JICtalk: Petr Chládek – život v inovacích

13. 6. 2021

Se svou rodinou žije v rodinném mlýně v Naloučanech na Vysočině. Ve volném čase tu dokonce hospodaří. Péči o místo, kde žije, má v sobě odjakživa. Možná i proto se rozhodl svůj pracovní život věnovat péči o inovační ekosystém. Dlouhá léta rozvíjel na JICu inovační strategii Jihomoravského kraje, která je jedním z důvodů, proč je místní region špičkou v podpoře inovací minimálně ve střední Evropě. V roce 2017 převzal vedení JICu a teď s ním slaví jeho plnoletost. Jak se dívá na největší podnikatelské úspěchy firem z jižní Moravy poslední doby? V čem vidí největší sílu jihomoravského inovačního ekosystému? A co změnil uplynulý rok na JICu a v podnikatelském prostředí? I na to se Hanka Šudáková ptala ředitele JICu Petra Chládka ve speciálním vydání podcastu JICtalk. 


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Ondřej Merta – zvukový bastlíř

12. 7. 2021

Jak z umělecko-kutilského projektu vyroste světoznámý lovebrand, který milují umělci z celého světa? O tom si Hanka Šudáková povídala s jedním ze zakladatelů firmy Bastl Instruments Ondřejem Mertou.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Jiří Kobelka z Tatum: Blockchain pro všechny

21. 6. 2021

Brněnský Tatum se stal vůbec prvním českým startupem, který se probojoval do prestižního akcelerátoru SkyDeck v Silicon Valley. I o tom jsme mluvili se spoluzakladatelem firmy.

Nejčtenější

JICfluencer David: Chytrý pěstitel

6. 5. 2021

Na začátku byli dva kamarádi-vysokoškoláci, kteří v jedné z diskuzí narazili na téma využití chytrých technologií ve sklenících. A protože to byli studenti VUT, nebylo odtud tak daleko k tomu, aby společnými silami vyvinuli zbrusu nový produkt – chytrý skleník.

Zpět na JICtalk