JICtalk

 

Každý měsíc představuje Hanka Šudáková úspěšné podnikatele a špičkové experty ve svém podcastu JICtalk. Poslechněte si podnikatelské i životní příběhy osobností, kteří se svým nápadem udělali díru do podnikatelského světa. 

Nejnovější

JICtalk: Jan Mayer – Cenotvůrce

20. 12. 2021

Když byl malý, řekl mu prý jeho tatínek, že chodit do práce není nejlepší způsob, jak vydělat peníze. Toho se Honza Mayer držel. A protože sám sebe považuje za technologického nerda, rozhodl se vrhnout do podnikání právě v oblasti IT. Vymyslel aplikaci na výuku jazyků, se kterou se přihlásil i do JICáckého akcelerátoru. Aplikace JoyMind nakonec neuspěla, ale i díky této zkušenosti se Honza postupně dostal až do firmy Weps. Z ní se stal Dataweps a z Honzy CEO.

Další články

JICtalk: Juraj Šabatka – stavební revolucionář

22. 11. 2021

Stavebnictví – obor, do kterého se digitalizace probourává tempem pomalu tvrdnoucího betonu. Zároveň ale také nabízí spoustu příležitostí. A jednu z nich našel i Lubomír Šabatka se svým softwarem pro statiky IDEA StatiCa. O byznysovou stránku se už pět let stará jeho syn Juraj, který byl dalším hostem JICtalku.

JICtalk: Jiří Tobola – ajťák za miliardu

18. 10. 2021

Jirka Tobola je prototypem úspěšného startupisty, který díky svým schopnostem, vůli a touze vybudoval globální firmu. Jak se stalo, že se z brněnského ajťáka z univerzity stane ředitel úspěšné technologické firmy Flowmon? A jaké jsou jeho aktuální plány? Poslechněte si další díl JICtalku s Hankou Šudákovou.

JICtalk: Ondřej Merta – zvukový bastlíř

12. 7. 2021

Jak z umělecko-kutilského projektu vyroste světoznámý lovebrand, který milují umělci z celého světa? O tom si Hanka Šudáková povídala s jedním ze zakladatelů firmy Bastl Instruments Ondřejem Mertou.

JICtalk: Petr Chládek – život v inovacích

13. 6. 2021

Jak se dívá na největší podnikatelské úspěchy firem z jižní Moravy poslední doby? V čem vidí největší sílu jihomoravského inovačního ekosystému? I na to se Hanka Šudáková ptala ředitele JICu Petra Chládka.

JICtalk: Pura Vida – na barevné horské dráze

17. 5. 2021

Na začátku všeho byla touha běhat. A když běhat, tak stylově. Jenomže co si počít, když zjistíte, že na trhu prostě nejsou legíny, které z vás při běhání udělají královnu krásy? Tak právě takto začíná příběh firmy Pura Vida.

JICtalk: Milan Šimek – úspěch bez drátů

12. 4. 2021

Když v roce 2010 dokončil Milan Šimek své doktorandské studium na VUT v oboru telekomunikací, ještě netušil, že o deset let později bude vést třicetihlavou firmu s obratem v řádu desítek milionů korun. Úspěch ale nepřišel ze dne na den.

JICtalk: Jan Neuman – ve stopách legend mikroskopie

15. 3. 2021

Tescan, Thermo Fisher Scientific a Delong Instruments – to jsou legendy elektronové mikroskopie. A všechny tři vyrostly v jednom městě – v Brně. V jejich stopách jde teď Jan Neuman se startupem NenoVision.

JICtalk: Karel Novotný – povolání nástěnkář

15. 2. 2021

Jít na volnou nohu nebo založit firmu chce obrovskou odvahu. A to bez ohledu na to, jestli zakládáte technologický startup nebo marketingovou agenturu. A právě to byl i případ Karla Novotného, dnes špičkového specialisty na značky.

JICtalk: Michal Hrabí – hlas budoucnosti

18. 1. 2021

Michal Hrabí má nepřehlédnutelný podíl na úspěchu mnoha technologických firem. V JICu před lety rozjížděl startupový akcelerátor StarCube. Z pozice konzultanta se nakonec rozhodl rázně vykročit přímo do startupového světa a stal se CEO firmy Phonexia.

Načíst další články