propojit-EEN HERO_BG_YELLOW-svg

EEN – Enterprise Europe Network

EEN je největší evropská síť poskytující služby a informace pro rozvoj inovačního podnikání a konkurenceschopnosti především malých a středních podniků.
15 let existence, 600+ partnerských organizací
15 let existence, 600+ partnerských organizací
Tato iniciativa Evropské komise poskytuje jedno kontaktní místo, kam se lze obrátit s konkrétní záležitostí a využít široké škály snadno dostupných služeb
Rozsáhlé odborné znalosti a kontakty
Rozsáhlé odborné znalosti a kontakty
EEN pomáhá těm, kdo hledá obchodního partnera, partnery pro transfer technologie či radu jak rozvíjet inovativní myšlenku nebo jak požádat o financování evropského výzkumu.
Řešení technických záležitostí
Řešení technických záležitostí
Síť může pomoci klientům v technických záležitostech, jako jsou práva k duševnímu vlastnictví, normy a právní předpisy EU

JIC v rámci EEN podporuje podnikatele v následujících oblastech

  • Technologické nabídky a poptávky (mezinárodní databáze, asistence při vyhledávání partnerů v zahraničí)
  • Asistence při transferu technologií (v rámci ČR i zahraniční transfer – zpracování nabídky technologie, pomoc při vyhledávání vhodného partnera)
  • Mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji (informace a pomoc při účasti v mezinárodních projektech jako je např. program Horizon Europe)
  • Specializované poradenství (poradenství v oblasti financování podnikání, ochrany duševního vlastnictví, inovací a inovačního managementu, apod.)
  • Organizování mezinárodních partnerských setkání (zaměřených na jeden či více oborů, jejichž cílem je navazování kontaktů a vyhledávání partnerů pro mezinárodní spolupráci)

 

Další členové sítě v České republice

  • Technologické centrum Praha (koordinátor)
  • Podnikatelské a inovační centrum - BIC Plzeň
  • Centrum pro regionální rozvoj České republiky - CRR ČR
  • Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje - KHK MSK
  • Regionální hospodářská komora Brno - RHK Brno

 

Služby Enterprise Europe Network jsou spolufinancovány Evropskou unií z programu Single Market Programme na základě grantové smlouvy č. 101052765 a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.


 

 
Albert Uchytil - CEO Flowup
JIC nám dal úvodní impuls a oporu, bez které bychom měli výrazně těžší začátky. Je to komunita skvělých lidí a ten nejlepší odrazový můstek, jaký si začínající podnikatel může přát.
Albert Uchytil
CEO Flowup

Zjistěte, jak čerpat služby EEN!

Vyplňte formulář a kolega Jakub Masri, který má u nás EEN na starosti, se vám ozveVámi vyplněné osobní údaje použijeme k tomu, abychom vám mohli odpovědět na zprávu a dále s vámi komunikovat.