JICtalk

 

Každý měsíc představuje Hanka Šudáková úspěšné podnikatele a špičkové experty ve svém podcastu JICtalk. Poslechněte si podnikatelské i životní příběhy osobností, kteří se svým nápadem udělali díru do podnikatelského světa. 

Nejnovější

JICtalk: Petr Palas – Mr. Kentico

18. 8. 2022

Když v roce 2004 začal Petr Palas podnikat, toužil po firmě, která bude zákazníkům dodávat maximální hodnotu s minimálním počtem zaměstnanců. Jenže člověk míní a trh mění. Teď má Kentico 300 lidí a slaví plnoletost. Proč se firma rozděluje na dvě? A co jí přinese obří investice? O tom všem bude řeč v dalším díle JICtalku Hanky Šudákové.

Další články

JICtalk: Jiří Matela – komprese v Hollywoodu

20. 6. 2022

Jirka Matela objevil svatý grál streamování, když na univerzitě pracoval v Laboratoři pokročilých síťových technologií. Dokáže totiž streamy zkomprimovat tak, jak nikdo jiný na světě. Z univerzitního výzkumu vznikla firma Comprimato a její software dnes používá sportovní stanice ESPN, americká NBA i hollywoodské společnosti včetně Walta Disneyho. I o tom byla řeč v JICtalku Hanky Šudákové.

JICtalk: Ivan Novotný – online televizák

28. 4. 2022

Jeho firma se loni probojovala do žebříčku nejrychleji rostoucích firem Deloitte Fast50. I přesto o ní Ivan Novotný říká, že úspěch firmy je vlastně boční efekt. Důležité je pro něj hlavně to, že dělá, co ho baví. Jak ho vlastně napadlo založit firmu s online televizí sledovanitv.cz a proč se jí tak daří? Poslechněte si další díl JICtalku.

JICtalk: Karel Obluk – kyberinvestor

31. 3. 2022

Byl přímo v centru dění, když na newyorskou burzu vstupovala první česká společnost. Tehdy totiž působil Karel Obluk jako CTO brněnské kybernetické společnosti AVG. Dnes je Karel Obluk úspěšným a uznávaným investorem. Co podle něj chybí českým technologickým firmám k většímu úspěchu? Poslechněte si nový díl JICtalku Hanky Šudákové.

JICtalk: Martin Cígler – podnikatel pro svobodný svět

28. 2. 2022

Martin Cígler nastartoval své podnikání v době, kdy u nás padala železná opona. Dnes je z něj majitel úspěšné firmy Solitea, která poskytuje své služby více jak čtvrt milionu uživatelům i držitel ocenění EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje. A k tomu všemu ještě v barvách JICu předává mladým firmám své zkušenosti. I o tom si s ním povídala Hanka Šudáková v dalším JICtalku.

JICtalk: Zbyněk Poulíček – zachránce s aplikací

27. 1. 2022

Je tomu 11 let, co Haiti postihlo katastrofální zemětřesení. Tehdy se Zbyněk Poulíček rozhodl, že vymyslí aplikaci, která pomůže záchranářům v jejich práci. Z jeho nápadu vyrostla úspěšná firma GINA, která má dnes desítky zaměstnanců a pomáhá zachraňovat životy po celém světě. A právě Zbyněk byl dalším hostem našeho JICtalku.

JICtalk: Jan Mayer – Cenotvůrce

20. 12. 2021

Když byl malý, řekl mu prý jeho tatínek, že chodit do práce není nejlepší způsob, jak vydělat peníze. Toho se Honza Mayer držel. A protože sám sebe považuje za technologického nerda, rozhodl se vrhnout do podnikání právě v oblasti IT. I díky tomu ho jeho cesta dovedla na pozici CEO firmy Dataweps.

JICtalk: Juraj Šabatka – stavební revolucionář

22. 11. 2021

Stavebnictví – obor, do kterého se digitalizace probourává tempem pomalu tvrdnoucího betonu. Zároveň ale také nabízí spoustu příležitostí. A jednu z nich našel i Lubomír Šabatka se svým softwarem pro statiky IDEA StatiCa. O byznysovou stránku se už pět let stará jeho syn Juraj, který byl dalším hostem JICtalku.

JICtalk: Jiří Tobola – ajťák za miliardu

18. 10. 2021

Jirka Tobola je prototypem úspěšného startupisty, který díky svým schopnostem, vůli a touze vybudoval globální firmu. Jak se stalo, že se z brněnského ajťáka z univerzity stane ředitel úspěšné technologické firmy Flowmon? A jaké jsou jeho aktuální plány? Poslechněte si další díl JICtalku s Hankou Šudákovou.

JICtalk: Ondřej Merta – zvukový bastlíř

12. 7. 2021

Jak z umělecko-kutilského projektu vyroste světoznámý lovebrand, který milují umělci z celého světa? O tom si Hanka Šudáková povídala s jedním ze zakladatelů firmy Bastl Instruments Ondřejem Mertou.

Načíst další články