Brněnský Flowmon Networks se dostal do prestižního reportu Gartner

Agentura Gartner zařadila Flowmon Networks do magického kvadrantu řešení pro monitorování a diagnostiku výkonnosti sítí. V uznávané analýze se firma objevila díky svému monitoringu síťového provozu, který pomáhá zlepšovat výkonnost počítačových sítí a chránit je před moderními typy kybernetických hrozeb.

Tzv. magický kvadrant popisuje vývoj určité oblasti trhu ve sledovaném období. Poskytuje o něm nezávislý přehled a pomáhá zákazníkům zorientovat se mezi hráči v dané oblasti.  „Zařazení do reportu Gartner je velmi prestižní záležitost svědčící o skvělé technologii a věřím, že i velmi nadějné budoucnosti této firmy,“ komentuje úspěch firmy ředitel Jihomoravského inovačního centra Jiří Hudeček. Flowmon Networks je (tehdy ještě pod jménem Invea-Tech) jednou z inkubovaných firem na JIC, doteď sídlí v jedné z jeho budov, prošel programem JIC PLATINN a dál s JIC spolupracuje v oblastech hledání nových strategických partnerů. 

Firmě se letos navíc podařilo jako jediné české firmě umístit potřetí za sebou mezi nejrychleji rostoucími technologickými firmami střední Evropy. Uvádí to žebříček Technology Fast 50 Central Europe 2015, který každoročně sestavuje poradenská společnost Deloitte. Společnost Flowmon Networks tak potvrzuje dlouhodobý růst, kdy během čtyř let navýšila své tržby z desítek na více jak sto milionů korun.

Více se dozvíte v tiskové zprávě o výběru Gartner a o zařazení do žebříčku Deloitte.