Experimentujete s bezdrátovou technikou? Zasoutěžte si v IQRF Wireless Challenge II

S prvními listopadovými dny odstartovala také soutěž IQRF Wireless Challenge II určená pro programátory, vývojáře, techniky a studenty z celého světa. Úkolem soutěžících je zpracovat projekt, v němž co nejlépe uplatní bezdrátovou techniku IQRF společnosti Microrisc.

IQRF je česká technologie bezdrátového připojení s nízkými přenosovými rychlostmi, menšími objemy dat a velmi malou proudovou spotřebou. Technologie je založena na modulech transceiverů, které lze snadno integrovat do elektronických produktů – jednoduše zasunutím do konektoru SIM nebo přímým zapájením na desku výrobku.

Máte s platformou zkušenosti, nebo byste na ní chtěli vyzkoušet své nápady? Soutěž je určená jednotlivcům i týmům, které jsou schopné vytvořit zajímavou bezdrátovou aplikaci. Sadu vývojových nástrojů si mohou všichni účastníci soutěže pořídit se slevou až 65 %. Soutěž bude probíhat ve dvou kategoriích: zatímco developeři můžou přijít s jakoukoliv aplikací, studenti by se měli zaměřit na řešení pro světla. Projekty je možné do soutěže posílat do 29. února 2016.Finálové klání nejlepších projektů se uskuteční formou interaktivního veletrhu v dubnu 2016.

Vítěze čekají odměny v ceně přes 100 tisíc korun, vývojové nástroje i podpora v podnikání. Nadějné techniky, kteří teprve hledají své uplatnění, osloví Microrisc s pracovní nabídkou. 

Soutěž organizuje IQRF Alliance, což je komunita vývojářů, výrobců, systémových integrátorů, a dalších odborníků využívajících bezdrátovou techniku IQRF.  JIC se stal partnerem této aliance a vítězům soutěže poskytne své služby. 

Další informace jsou na www.iqrf.org/contest.