JICtalk: Petr Palas – Mr. Kentico

18. 8. 2022

Když v roce 2004 začal Petr Palas podnikat, toužil po firmě, která bude zákazníkům dodávat maximální hodnotu s minimálním počtem zaměstnanců. Jenže člověk míní a trh mění. A jeho CMS řešení mělo takový úspěch, že se z firmy Kentico postupně stal globální hráč. Desetitisíce klientů po celém světě? To už prostě s pár lidmi neutáhnete. Firma proto postupně rostla až na současné tři stovky. Letos slaví Kentico plnoletost. A nadělilo si speciální dárek – firma se rozdělila na dvě. Má totiž dva produkty, které si zaslouží samostatnou péči. Především se ale vůbec poprvé otevřela investici zvenku. Jak oběma firmám pomůže 1,5 miliardy korun? A co dalšího teď Kentico a Petra Palase čeká? Poslechněte si nový díl JICtalku Hanky Šudákové.

Když hledáte někoho, kdo podnikání rozumí

Máte vlastní produkt nebo službu? Věříte, že s ním můžete ve světě uspět? To dává smysl! A my vás v tom podpoříme. Pro začínajícího podnikatele máme vlastní konzultanty, pro pokročilého byznysmena zase zkušené experty z celé republiky. Jsme tu pro vás a jdeme s vámi do neznáma.

 

Chci vědět víc

 


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Jiří Matela – komprese v Hollywoodu

20. 6. 2022

Jirka Matela objevil svatý grál streamování, když na univerzitě pracoval v Laboratoři pokročilých síťových technologií. Dokáže totiž streamy zkomprimovat tak, jak nikdo jiný na světě. Z univerzitního výzkumu vznikla firma Comprimato a její software dnes používá sportovní stanice ESPN, americká NBA i hollywoodské společnosti včetně Walta Disneyho. I o tom byla řeč v JICtalku Hanky Šudákové.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem. Takový byl ve zkratce příběh tří manažerů, který vedl až k založení firmy Lobey vyrábějící kosmetiku na přírodní bázi. Od mužů pro ženy. Během roku vyrostl obrat firmy z 0 na 70 milionů korun a počet zaměstnanců až na 10 lidí.

Nejčtenější

AI|ffinity: Z akademického výzkumu do byznysu s podporou Prototypuj a ověřuj

4. 4. 2022

Thomas Evangelidis se jako vědec zabývá metodami, které umožňují levnější a rychlejší objev nových léčiv. Sedm let se věnoval vývoji v institutu CEITEC Masarykovy univerzity. Loni se rozhodl, že potenciál projektu přenese do podnikání. A pro svůj spin-off podporu v programu Prototypuj a ověřuj.

Zpět na JICtalk