Příběhy úspěšných firem

 

Kde jinde hledat podnikatelskou inspiraci, než u těch, kteří uspěli? Právě proto pro vás vybíráme ty nejlepší podnikatelské příběhy z řad klientů JICu i dalších zajímavých firem.  

Nejnovější

Drillbone: Ortoped z Brna vymyslel novou pomůcku pro operace

4. 10. 2021

Vývoj inovativních produktů není pouze doménou strojařských inženýrů či rozených podnikatelů. Důkazem je brněnský ortoped Filip Hudeček. Spolu s Tomášem Valentou vymysleli nástroj, který zásadně ulehčuje práci ortopedům, snižuje pooperační bolest pacientů a zvyšuje jejich šanci na lepší zdraví. S produktem Drillbone Tunneler uspěli v loňské soutěži Prototypuj a ověřuj.

Další články

VRgineers: Vyvíjíme věrnou kopii skutečného létání

1. 10. 2021

VRgineers sbírají v posledních měsících úspěch za úspěchem. Jejich špičková technologie zaujala české investory a tato první česká firma v prestižním evropském akcelerátoru EIT Digital a jedna z prvních firem se sídlem v Brně podpořených inkubátorem Evropské kosmické agentury teď hýbe světem leteckých simulátorů.

AtomTrace: laser s pečetí kvality

22. 8. 2021

V českých podmínkách je vznik firmy na akademické půdě stále trochu výjimečným zjevením. Jednou z těch výjimek je společnost AtomTrace. Tu na svět přivedl Středoevropský technologický institut CEITEC a její přístroje pro pokročilou prvkovou analýzu nacházejí uplatnění v různých oblastech.

Jiří Kobelka z Tatum: Blockchain pro všechny

21. 6. 2021

Brněnský Tatum se stal vůbec prvním českým startupem, který se probojoval do prestižního akcelerátoru SkyDeck v Silicon Valley. I o tom jsme mluvili se spoluzakladatelem firmy.

LINGEA: Slovníky nepíšeme, ale generujeme

20. 4. 2021

IT firma, překladatelská agentura a nakladatelství. Tři (zdánlivě nesourodé) oblasti spojuje jedna střecha a název LINGEA. Co za úspěchem firmy z Brna stojí? A jak taková jazyková aplikace vlastně vzniká?

Flowmon: z univerzity pod křídla amerického Kempu

22. 3. 2021

Jak úspěšně prodat český startup do rukou špičkové zahraniční technologické firmy? A jaktože se to právě na jižní Moravě povedlo hned několika firmám? Podívejte se na příklad brněnského Flowmonu.

DataFromSky: Umělá inteligence pro chytrá města

18. 3. 2021

Brněnská firma DataFromSky vznikla na půdorysu akademického projektu na automatické monitorování dopravy pomocí dronů. Postupně vyvinula komplexní nástroj, který promění jakoukoliv kameru na chytrý dopravní senzor.

Ximilar: Učíme stroje dívat se na svět jako lidi

4. 3. 2021

Prostřednictvím strojového učení pomáhá firma Ximilar zákazníkům z celé Evropy, USA nebo Brazílie co nejlépe využít fotografie produktů, materiálů nebo snímky z mikroskopu. Na úspěšný rozvoj firmy jsme se ptali zakladatele Davida Nováka.

CAMEA: 26 let balancujeme na hranici state of the art

22. 2. 2021

Umělá inteligence dokáže v mnoha oblastech zastávat rutinní práci. Neuronová síť, kterou používá ve svých výrobcích brněnská CAMEA, vedle toho zvládne i něco navíc – zvyšovat bezpečnost v dopravě.

FlowerChecker: určují a zachraňují rostliny, jednou možná i planetu

8. 2. 2021

Nejdřív vymysleli aplikaci FlowerChecker, na jejímž konci seděli studovaní botanici. Lidé z celého světa díky…

Načíst další články