Firmy z JIC se prezentovaly v Šanghaji

Delegace Jihomoravského kraje na čele s hejtmanem Michalem Haškem se na konci dubna zúčastnila Dnů České republiky v Šanghaji. Na 3. ročníku Čínského mezinárodního veletrhu technologií ČR vystoupila jako hlavní zahraniční partner a vystavovatel poprvé ve své historii. Součástí delegace byl i ředitel JIC, Jiří Hudeček.  

Na veletrhu vystavovaly firmy z programu JIC PLATINN – GINA Software, SODATSW a programu JIC MASTER – PhoneX Security, Phonexia, Robodrone.

Robodrone ukázal speciální dron

Firma Robodrone představila na veletrhu svůj průmyslový dron Kingfisher ve speciální červeno-zlaté verzi. „Je to pro nás velká čest, že se s námi přišel seznámit na veletrhu CSIFT i starosta Šanghaje, která je s více jak 23 milióny obyvatel nejlidnatějším městem Číny,“ uvedl Martin Kaftan, spolumajitel Robodrone.

PhoneX narazil na monitoring internetu

„Prorazit do Asie je jedním z cílů blízké budoucnosti naší firmy. Proto jsem tuto příležitost využil,“ vysvětlil Petr Beneš, zakladatel PhoneX. Do Šanghaje vyrazila obchodní zástupkyně firmy Veronika Svobodová. „Veletrh nám dal možnost udělat si představu o místním trhu. Zajímavým zjištěním bylo, že internet je v Číně kvůli politické situaci skutečně intenzivně monitorovaný. Budeme tak muset vymyslet plán B, jak do země s tímto omezením proniknout,” shrnula své dojmy z veletrhu.