finance-JICventures HERO_BG_YELLOW-svg

JIC Ventures

Podporujeme nadějné foundery s vizí a potenciálem. Investujeme do nich nejen peníze, ale i čas a know-how. Díky zhodnocení investice získáváme prostředky pro podporu dalších firem.


Náš přístup

Do začínajících firem investujeme, protože věříme v jejich potenciál růst a uspět se skvělým nápadem na globálním trhu. Chceme podporovat v rozvoji nadějné firmy i jejich foundery. A právě proto jsme založili dceřiný fond JIC Ventures. Stačí nám minoritní podíl, nemáme ambice zasahovat do běžného chodu firem. Investice je začátkem dloudobobé spolupráce. Naše firmy zapojujeme do networku JICu a mohou čerpat podporu, kterou nabízíme.
 
Radim Kocourek
Pracovali jsme se stovkami startupů, takže víme, že v začátcích často potřebují finanční injekci pro nastartování a urychlení růstu.
Radim Kocourek
jednatel JIC Ventures

Jakou investici je možné získat?

Zaměřujeme se výhradně na pre-seed a seed fáze investic. Výše investice může dosahovat až 3 milionů korun a pokud je potřeba více prostředků a dává-li to smysl, rádi budeme koinvestovat. Máme kontakty na další investory a můžeme pomoct s jejich oslovením. Vše záleží na konkrétním projektu a domluvě s foundery.

Kdy je možné o investici zažádat a jak?

O investici je možné požádat kdykoli. Stačí, když nám o sobě dáte vědět a nejlépe rovnou přiložíte váš pitch deck. Rádi vám taky odpovíme na vaše otázky a probereme, jak je možné podpořit váš projekt.

Jak celý proces investice probíhá?

01 Před

Na začátku potřebujeme pochopit podstatu vašeho podnikání, seznámit se s klíčovými lidmi, pobavit se o finančním plánu a podobně. Pro diskusi nám pomůže připravený pitch deck a finanční plán. Tato část může trvat několik dní i několik měsíců v závislosti na tom, jak moc vás na JICu známe a jak vypadají vaše plány využití investice.

02 Průběh

Pokud se shodneme na přínosu spolupráce a domluvíme se na podmínkách investice, můžeme pokračovat v zprocesování investice. To znamená nejdříve podepsat term sheet, který shrne rámec investice a nastavení budoucích vztahů mezi majiteli firmy a JIC Ventures. Poté detailněji prozkoumáme poskytnuté informace. Zejména o trhu, konkurenci, technologii i lidech, tzv. due diligence. U větších investic ještě konzultujeme s investiční radou, zda investici doporučuje. Pokud investici nic nebrání, podepíšeme investiční smlouvu a pošleme vám finance k realizaci vašich plánů.

03 Po

Převedením peněz pro nás ale práce nekončí, nýbrž začíná. Jsme tady, abychom projekt dále podpořili tím, co JIC svým klientům z řad podnikatelů nabízí. Od vás očekáváme kvartální setkání, abychom věděli, co se daří a hlavně co se nedaří, a na co je dobré se zaměřit. Ke každému projektu přistupujeme individuálně.
Jan Neuman - NenoVision

Vstup investora je pro každý start-up veledůležitá chvíle a volba správného investora je zásadní. Na JIC Ventures si ceníme především jejich porozumění pro náš business, hladkou komunikaci, ochotu hledat správná řešení a vždy pomáhat v rozvoji NenoVision. JIC Ventures bych všem start-upistům rád doporučil jako nejlepší odrazový můstek při realizaci velkých cílů. Vždy jsme měli pocit, že jsme opravdu na jedné lodi a nejsme v tom sami.

Jan Neuman
NenoVision
Boris Procházka - GINA software
Spolupráce s JIC Ventures pro nás byla v rané fázi klíčová – zkrátila nám cestu o dva až tři roky. Finanční prostředky nám umožnily naškálovat obchodní výkon, konzultanti nám pomohli validovat strategii. Spolupráce nás podpořila v nastavení firemních ukazatelů, díky kterým se lépe rozhodujeme.
Boris Procházka
GINA software
Tomáš Zahradník - Wereldo

Rozjezd startupu není jednoduchá věc a pomáhá mít na palubě spolehlivé partnery. Pro nás je JIC Ventures takovým partnerem, pro dobré i horší časy. Cítíme podporu v obtížných rozhodnutích, dlouhodobost spolupráce a společný zájem vybudovat globálně úspěšnou firmu.

Tomáš Zahradník
Wereldo


Chcete se zeptat? Máte zájem o spolupráci?

Napište nám. My se vám ozveme zpět a rádi vám odpovíme na vaše otázky a probereme  i možnosti spolupráce. Můžeme se také nezávazně potkat a pobavit se o vašem projektu.
Radim Kocourek
zástupce ředitele
Radim KocourekVámi vyplněné osobní údaje použijeme k tomu, abychom vám mohli odpovědět na zprávu a dále s vámi komunikovat.