Poradenská firma z Maďarska a IT společnost z Brna úspěšně spolupracují díky programu Erasmus pro podnikatele

Balázs Molnár je mladý podnikatel z Maďarska, který díky svému sportovnímu koníčku založil úspěšný mezinárodní byznys. Jak se atlet se stipendiem na univerzitě v Americe dostane k vlastní fungující firmě ve svých 28 letech?

Díky programu Erasmus pro mladé podnikatele se Balázs seznámil s Martinem Hallerem, který v Brně vede vlastní IT firmu, Patron-IT. Během dvou měsíců pracovali na vylepšení technické stránky Balázsova projektu. A co je předmětem jeho podnikání? Jeho poradenská firma Easy Go To USA pomáhá úspěšným mladým sportovcům získávat stipendia pro atlety na amerických univerzitách. Právě Martin Haller jako hostitelský podnikatel pomohl technicky vylepšit obsáhlou databázi sportovců, uchazečů o stipendia a amerických koučů, na které stojí zahraniční expanze Easy Go To USA. Prostřednictvím průvodních konzultací a práci na přihláškách pomáhá Balázs sportovcům vyjet na vysoké školy po celé Americe.

Spolupráce dvou mladých podnikatelů ale rozhodně nebyla jednostranná.  Martinova firma Patron IT se zaměřuje na poskytování IT služeb jako správcovství sítě, serverů a telefonů dalším firmám. Společnost se taky chystá svůj vlastní tým rozšiřovat a poskytovat služby stále větším a větším zákazníkům. Balázs, který má zkušenosti s vedením a rozvojem lidí, poradil Martinovi, jak komunikovat s vlastními zaměstnanci a vybírat ty nové. Spolupráce mezi oběma podnikateli není u konce, společně naplánovali další oblasti, kde si mohou být nápomocni. Společnost Easy Go To USA plánuje expanzi do Česka a právě Martin Heller bude tomuto záměru asistovat.

JIC již v současnosti není zprostředkovatelskou organizací programu Erasmus pro mladé podnikatele. Zájemci z Česka, kteří chtějí rozvíjet své podnikatelské plány jako Martin a Balázs, mohou kontaktovat organizace uvedené na webu programu.