Vyjeďte na Erasmus pro mladé podnikatele

13.07.2016

Zahraniční pobyt Erasmus nemusí být jen pro studenty. Na zkušenou do světa mohou vyjet i začínající podnikatelé. Erasmus pro mladé podnikatele je přeshraniční výměnný program, díky němuž mohou nabýt nové zkušenosti od zavedených firem v zahraničí a získat tak cenné kontakty či potenciální byznys partnery. 

V rámci programu financovaného Evropskou komisí mohou mladí a začínající podnikatelé využít příležitosti pracovat po boku zkušeného podnikatele z jiné země Evropské unie a zdokonalit dovednosti, které potřebují k nastartování vlastního podnikání.

Erasmus stáž trvá jeden až šest měsíců, během nichž začínající podnikatel získává zkušenosti a dovednosti od vybrané hostitelské firmy, která naopak může využít nových perspektiv a nápadů zahraničních stážistů.

Mladí podnikatelé tak díky programu Erasmus získají mezinárodní kontakty, seznámí se s jinými způsoby podnikání, poznají zahraniční trh a mohou navázat potenciální obchodní partnerství.

Jak se přihlásit?

  • Připravte si svůj životopis, motivační dopis a podnikatelský plán
  • Vyplňte přihlášku
  • Zvolte kontaktní centrum ve své zemi (např. Olomoucký klastr inovací)
  • Spojte se s hostitelským podnikatelem v zahraničí a dohodnete se s ním na výměnném projektu (na termínech, cílech a programu stáže)

Pokud vás program zaujal, obraťte se na Olomoucký klastr inovací, který Erasmus pro mladé podnikatele zprostředkovává, nebo navštivte www.erasmus-entrepreneurs.eu.