Seznamte se s týmy v JIC STARCUBE: Free Wifi

14.11.2016
  • Jak svůj projekt vysvětluju své babičce?

Babi, víš, jak chodíš nakupovat do obchodních center a dostáváš zprávy s nabídkami produktů, které tě přesně zajímají? A to my děláme, pomáháme marketingových manažerům posílat zákazníkům zprávy s láskou. To je určitě něco, čemu by porozuměla.

  • Jak můj projekt změní svět?

Celý svět neměníme. Nejsme zelená energie nebo Uber. Měníme pouze svět marketingových manažerů v obchodních domech a retailové odvětví. Na tento „svět“ máme největší dopad.

  • Na jaký detail svého projektu jsem nejvíc pyšný?

Za náš největší úspěch považuji interakci se zákazníkem. Zaměřujeme se na to, aby proces připojení k wifi byl co nejjednodušší.  Chceme se vyvarovat toho, aby musel uživatel ujít sto kroků, než chytne správný signál a připojí se. V budoucnu se třeba dostaneme i k přihlášení na jedno kliknutí.

  • Kde (jak) tě nápad na tvůj startup napadl?

Vše to začalo mým kamarádem Andreem, který tehdy vlastnil malou restauraci. Vždy říkal, že na trhu sbíráme data nekvalitně a na jejich základě pak vznikají špatné myšlenky. Měli jsme nějaké možnosti, jak to zlepšit, ale vše bylo velice drahé. Proto jsme se rozhodli založit dostupný business, který bude pracovat s ověřenými daty.

  • Co největšího si musel pro svůj projekt obětovat?

Čas s mými syny a mou ženou. To je věc, které lituji nejvíc. Že nemám dostatek času na svou rodinu.

  • Až budu velká firma s milionovými obraty, jak bude vypadat moje sídlo a co budu zaměstnancům nabízet jako benefit?

Když jsem byl ještě na univerzitě, tak jeden z mých profesorů popsal něco, co bych chtěl uvést do praxe. Každý ve společnosti by se měl vidět jako nedílná součást celé struktury nebo jako kolečko uvnitř většího systému. Pokud se jedno kolečko netočí, celý systém je zablokovaný. Každé z koleček by mělo myslet a chovat se jako celá společnost.

Co se týká designu, tak jsem za jednoduchost, funkčnost a zábavu.

Na druhou stranu jako benefit pro zaměstnance je nejdůležitější flexibilita. Chceme být flexibilní a bez přezíravého přístupu. Já sám mám děti a vím, jak to chodí. Jednoduše – chci se ke svým zaměstnancům chovat lidsky. Neberu zaměstnance jako zaměstnance, ale jako kolegy. To je taky jeden z důvodů, proč mě berou více jako kamaráda než šéfa.

  • Co budu dělat s penězi, až svůj projekt prodám za miliardu dolarů?

Začnu nový projekt. Jsem podnikatel. Co jiného byste ode mě čekali?

  • Proč je cool podnikat z Brna?

Já jsem z Rumunska a nerad to přiznávám, ale startupy v České republice mají oproti těm rumunským mnohé výhody odvíjející se od lepšího geografického a ekonomického postavení v rámci Evropy. Pokud máte v Rumunsku úžasný nápad, tak s ním prorazíte hůře, než kdybyste měli průměrný nápad v České republice.

V Brně je spousta zajímavých společností zabývajících se internetovými technologiemi. To je také důvod, proč je lepší být tady.


Laurentiu Stefan Cenusa z Rumunska má projekt Free WiFi, který pomáhá společnostem budovat databáze klientů připojených k veřejné wi-fi. Díky nasbíraným datům umožňuje porozumět jejich chování a zacílit na ně reklamní kampaně podle jejich demografie, lokalizace i chování.