Příběhy úspěšných firem

 

Kde jinde hledat podnikatelskou inspiraci, než u těch, kteří uspěli? Právě proto pro vás vybíráme ty nejlepší podnikatelské příběhy z řad klientů JICu i dalších zajímavých firem.  

Nejnovější

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem. Takový byl ve zkratce příběh tří manažerů, který vedl až k založení firmy Lobey vyrábějící kosmetiku na přírodní bázi. Od mužů pro ženy. Během roku vyrostl obrat firmy z 0 na 70 milionů korun a počet zaměstnanců až na 10 lidí.

Další články

AI|ffinity: Z akademického výzkumu do byznysu s podporou Prototypuj a ověřuj

4. 4. 2022

Thomas Evangelidis se jako vědec zabývá metodami, které umožňují levnější a rychlejší objev nových léčiv. Sedm let se věnoval vývoji v institutu CEITEC Masarykovy univerzity. Loni se rozhodl, že potenciál projektu přenese do podnikání. A pro svůj spin-off podporu v programu Prototypuj a ověřuj.

Safetica: Bezpečnost dat v cloudu

10. 3. 2022

Od roku 2007 pomáhá firma Safetica zlepšovat bezpečnost dat. Svůj produkt teď nově doplnila o zcela novou variantu typu Software as a Service (SaaS). Jak se s novým byznys modelem změnila sama firma i její vize? I o tom jsme mluvili se CEO Safetica Richardem Brulíkem.

ThreatMark: Raketa v oblasti kyberbezpečnosti

9. 12. 2021

Ve svých podnikatelských začátcích založil Michal Tresner kryptosměnárnu. Bylo to v době, kdy znal bitcoin málokdo.…

GRiT: řešení pro jednorožce

7. 12. 2021

Faktury, objednávky, doklady – pro spoustu firem jedna z věcí, která bere drahocenný čas. A právě to už několik…

Drillbone: Ortoped z Brna vymyslel novou pomůcku pro operace

4. 10. 2021

Vývoj inovativních produktů není pouze doménou strojařských inženýrů či rozených podnikatelů. Důkazem je brněnský ortoped Filip Hudeček. Spolu s Tomášem Valentou vymysleli nástroj, který zásadně ulehčuje práci ortopedům, snižuje pooperační bolest pacientů a zvyšuje jejich šanci na lepší zdraví. S produktem Drillbone Tunneler uspěli v loňské soutěži Prototypuj a ověřuj.

VRgineers: Vyvíjíme věrnou kopii skutečného létání

1. 10. 2021

VRgineers sbírají v posledních měsících úspěch za úspěchem. Jejich špičková technologie zaujala české investory a tato první česká firma v prestižním evropském akcelerátoru EIT Digital a jedna z prvních firem se sídlem v Brně podpořených inkubátorem Evropské kosmické agentury teď hýbe světem leteckých simulátorů.

AtomTrace: laser s pečetí kvality

22. 8. 2021

V českých podmínkách je vznik firmy na akademické půdě stále trochu výjimečným zjevením. Jednou z těch výjimek je společnost AtomTrace. Tu na svět přivedl Středoevropský technologický institut CEITEC a její přístroje pro pokročilou prvkovou analýzu nacházejí uplatnění v různých oblastech.

Jiří Kobelka z Tatum: Blockchain pro všechny

21. 6. 2021

Brněnský Tatum se stal vůbec prvním českým startupem, který se probojoval do prestižního akcelerátoru SkyDeck v Silicon Valley. I o tom jsme mluvili se spoluzakladatelem firmy.

LINGEA: Slovníky nepíšeme, ale generujeme

20. 4. 2021

IT firma, překladatelská agentura a nakladatelství. Tři (zdánlivě nesourodé) oblasti spojuje jedna střecha a název LINGEA. Co za úspěchem firmy z Brna stojí? A jak taková jazyková aplikace vlastně vzniká?

Načíst další články