5 tipů na inovační dárek z JIC

Ponožky, knížky kosmetika. Chcete letos obvyklou Ježíškovu nadílku oživit něčím inovativním? Zkuste sáhnout po některém z produktů firem, které spolupracují s Jihomoravským inovačním centrem. Které vás i vaše bližní můžou potěšit?

Chytrá nálepka: ochrana i servisní knížka v jednom

Potřebujete ochránit své kolo a další cenné věci? Vyzkoušejte ochrannou známku s několika užitečnými funkcemi najednou. Pomocí speciální nálepky s QR kódem kdykoliv prokážete vlastnictví věci, chráníte ji před krádeží, máte pro ruce 24 hodin záruční list a manuál, nálepka je servisní knížkou, je pojítkem s prodejcem a můžete skrze ni hlásit poruchu a objednávat náhradní díly. Použijete ji pro lyže, koloběžku, televizi nebo třeba lednici. Nálepku objednávejte na Protect6.cz.

eVodník: pomáhá šetřit vodu i peněženku

Každá třetí pojistná událost v domácnostech se týká prasklého vodovodu. Naštěstí existuje „dobrý vodník“, který před podobným neštěstím může zachránit. Firma Unisavers vyrábí elektronická zařízení, která včas uzavírají přívod vody při haváriích na vodovodním rozvodu. Chrání tím jak majetek, tak i vodu jako důležitý přírodní zdroj. O uzavření vodních cest eVodník informuje majitele sms zprávou nebo e-mailem. Chcete-li jednoho takového adoptovat domů, hledejte na stránkách Unisavers.

Znalomat: darujte kurz či konzultaci

Potřebujete poradit se smlouvou, s marketingovou strategií nebo třeba opravit německý obchodní dopis? Služba Znalomat.cz propojuje lidi, kteří se chtějí učit, zlepšovat nebo potřebují vyřešit problém s lidmi, kteří jim v tom mohou pomoci. Jednoduše najdete odborníka a objednáte si individuální konzultaci, školení nebo mentoring. Služby probíhají formou videohovoru, přes internet, z pohodlí Vašeho domova nebo kanceláře. Vybírejte na webu Znalomat.cz.

Skinners: botky, které se dají sbalit do kapsy

Náhradní botky smotané do kuličky jako nenápadná výbava při výletu. Že je to dobrý nápad, si Petr Procházka ověřil na JIC GILL i v kampani na HitHitu. Skinners jsou kompaktní botky, které lze jednoduše srolovat, dát do kapsy a vzít všude s sebou. Vyrábí se z přírodních a syntetických vláken, takže je příjemné je nosit, jsou antibakteriální (obsahují ionty stříbra), funkční (odvádějí vlhkost) a zároveň odolné, stálobarevné a nežmolkují se. Barvu a velikost si můžete vyhlédnout na skinners.cz.

JIC MASTER: Nadělte úspěch v podnikání pod stromeček

Máte vy nebo vaši přátelé vlastní inovativní nápad, který by se dal prostřednictvím těchto řádků doporučit? Všechny předchozí projekty mají společné to, že prošli některým z programů JIC nebo akcí na JIC. Přidejte se. Nadělte sobě nebo svým přátelům pod stromeček úspěch v podnikání. Šestiměsíční program JIC MASTER nabízí konzultace s odborníky JIC i externími experty. Díky programu se stanete součástí podnikatelského ekosystému JIC. Program je určený jihomoravským firmám, které mají inovativní technologický produkt, který je ověřený trhem (má alespoň jednoho platícího zákazníka) a není starší tří let. Hlásit se můžete na tomto odkazu do 3. ledna. A je-li vaše podnikání teprve v začátku, naskočte do JIC ENTER. Vstupte do podnikání v roce 2016 pravou nohou!