotely, restaurace nebo obchody přímo v místě své dovolené. Můžete tak snadno objevovat populární i méně známá místa nebo si naplánovat svou cestu den po dni.

Sygic Travel mapy jsou dostupné v několika jazykových mutacích.

II) Výletní hry s Geofunem

Jak vytáhnout děti na výlet do přírody? Vyzkoušet můžete geolokační zábavné hry Geofun. Jde o propracovanou mobilní aplikaci pro chytré telefony a tablety, která provází zábavnou a soutěžní formou po nejzajímavějších místech v regionu. Hra vychází z populárního geocachingu, ale svou povahou je mnohem akčnější a dobrodružnější. V rámci hry tak můžete nejen hledat zajímavá místa po republice, ale zároveň i plnit různé úkoly.

Aplikace Geofun je ke stažení zdarma.

III) Vypůjčeným autem třeba do Alp

Carsharing, neboli sdílení aut, je již celkem známou alternativou k vlastnění auta. Auto si můžete vypůjčit na pár hodin, když potřebujete něco zařídit, nebo i na několik dnů, pokud vyrážíte třeba na prodloužený víkend s rodinou.

Carsharingová společnosti AJO.cz, do níž JIC před dvěma lety zainvestoval prostřednictvím dceřiné společnosti JIC VENTURES, má svou flotilu aut v Brně i Praze. Carsharingová firma Autonapůl pak parkuje své vozy kromě Prahy a Brna také v Ostravě, Plzni, Liberci, Olomouci a dalších městech.

V ceně vypůjčení jsou zahrnuty všechny poplatky včetně paliva, nemusíte tak platit nic navíc. Všechna auta u AJO.cz mají navíc i celoroční dálniční známku pro české, slovenské a rakouské dálnice, takže se bez obav můžete vydat i za hranice.

IV) Výlet na elektro tříkolce pro celou rodinu

Pokud vás obyčejné osobní automobily už nudí, můžete vyzkoušet i alternativní způsob dopravy. Firma IK Bike pořádá pravidelné výlety v malebné přírodě České kanady ve svých speciálních vozítkách Rid-e. Pro jízdu na jejich elektro tříkolce není nutný řidičský průkaz. Svézt se tak mohou všichni od 15 do 99 let, včetně vozíčkářů.

Podrobné informace o vyjížďkách najdete tady.

V) Ulovte si svou letenku s Kiwi.com

Všichni lovci letenek už ho nejspíš znají, i přesto ale nesmíme úspěšný vyhledavač letenek Kiwi.com vynechat. O sedmnáctimiliardové firmě i jejím zakladateli Oliveru Dlouhém se píše v českých i světových médiích každou chvíli.

A jak můžete Kiwi.com využít pro své cesty? Velmi jednoduše. Ve vyhledávači si zadáte výchozí a cílovou destinaci, datum či interval, kdy chcete na cestu vyrazit, a pak už jen vybíráte nejlevnější letenku či jejich kombinaci.

Pokud nevíte, kam vyrazit, stačí při vyhledávání zadat místo konkrétní destinace „kamkoliv“ a můžete za pár korun vyrazit poznávat svět.

VI) Barefoot boty do přírody i do města

Posledním tipem, který by vás neměl minout, jsou barefoot boty. Nejde jen tak o ledajaký trend, je to návrat k přirozenosti fungování našeho těla. Ať už vyrážíte do přírody, na kolo nebo třeba k vodě, barefoot boty jsou ideální volba. Široký výběr nabízí firma Pathik Shoes, která u nás prošla programem JIC MASTER. V horkých letních měsících jistě oceníte i jejich speciální uzemňující letní sandály, které jsou tak pohodlné, že je téměř ani neucítíte na noze.

Především pro sport se pak zase hodí tzv. Skinnersky, tedy ponožkoboty, které vymyslela brněnská dvojce Skinners.

Tip pro necestovatele

VII) Proběhněte se po celém světě

Trávíte léto doma? Nevadí! I odtud můžete poznávat celý svět. Díky videoprocházkám od firmy Spotee se tak můžete projít přímo ze svého obýváku třeba po Champs Elyseé anebo si dát ranní jogging newyorským Central Parkem. Systém videorun využijí sportovci pro běh na páse v posilovně, systém videorehab zase pacienti po úraze nebo senioři.