JICtalk

 

Každý měsíc představuje Hanka Šudáková úspěšné podnikatele a špičkové experty ve svém podcastu JICtalk. Poslechněte si podnikatelské i životní příběhy osobností, kteří se svým nápadem udělali díru do podnikatelského světa. 

Nejnovější

JICtalk: Ondřej Merta – zvukový bastlíř

12. 7. 2021

Jak z umělecko-kutilského projektu vyroste světoznámý lovebrand, který milují umělci z celého světa? O tom si Hanka Šudáková povídala s jedním ze zakladatelů firmy Bastl Instruments Ondřejem Mertou.

Další články

JICtalk: Petr Chládek – život v inovacích

13. 6. 2021

Jak se dívá na největší podnikatelské úspěchy firem z jižní Moravy poslední doby? V čem vidí největší sílu jihomoravského inovačního ekosystému? I na to se Hanka Šudáková ptala ředitele JICu Petra Chládka.

JICtalk: Pura Vida – na barevné horské dráze

17. 5. 2021

Na začátku všeho byla touha běhat. A když běhat, tak stylově. Jenomže co si počít, když zjistíte, že na trhu prostě nejsou legíny, které z vás při běhání udělají královnu krásy? Tak právě takto začíná příběh firmy Pura Vida.

JICtalk: Milan Šimek – úspěch bez drátů

12. 4. 2021

Když v roce 2010 dokončil Milan Šimek své doktorandské studium na VUT v oboru telekomunikací, ještě netušil, že o deset let později bude vést třicetihlavou firmu s obratem v řádu desítek milionů korun. Úspěch ale nepřišel ze dne na den.

JICtalk: Jan Neuman – ve stopách legend mikroskopie

15. 3. 2021

Tescan, Thermo Fisher Scientific a Delong Instruments – to jsou legendy elektronové mikroskopie. A všechny tři vyrostly v jednom městě – v Brně. V jejich stopách jde teď Jan Neuman se startupem NenoVision.

JICtalk: Karel Novotný – povolání nástěnkář

15. 2. 2021

Jít na volnou nohu nebo založit firmu chce obrovskou odvahu. A to bez ohledu na to, jestli zakládáte technologický startup nebo marketingovou agenturu. A právě to byl i případ Karla Novotného, dnes špičkového specialisty na značky.

JICtalk: Michal Hrabí – hlas budoucnosti

18. 1. 2021

Michal Hrabí má nepřehlédnutelný podíl na úspěchu mnoha technologických firem. V JICu před lety rozjížděl startupový akcelerátor StarCube. Z pozice konzultanta se nakonec rozhodl rázně vykročit přímo do startupového světa a stal se CEO firmy Phonexia.

JICtalk: Zuzana Hloušková – podnikání od plenek

17. 12. 2020

Není to úplně neobvyklý příběh. Maminka na mateřské nenajde na trhu produkt podle představ, a tak jí nezbývá…

JICtalk: Roman Bohovic – s hlavou ve vesmíru

11. 11. 2020

Na počátku byl sen o využití dat z vesmíru a dva nadšení doktorandi. Jejich cesta ke slibnému startupu nebyla…

JICtalk: Václav Muchna – pan nezaměstnatelný

13. 10. 2020

S jeho povahou to ani nemohlo dopadnout jinak. Na spoustu věcí má svůj vlastní a nutno podotknout, že i velmi silný…

Načíst další články