Cirkulární Česko 2 – inspirace pro firmy
15. 10. 2019

Cirkulární Česko 2 – inspirace pro firmy

Cirkulární inovace v dnešní době zajímají stále více firem. Mnohé si uvědomují, že žádný producent nemůže být, obrazně řečeno, úspěšný na neúspěšné planetě a přijímají svůj osobní morální závazek za stav Země. Vedle toho však firmy přemýšlejí také zcela pragmaticky a ptají se: „Nakolik ovlivní globální změny moji výrobu a cílové trhy? Budu mít stále komu prodávat? Jak se podepíše uhlíkové zdanění na mé produkci?” Spotřebitelé už nemají takovou potřebu statky vlastnit, ale spíše je spotřebovávat nebo si je pronajímat na určitou dobu. Kvůli úbytku primárních surovin vnímají firmy také rostoucí potřebu materiálové soběstačnosti, a proto začínají používat recykláty, využívat odpadní materiály pro výrobu a přicházejí s novými produkty a službami, které lidem nejen zlepšují život, ale mají i pozitivní dopad na okolí.

Výběr těch nejzajímavějších inovací cirkulární ekonomiky přináší druhý díl publikace Cirkulární Česko, kterou jsme společně s Institutem cirkulární ekonomiky a Direct People nedávno vydali. Jejím cílem je inspirovat firmy, organizace, ale i města a obce a nabídnout jim pomocnou ruku při zavádění cirkulárních principů do praxe.

Přihlaste se k odběru jednoho z našich newsletterů, stáhněte si publikaci Cirkulární Česko 2 a zůstaňte s námi v kontaktu. Budete vědět jako první, co právě chystáme nejen ve světě cirkulární ekonomiky. Chcete vlastní výtisk publikace? Omezený počet výtisků je zdarma k dispozici na recepci JIC ve všední den mezi 9 a 17 hodinou.

 

Stáhněte si publikaci Cirkulární Česko 2 

v češtině

v angličtině