JICfluencer Honza: Nenech to být!

11. 3. 2021

Stalo se to v čekárně u zubaře. Právě tam začal Honza Sláma poprvé přemýšlet o tom, že by začal podnikat. V televizi totiž zrovna mluvili o vstupu Facebooku na burzu. A tak – když šli kamarádi hrát fotbal – on už ve třinácti řešil podnikání. Prostě ho to bavilo. I kvůli tomu se musel nechal zplnoletnit ještě před svými osmnáctinami. Jeho nejúspěšnějším projektem je apka proti šikaně Nenech to být, kterou vyvinul společně s dalším mladým podnikavcem Davidem Špunarem. Kromě toho se ale věnuje i dalším firmám Resolvio nebo Woodbag. A dokonce se z něj stal i investor. Je totiž součástí Jinýho fondu, kterým podporuje další rozvoj inovativních firem. Mrkněte na povídání o tom, jak se k podnikání dostal, co ho na něm baví, proč jeho apku používá škola, do které chodil i Elon Musk.

Objevte v sobě chuť podnikat

Kde jinde hledat budoucí lídry, podnikatele a inovátory než v řadách studentů – právě oni mají ty nejlepší předpoklady – vzdělání, zápal, motivaci i potřebnou dávku ideálů. Patříte mezi ně? Tak se mrkněte na to, jak vám můžeme pomoci na vaší cestě k úspěchu.

Co děláme pro studenty?


Nejnovější
JICfluencer

JICfluencer Marek: Do vesmíru

10. 6. 2021

K podnikání se dostali jako „slepé kura k zrnu“. Aspoň tak to říká jeden ze zakladatelů startupu Zaitra Marek Marušin. Teď je jejich mladá firma v inkubátoru Evropské kosmické agentury a podílí se na biologickém výzkumu ve vesmíru.

Nejnovější
JICblog

JICblog: Jak definovat cílovou skupinu a personu

29. 7. 2021

Začínáte podnikat? Pak byste měli vědět, jaký je rozdíl mezi cílovou skupinou a personou, jak si obě dvě správně nadefinovat a proč je to důležité nejen v momentě, kdy svůj nápad rozjíždíte. Proto pro vás Bára Peřková připravila několik tipů.

Nejčtenější

JICfluencer David: Chytrý pěstitel

6. 5. 2021

Na začátku byli dva kamarádi-vysokoškoláci, kteří v jedné z diskuzí narazili na téma využití chytrých technologií ve sklenících. A protože to byli studenti VUT, nebylo odtud tak daleko k tomu, aby společnými silami vyvinuli zbrusu nový produkt – chytrý skleník.

Zpět na JICfluencer