Braci

1.5.2015

“Program JIC STARCUBE nám poskytl vybavené zázemí pro práci a skvělé mentory. Pomohli nám najít mezeru na trhu a společně jsme nastavili byznys model tak, abychom ji svou technologií zaplnili.”

Abdullah Lababidi

Spoluzakladatel Braci

Abdullah Lababidi je inženýr z Jordánska, který se v roce 2012 rozhodl vyřešit problém s ranním vstáváním. Se svým týmem stvořil Dancing Pillow - pípající, blikající a vibrující polštář, který donutí vstát jednoduše každého.

Lehce šílený polštář se rychle stal hitem a jeho tvůrci se objevili jako hosté na akci JIC STARCUBE Show 2012. Právě zde dostali rozsáhlou zpětnou vazbu a uvědomili si, že technologie může pomáhat daleko širší skupině lidí.

Od vtipu ke zlepšení životní úrovně neslyšících

Kombinace vibrací a světla totiž může upozornit nejen na to, že je čas vstávat, ale i na požární alarm či blížící se sanitku. Takové upozornění ocení především sluchově postižení lidé. Tým proto přišel s novým produktem - mobilní aplikací a chytrým náramkem, který upozorňuje na zvuky okolí.

Rok po hostování na JIC STARCUBE Show se tak znovu objevili na půdě JIC - tentokrát ale jako účastníci akcelerátoru JIC STARCUBE. Po 3 měsících vývoje náramek Braci představili na JIC STARCUBE Show 2013 a umístili se s ním na 3. místě. Technologii poté nabídli k otestování České unii neslyšících.

Aplikace dělá ze zvuku obraz

Projekt Braci uspěl i na Startup Sauně v Helsinkách a získal finanční injekci 40 tisíc euro. I díky tomu dnes aplikace rozezná tisíce zvuků z okolního prostředí.

Za doprovodu vibrací a blikání je potom zobrazí ve formě ikony na displeji chytrého telefonu nebo hodinek. Kromě toho umožňuje i nahrávání vlastních zvuků jako je domovní zvonek nebo pláč dítěte.

V současné době je aplikace ve fázi beta testování a všiml si jí i britský list The Guardian. 

99%

úspěšnost při rozeznávání zvuků podle testu společnosti Samsung

150 000 $

získal doposud startup Braci od investorů

600 milionů+

lidí na celém světě má problémy se sluchem

Společnost Braci vyvíjí stejnojmennou aplikaci, která rozlišuje zvuky okolí a upozorňuje na ně vibracemi, blikajícím světlem a zobrazením ve formě ikon na displeji smartphonu. Systém je kompatibilní se smartphony Samsung a chytrými hodinkami Pebble.

Hlavní výhodou oproti konkurenci je přenosnost (stačí smartphone a lehký náramek) a rychlá reakce systému. Sluchově postiženým nyní stačí jediná aplikace pro bezpečný pobyt doma i venku a své chytré ucho tak mohou mít stále u sebe.

Tým Braci s aplikací dosáhl mnoha úspěchů, mezi největší patří 3. místo na JIC STARCUBE Show a umístění v TOP 5 projektů Startup Sauny v Helsinkách. V současné době je Braci součástí Oxygen Acceleratoru ve Wolverhamptonu (UK). 

www.braci.co