Milionová investice pro startup Ofisly. Fond Novira Capital podpořil aplikaci pro chytrou správu kanceláří
8. 11. 2023

Milionová investice pro startup Ofisly. Fond Novira Capital podpořil aplikaci pro chytrou správu kanceláří

Technologický startup Ofisly získává investici v řádu milionů korun od fondu Novira Capital. Česká firma zaměřující se na správu kanceláří v režimu hybridního modelu práce se tak začíná připravovat na zahraniční expanzi.
Aplikace Ofisly pomáhá firmám s denním chodem kanceláře. Zaměstnancům umožňuje v jednom uceleném rozhraní rezervovat sdílené zdroje, jako jsou stoly, firemní parkovací místa nebo automobily. Office manažerům pak zajišťuje pomoc se správou kanceláře či recepce a poskytuje data o vytíženosti prostor.

Investice od fondu Novira Capital znamená nový impuls pro finanční a strategický rozvoj brněnského startupu. „Hledali jsme partnera, který má zkušenosti v B2B SaaS a přesně to nám může Novira Capital nabídnout. Víme, že nedostáváme jen peníze, ale především know-how,“ říká Jan Slováček, zakladatel a CEO Ofisly. „Věříme, že Ofisly má potenciál změnit způsob, jakým firmy spravují své kancelářské prostory. Proto jsme rádi, že je můžeme investičně podpořit na cestě k zahraniční expanzi,“ doplňuje Vít Vrba z Novira Capital.

Právě zahraniční expanze spolu s vytvořením škálovatelného modelu je nyní hlavním cílem Ofisly. „Investice nám umožní rychleji rozvíjet produkt a přinést naši aplikaci do rukou více firem a organizací po celém světě,“ popisuje Jan Slováček.

Navázání spolupráce mezi Ofisly a investičním fondem Novira proběhlo mimo jiné díky inovační agentuře JIC, která se na jižní Moravě věnuje podpoře startupů. „Máme dokonalý přehled o startupovém prostředí v regionu. Díky tomu umíme propojit ty správné místní investory s firmami, kterým věříme, že mají šanci uspět na globálním trhu. A Ofisly takový potenciál má,” popisuje jednu z rolí inovační agentury JIC Radim Kocourek, jednatel fondu JIC Ventures

 

O Ofisly

Brněnský startup Ofisly svým zaměřením reaguje na stále posilující trend hybridního způsobu práce, tedy modelu, ve kterém zaměstnanci pracují částečně z domova a částečně z kanceláře. Právě hybridní režim pak představuje nové výzvy pro efektivní využívání a organizaci kancelářských prostor.

Aplikace vznikla ve spolupráci s office manažery, kterým pomáhá získat přehled o vytíženosti kanceláří, šetřit náklady za pronájem, rozhodovat se v reálném čase na základě dat a optimalizovat využití prostor. Ofisly působí na trhu od roku 2021 a za tuto dobu získala silné portfolio klientů. Se správou a organizací firemních prostor pomáhá firmám, jako je Samsung, Heureka Group, Société Générale, BDO nebo ShipMonk. Ofisly spolupracuje také Jihomoravským inovačním centrem (JIC). V letošním roce pak firma získala podporu od programu Ment2Grow zaměřeného na rostoucí B2B startupy. Za vznikem Ofisly stojí zakladatelé Jan Slováček (CEO) a Filip Klečka (CTO), kteří se dlouhodobě soustřeďují na technologické projekty v segmentu B2B.
 

O Novira Capital

Novira Capital se zaměřuje na podporu SaaS startupů a stojí za investicemi do firem jako např. Smartlook, Smartsupp nebo Reservio. Jedním z klíčových představitelů fondu je i Vít Vrba, zakladatel projektu Webnode, který firmu úspěšně dovedl k miliardovému exitu a k jedné z nejvýznamnějších startupových transakcí roku 2020.

 

Tisková zpráva

Ke stažení