Slavná PC hra jako deskovka i vesmírné prototypy. Pět projektů uspělo v našem programu

3. 12. 2021

Celkem tři a půl milionu korun si mezi sebe rozdělí 5 úspěšných projektů z programu Prototypuj a ověřuj, kterým město Brno a Jihomoravský kraj společně s námi podporují začínající podnikatelské nápady. Podívejte se, které projekty ve finále čtvrté výzvy uspěly.

Boardcubator: Kingdom Come Deliverance: The Board Game

Brněnské herní studio Boardcubator má za sebou tři úspěšné deskové hry. Takový Project L je bez nadsázky kultovní počin. Společně s herním studiem Warhorse připravuje deskovou variantu slavné počítačové hry Kingdom Come Deliverance: The Board Game. Už nyní má studio v ruce první hratelný koncept. „Jedná se o náš jednoznačně nejsložitější projekt. Hru ovládá aplikace, která nám umožňuje s deskovou hrou pracovat zcela novým způsobem. Svět, ve kterém se naši hráči pohybují, skutečně žije a na jednání hráčů reaguje. A to nejen příběhově, ale i hudbou, ruchy nebo jednáním nehráčských postav,” upozorňuje jeden z autorů Marek Loskot na unikátní propojení deskové hry s mobilní aplikací. Osm set tisíc, které studio z programu Prototypuj a ověřuj získalo, pomohou dokončit prototyp. Na něj pak naváže crowdfundingová kampaň, takže se máte na co těšit..

Groundcom Space: Vývoj pozemní stanice

Pokud sledujete náš pořad JICfluencer, tak jste se s Jakubem Lajmonem už setkali. Evropská kosmická agentura jeho projekt na sdílení antén podpořila ve svém inkubátoru. Teď získal Jakub podporu i z programu Prototypuj a ověřuj. Díky ní sestaví pozemní stanici, která může provozovatelům nanosatelitů ušetřit až polovinu nákladů a v konečné fázi nabídne tisíckrát rychlejší přenos dat.

Zaitra:  Zpracování družicových dat na orbitě

I Marek Marušin patří k mladým nadšencům do vesmírných technologií, které přetavil ve slibný podnikatelský projekt s názvem Zaitra. Stejně jako Groundcom Space, i Zaitra se úspěšně hlásilo do inkubátoru ESA BIC (a i on byl hostem našeho pořadu JICfluencer). A jejich novému projektu přidělila finanční podporu i porota Prototypuj a ověřuj. Tentokrát se jedná o produkt na bázi strojového učení, který dokáže vyhodnotit satelitní data přímo na oběžné dráze. „Přispíváme k tomu, že se hodnotné informace vytřídí ještě před odesláním na pozemní stanici. Šetříme tím datový přenos a urychlujeme zpracování surových dat na Zemi,“ popisuje přidanou hodnotu produktu ředitel firmy Marek Marušin a dodává, že uživatel tak může na změny reagovat výrazně rychleji, v ideálních podmínkách a téměř v reálném čase.

Tricera: Synergické kompozity pro vysokou úroveň balistické ochrany 

Tři sta padesát tisíc korun získal tým z firmy Tricera, která pod vedením Martina Kachlíka vznikla na akademické půdě VUT v Brně jako spin-off. Specializuje se na produkci balistické ochrany proti průbojné munici a porotu oslovil její projekt na výrobu prototypu balistické ochrany obrněných vozidel vyšší úrovně na bázi keramika-kov.

Martin Kolařík: OnlyWeed

Pátým úspěšným projektem je OnlyWeed – systém pro zemědělské postřikovače, který inovativně využívá multispektrální kamery a umělou inteligenci pro precizní dávkování herbicidů na polích. Podle autora nápadu Martina Kolaříka se tím snižuje ekologická zátěž, množství použitých chemikálií a náklady na jejich pořízení.


Nejnovější
Aktuálně z JICu

První investice pro Myco. Garage Angels a JIC Ventures dávají do startupu s ekomateriálem 14 milionů korun

18. 7. 2022

Jsou na trhu rok a půl a právě teď si připisují první investici. Biotechnologický startup Myco získává 14 milionů…

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

Nejčtenější

Jak správně nacenit produkt?

20. 1. 2022

Jedním z klíčů, který otevírá dveře k podnikatelskému úspěchu, je nastavení správné ceny produktu. Správná cena výrobku může zvýšit objem prodeje a díky tomu si vytvoříte základ pro prosperující podnikání. Platí to ale i naopak. Špatná cena může vašemu podnikání zlomit vaz. Proto pro vás Víťa Hanák připravil pár tipů, jak na cenotvorbu vyzrát.

Zpět na Aktuálně z JICu