JICfluencer Honza: Nenech to být!

11. 3. 2021

Stalo se to v čekárně u zubaře. Právě tam začal Honza Sláma poprvé přemýšlet o tom, že by začal podnikat. V televizi totiž zrovna mluvili o vstupu Facebooku na burzu. A tak – když šli kamarádi hrát fotbal – on už ve třinácti řešil podnikání. Prostě ho to bavilo. I kvůli tomu se musel nechal zplnoletnit ještě před svými osmnáctinami. Jeho nejúspěšnějším projektem je apka proti šikaně Nenech to být, kterou vyvinul společně s dalším mladým podnikavcem Davidem Špunarem. Kromě toho se ale věnuje i dalším firmám Resolvio nebo Woodbag. A dokonce se z něj stal i investor. Je totiž součástí Jinýho fondu, kterým podporuje další rozvoj inovativních firem. Mrkněte na povídání o tom, jak se k podnikání dostal, co ho na něm baví, proč jeho apku používá škola, do které chodil i Elon Musk.

Objevte v sobě chuť podnikat

Kde jinde hledat budoucí lídry, podnikatele a inovátory než v řadách studentů – právě oni mají ty nejlepší předpoklady – vzdělání, zápal, motivaci i potřebnou dávku ideálů. Patříte mezi ně? Tak se mrkněte na to, jak vám můžeme pomoci na vaší cestě k úspěchu.

Co děláme pro studenty?


Nejnovější
JICfluencer

JICfluencerka Lucka: Papačky od srdce

7. 4. 2022

Když zjistila, že její alma mater vypisuje ve spolupráci s JICem mezifakultní předmět o inovacích a podnikání, rozhodla se přihlásit. I díky tomu se jí podařilo z hobby pečení nastartovat podnikání a vytvořit značku Papačky od Lůcy. Její makronky a laskonky už si vybudovaly svou fanouškovskou základnu a zamilovali jsme si je i my na JICu.

Nejnovější
JICblog

Jak růst díky 8 principům cirkulární ekonomiky

21. 4. 2022

Systém ekonomiky, ve kterém lidstvo funguje (dejme tomu) staletí, není dlouhodobě udržitelný. Právě proto již začala jeho kompletní proměna. Pojďme se podívat na to, jak přicházející změny využít, získat konkurenční výhodu, stabilitu pro dlouhodobý růst a zároveň snížit negativní dopady své činnosti na životní prostředí a společnost a v čem spočívá přechod od lineární na cirkulární ekonomiku.

Nejčtenější

Green Deal? Základy nejen pro podnikatele!

4. 11. 2021

Do roku 2050 bude Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Alespoň tak praví Zelená dohoda. Co ale vlastně znamená v praxi? To se dozvíte v našem seriálu, který pro JICmagazín připravují kolegové z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Zpět na JICfluencer