JICtalk: Petr Chládek – život v inovacích

13. 6. 2021

Se svou rodinou žije v rodinném mlýně v Naloučanech na Vysočině. Ve volném čase tu dokonce hospodaří. Péči o místo, kde žije, má v sobě odjakživa. Možná i proto se rozhodl svůj pracovní život věnovat péči o inovační ekosystém. Dlouhá léta rozvíjel na JICu inovační strategii Jihomoravského kraje, která je jedním z důvodů, proč je místní region špičkou v podpoře inovací minimálně ve střední Evropě. V roce 2017 převzal vedení JICu a teď s ním slaví jeho plnoletost. Jak se dívá na největší podnikatelské úspěchy firem z jižní Moravy poslední doby? V čem vidí největší sílu jihomoravského inovačního ekosystému? A co změnil uplynulý rok na JICu a v podnikatelském prostředí? I na to se Hanka Šudáková ptala ředitele JICu Petra Chládka ve speciálním vydání podcastu JICtalk. 


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Jiří Tobola – ajťák za miliardu

18. 10. 2021

Jirka Tobola je prototypem úspěšného startupisty, který díky svým schopnostem, vůli a touze vybudoval globální firmu. Jak se stalo, že se z brněnského ajťáka z univerzity stane ředitel úspěšné technologické firmy Flowmon? A jaké jsou jeho aktuální plány? Poslechněte si další díl JICtalku s Hankou Šudákovou.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Drillbone: Ortoped z Brna vymyslel novou pomůcku pro operace

4. 10. 2021

Vývoj inovativních produktů není pouze doménou strojařských inženýrů či rozených podnikatelů. V každém oboru…

Nejčtenější

Lucie Brešová: Od letenek k virtuální realitě „do kapsy“

30. 5. 2021

Je jednou z nejvýraznějších českých manažerských tváří. Lucie Brešová stála u zrodu nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Dnes stojí na startu znovu – tentokrát na palubě start-upu Pocket Virtuality a jejich produktu budoucnosti.

Zpět na JICtalk