Slavná PC hra jako deskovka i vesmírné prototypy. Pět projektů uspělo v našem programu

3. 12. 2021

Celkem tři a půl milionu korun si mezi sebe rozdělí 5 úspěšných projektů z programu Prototypuj a ověřuj, kterým město Brno a Jihomoravský kraj společně s námi podporují začínající podnikatelské nápady. Podívejte se, které projekty ve finále čtvrté výzvy uspěly.

Boardcubator: Kingdom Come Deliverance: The Board Game

Brněnské herní studio Boardcubator má za sebou tři úspěšné deskové hry. Takový Project L je bez nadsázky kultovní počin. Společně s herním studiem Warhorse připravuje deskovou variantu slavné počítačové hry Kingdom Come Deliverance: The Board Game. Už nyní má studio v ruce první hratelný koncept. „Jedná se o náš jednoznačně nejsložitější projekt. Hru ovládá aplikace, která nám umožňuje s deskovou hrou pracovat zcela novým způsobem. Svět, ve kterém se naši hráči pohybují, skutečně žije a na jednání hráčů reaguje. A to nejen příběhově, ale i hudbou, ruchy nebo jednáním nehráčských postav,” upozorňuje jeden z autorů Marek Loskot na unikátní propojení deskové hry s mobilní aplikací. Osm set tisíc, které studio z programu Prototypuj a ověřuj získalo, pomohou dokončit prototyp. Na něj pak naváže crowdfundingová kampaň, takže se máte na co těšit..

Groundcom Space: Vývoj pozemní stanice

Pokud sledujete náš pořad JICfluencer, tak jste se s Jakubem Lajmonem už setkali. Evropská kosmická agentura jeho projekt na sdílení antén podpořila ve svém inkubátoru. Teď získal Jakub podporu i z programu Prototypuj a ověřuj. Díky ní sestaví pozemní stanici, která může provozovatelům nanosatelitů ušetřit až polovinu nákladů a v konečné fázi nabídne tisíckrát rychlejší přenos dat.

Zaitra:  Zpracování družicových dat na orbitě

I Marek Marušin patří k mladým nadšencům do vesmírných technologií, které přetavil ve slibný podnikatelský projekt s názvem Zaitra. Stejně jako Groundcom Space, i Zaitra se úspěšně hlásilo do inkubátoru ESA BIC (a i on byl hostem našeho pořadu JICfluencer). A jejich novému projektu přidělila finanční podporu i porota Prototypuj a ověřuj. Tentokrát se jedná o produkt na bázi strojového učení, který dokáže vyhodnotit satelitní data přímo na oběžné dráze. „Přispíváme k tomu, že se hodnotné informace vytřídí ještě před odesláním na pozemní stanici. Šetříme tím datový přenos a urychlujeme zpracování surových dat na Zemi,“ popisuje přidanou hodnotu produktu ředitel firmy Marek Marušin a dodává, že uživatel tak může na změny reagovat výrazně rychleji, v ideálních podmínkách a téměř v reálném čase.

Tricera: Synergické kompozity pro vysokou úroveň balistické ochrany 

Tři sta padesát tisíc korun získal tým z firmy Tricera, která pod vedením Martina Kachlíka vznikla na akademické půdě VUT v Brně jako spin-off. Specializuje se na produkci balistické ochrany proti průbojné munici a porotu oslovil její projekt na výrobu prototypu balistické ochrany obrněných vozidel vyšší úrovně na bázi keramika-kov.

Martin Kolařík: OnlyWeed

Pátým úspěšným projektem je OnlyWeed – systém pro zemědělské postřikovače, který inovativně využívá multispektrální kamery a umělou inteligenci pro precizní dávkování herbicidů na polích. Podle autora nápadu Martina Kolaříka se tím snižuje ekologická zátěž, množství použitých chemikálií a náklady na jejich pořízení.


Nejnovější
Aktuálně z JICu

Nová investice z našeho fondu JIC Ventures je na světě. Harangi Sound získají statisíce na rozjezd

19. 1. 2022

Celkem dvacet milionů korun běhěm příštích pěti let investujeme prostřednictvím našeho fondu JIC Ventures do našich klientů. Nově zainvestovanou firmou je výrobce designových reproduktorů Harangi Sound z Brna.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

ThreatMark: Raketa v oblasti kyberbezpečnosti

9. 12. 2021

Ve svých podnikatelských začátcích založil Michal Tresner kryptosměnárnu. Bylo to v době, kdy znal bitcoin málokdo.…

Nejčtenější

Lucie Brešová: Od letenek k virtuální realitě „do kapsy“

30. 5. 2021

Je jednou z nejvýraznějších českých manažerských tváří. Lucie Brešová stála u zrodu nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Dnes stojí na startu znovu – tentokrát na palubě start-upu Pocket Virtuality a jejich produktu budoucnosti.

Zpět na Aktuálně z JICu