Startup Money 2024

Startups make Money & Money makes Startups! A to všechno může dohromady měnit svět k lepšímu. Staňte se součástí skvěle obsazené konference pro investory a foundery nejen z Česka a Slovenska! Získáte exkluzivní insighty, objevíte aktuální trendy a necháte se inspirovat příběhy úspěchu od těch nejvýraznějších osobností v oboru. 

3 důvody, proč se zúčastnit

 • Inspirace a spousta zkušeností k nezaplacení na jednom místě
 • Spousta nových kontaktů z řad špičkových investorů i úspěšných founderů
 • Největší akce pro startupy a investory v regionu


Pro koho je akce určena?

 • Pro startupové investory z celé České republiky i Slovenska
 • Pro úspěšné startupisty a foundery
 • Pro všechny, kteří přemýšlí o startupovém investování
 • Pro startupisty, které zajímá svět investic


Program


Příchod a registrace 12.30–13.00 ​
 
 • Startup Money 2024 stage | 13.00–18.00

  • The Art of Startup Investing | Vít Vrba (Novira Capital), Václav Pavlečka (Czech Founders VC), Jaroslav Ľupták (Neulogy Ventures) další v jednání: Panelová diskuze s úspěšnými investory, kteří vám dají tipy, jak uspět ve světě startupových investic. Podělí se s vámi o tom, co je na investování baví, jak poznat startupy s investičním potenciálem, jak investovat rozumně, jak vybudovat světovou firmu a tom, jaký to vlastně všechno má smysl! Moderuje Libor Hoření
  • Into the Deep Tech | Roman Smola (Tensor VC), Angelo Burgarello (LOOK AI Ventures): Investice do technologicky náročných projektů mají svá velká specifika. Jakými fázemi musíte jako investor i founder projít a co vše obnáší spolupráce s akademickým sektorem? Jaké investiční nástroje existují pro deep tech? A jak to všechny změní umělá inteligence? To vám představí zástupci investorů i founderů. Moderuje: Jaroslav Baier
  • Startupové Česko v číslech by CzechCrunch | Peter Brejčák (CzechCrunch): Unikátní data českého startupového ekosystému! Jak se točí miliardy a kdo patří k těm, kteří mají na svět startupů u nás největší vliv? Tím vším vás provede redaktor serveru CzechCrunch Peter Brejčák.
  • Investice v Game industry | Marek Rabas (Madfinger Games), Miloš Jeřábek (Redhill Games): Poznejte s námi zblízka svět herního průmyslu. Příprava globálně úspěšné hry zabere roky. A spolkne spoustu peněz. Na konci ale může být sladká a rychlá odměna pro ty, kteří vytrvají. Jak trpěliví umí investoři v oblasti herního vývoje být? Svoje zkušenosti předá Marek Rabas, zakladatel úspěšného herního studia Madfinger Games, a cofounder studia Redhill Miloš Jeřábek. Moderuje Hanka Šudáková
  • Born Global, Think Global | David Marek (managing partner Tachles VC), Karel Obluk (partner v Evolution Equity Partners): Poznejte, jak rozdílné je investovat do startupů v různých koutech světa od USA až po Izrael. Jak přemýšlí zahraniční startupy? Jak pracovat s foundery tak, aby jejich ambice byly globální a jejich rozhled byl mezinárodní? Moderuje Libor Hoření
  • Fireside Chat | Oliver Dlouhý (Kiwi.com): Jedna moderátorka a jeden veleúspěšný founder. Oliver Dlouhý má se svým Kiwi.com zkušeností na rozdávání. Během více než deseti let zažil české i globální úspěchy včetně ocenění EY Podnikatel roku. Zažil ale i turbulentní roky, kdy musel dělat náročná rozhodnutí. A na své straně měl přitom i investory. 
Večerní raut & networking 18.00–22.00​

Afterparty od 22.00 

Naši hosté

Oliver Dlouhý
Oliver Dlouhý
founder
Kiwi.com
Oliver je zakladatelem Kiwi.com, které dovedl mezi lídry v oblasti vyhledávačů letenek. Jako spoluvlastník a výkonný ředitel dosáhl významných úspěchů, včetně ocenění Podnikatel roku 2020.
David Marek
David Marek
Managing Partner
Tachles VC
David Marek působí jako výkonný ředitel ve SpringTide Ventures a zároveň je managing partner ve firmě Tachles VC. Zaměřuje se na venture capital pro softwarové firmy v kybernetické bezpečnosti, cloudových infrastrukturách, umělé inteligenci a blockchainu, hlavně v Izraeli.
Roman Smola
Roman Smola
Founder/General Partner
Tensor Ventures
Čím víc deeptech, tím lepší, hlásí Tensor Ventures. Roman Smola je společně z Martinem Drdúlem a Petrem Ulverem spoluzakladatelem tohoto entuziastického fondu, který se specializuje na deep tech startupy. Jejich trefou do černého je investice do Tatum. 11 procent získali za 5 milionů korun. Dnes má tahle firma valuaci kolem 200 milionů eur.
Karel Obluk
Karel Obluk
Partner
Evolution Equity Partners
Vášnivý investor a ex-top manažer firmy Avast, který podporuje hlavně technologické firmy po celém světě. Hluboce rozumí zejména kybernetické bezpečnosti a oblasti deep tech. Je členem elitních investičních skupin, které investovaly do dnes miliardových firem, jako jsou SecurityScorecard, Quantexa a Protect.AI. Je členem Garage Angels, kteří podporují zejména startupy z regionu.
Vítek Vrba
Vítek Vrba
business angel
Novira Capital
Vítek vybudoval globálně úspěšnou firmu Webnode, která umožnila desítkám milionů uživatelů vytvoření vlastního blogu, webových stránek nebo e-shopu. Jednoduché rozhraní plné přednastavených šablon a s lokální zákaznickou podporou ve 29 jazycích slavilo úspěch. Do firmy investoval fond Reflex Capital a nakonec ji koupila belgická platforma team.blue. Podle Forbesu jí to stálo řádově miliardy korun.
Marek Rabas
Marek Rabas
CEO
Madfinger Games
Marek Rabas je spoluzakladatelem studia ⁠Madfinger Games ⁠a jeho hry znají lidé po celém světě. Má za sebou úspěšné hity, jako jsou Dead Trigger, Shadowgun nebo Samurai. Na palubě má investory z Asie.
Václav Pavlečka
Václav Pavlečka
Co-founder & General Partner
Czech Founders VC
Václav je spoluzakladatel a generální partner ve fondu Czech Founders VC, kde úzce spolupracuje jak s ambiciózními zakladateli startupů, tak s více než 40 partnery fondu. V průběhu 10 let v marketingu radil firmám po celém světě, v roce 2013 přivedl do Prahy inovační hub Leo Burnett Farmhouse a je také partnerem a kreativní hlavou největšího startupového klání v Evropě, Disraptors.
Miloš Jeřábek
Miloš Jeřábek
Executive Producer and Co-Founder
Redhill Games
Miloš má více než 15 let zkušeností ve vývoji her, kde působil v kreativních i produkčních rolích. Pracoval v rámci Evropy v multikulturních týmech na velkých projektech jako World of Tanks, Quantum Break a Mafia 2. V roce 2018 spoluzaložil Redhill Games v Helsinkách ve Finsku, kde působí jako výkonný producent.
Jaroslav Ľupták
Jaroslav Ľupták
partner
Neulogy Ventures
Angelo Burgarello
Angelo Burgarello
Investment Board Member / Partner
Look AI Ventures
Peter Brejčák
Peter Brejčák
Redaktor
CzechCrunch

Naši moderátoři

Hana Šudáková
Hana Šudáková
Startup konzultantka JICu
Hanka má z pozice konzultantky spoustu zkušeností se začínajícími startupy. Vedla úspěšný program Starcube a teď působí jako manažerka konference Velvet Innovation. K tomu je také autorkou podcastu JICtalk.
Libor Hoření
Libor Hoření
Konzultant startupů a podnikatel
Libor je podnikatel, filantrop a konzultant JICu. Jeho podnikavá cesta začala už ve 13 letech, v sedmnácti založil Toprecepty.cz, které později úspěšně prodal. V Brně založil DobroKávu, kde rozdal přes 27 000 káv za dobré skutky. Investoval do aplikace Nesnězeno proti plýtvání jídlem a vede neziskový zpravodajský server Pozitivní-Zprávy.cz. Forbes jej v roce 2018 zařadil mezi 18 inspirativních osobností Česka.
Jaroslav Baier
Jaroslav Baier
Partner
Havel & Partners
Jaroslav Baier se specializuje na akvizice (včetně distressed assets), vytváření joint-venture struktur, přeměny a restrukturalizace společností i podniků. V rámci své praxe se zaměřuje především na oblast venture kapitálu a private equity, včetně investic do startupů a (bio)technologických společností. Jaroslav je sám rovněž spoluzakladatelem startupu a dobře rozumí výzvám, kterým jejich zakladatelé čelí.

Partneři akce

Základní informace
Datum, čas
29. 5. 2024 13.00–21.00
Místo konání
Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 294, 602 00 Brno-město
Cena
1990 Kč
vč. DPH
Kontaktní osoba
Radim Kocourek
zástupce ředitele
Radim Kocourek
Přidat do kalendáře
Přehled smluvních dokumentů