Seznamte se s týmy v JIC STARCUBE: Smart Toybox

1.12.2016
  • Jak svůj projekt vysvětluju své babičce?

Náš produkt je krabice na hračky, která hraje s dětmi hru na uklízení, když je potřeba pokoj dát do pořádku. Když dítě strčí do boxu hračku, odměnou mu je vtipný zvuk, smích, píseň nebo volá na děti, aby ho hračkami nakrmili.

Babička se vždy starala, abychom byli pořádní, a rozumí tomu, že čím dříve se to naučíme, tím lépe. Když jsem jí řekl o našem produktu, tak z něj byla nadšená. Nesnažil jsem se jí ale vysvětlovat Wi-Fi a mobilní vlastnosti Smart Toyboxu.

  • Jak můj projekt změní svět?

Věříme, že je důležité děti vzdělávat skrze zábavu a nejen skrze nudné příkazy a zákazy. To by mohlo mít naprosto opačný efekt, než chceme. My řešíme každodenní problémy rodičů. Smart Toybox dělá šťastnější děti i rodiče.

  • Na jaký detail svého projektu jsem nejvíc pyšný?

Být svědkem toho, že děti opravdu hračky uklízí a baví je to, je k nezaplacení. Je skvělé vidět, že projet vyroste z malé myšlenky až po fungující prototyp. Nemůžeme se dočkat, až se dostaneme ještě dál a uvidíme Smart Toybox v obchodech.

  • Kde (jak) tě nápad na tvůj startup napadl?

Náš CEO Sumrak má dvě děti a má rád, když si hrají, protože ví, že je to jejich přirozená aktivita, skrze kterou komunikují. Ale vždy když je čas po sobě uklidit, jsou najednou obě děti hrozně unavené.

Věděli jsme, že chceme skončit v korporátech a napsat náš vlastní příběh. Rozhodli jsme se, že by to měl být IoT produkt, takže po krátkém brainstormingu jsme se rozhodli vyřešit problém s uklízením hraček. Smart Toybox byl pro náš tým perfektní.

  • Co největšího si musel pro svůj projekt obětovat?

Museli jsme se vzdát pohodlí a pravidelného příjmu a tím pádem i finanční stability. I přesto jsme vděční za kreativitu a svobodu života podnikatele. Stojí to za to!

  • Až budu velká firma s milionovými obraty, jak bude vypadat moje sídlo a co budu zaměstnancům nabízet jako benefit?

Chceme, aby byla naše společnost plná výjimečných a kreativních lidí. Měli by mít dostatek svobody, ale současně i zodpovědnosti, aby mohli dělat, co si myslí, že je správné. Chceme, aby se mohli sami rozhodovat a vytvářet společnost dohromady s námi. V centru našeho businessu jsou inovace. Pokud chceme inovovat, tak není prostor pro pevnou strukturu a pravidla v rámci kreativního prostředí.

  • Co budu dělat s penězi, až svůj projekt prodám za miliardu dolarů?

Chceme vytvořit co nejvíce inovativních produktů, které pomůžou vylepšit životy lidí kolem nás. Chceme toho docílit gamifikací různých aspektů jejich života. Přetransformováním nudných úloh na vtipnou hru. To je naše vize a peníze nám rozhodně pomohou ji zrealizovat.

  • Proč je cool podnikat z Brna?

Brno je veliké IT centrum se spoustou IoT technologických společností, expertů a podnikatelského potenciálu. Potkáváme tu spoustu báječných lidí, kteří nám pomáhají nastartovat náš startup. Také jsme tu utužili vztahy v našem týmu. Brno je parádní místo pro networking. A samozřejmě je tu skvělé pivo!


Vladimir Perić společně s Jelenou Marković a Nebojšou Sumrakem pracují na Smart Toybox (Srbsko). Je to krabice, která motivuje děti uklízet. Když do ní dítě vhodí předmět, reaguje. Rodič i dítě ji zároveň může programovat podle aplikace, která je s krabicí propojená wi-fi, a dát tak krabici osobnost, která dělá z uklízení rozvojovou a přitom zábavnou aktivitu.