HP HERO_BG_YELLOW-svg

Když má podnikání  
měnit svět

Podporujeme podnikavé lidi s dobrými nápady. Od startupových začátků až na globální trh.

Naše mise

Tvoříme otevřený inovační ekosystém, který je domovem globálně úspěšných podnikatelů a inspiruje svět. To je naše vize, pro kterou v JICu žijeme a pracujeme.
  • Aby ti, kdo mají nápad, na své vizi založili podnikání.
  • Aby firmy mohly růst, navazovat partnerství a rozvíjet se.
  • Aby studenti dostali příležitost vyzkoušet si podnikání nanečisto.
  • Aby jižní Morava byla místem, kde je radost pracovat, podnikat a žít.

Pro koho tu jsme?

#student

Jsi student a máš v hlavě podnikatelský nápad? A k tomu drive a touhu uspět ve světě startupů? Objev s námi, co všechno podnikání obnáší. Rozjeď svůj vlastní startup. Můžeš se zapojit do soutěží, zúčastnit se vzdělávacích akcí a k ruce třeba dostaneš i vlastního mentora. U nás najdeš všechno, co na startu podnikavý student potřebuje.  

#startup

Startuješ? Máš inovativní podnikatelský záměr? Toužíš z něj udělat fungující firmu? Tak pro tebe tu máme JICácký akcelerátor JICbooster. Postavíš svoji firmu na pevné základy, můžeš si u nás pronajmout cowork a stát se součástí startupové komunity. Ať jsi duchem startupista, vědec nebo chceš jít vlastní cestou!

#scaleup

Roste vám startup pod rukama? Potřebujete mít rychlý růst pevně v rukách? Chcete vstoupit na zahraniční trhy jistou nohou? Dáme vám k ruce špičkového byznysového experta, pomůžeme najít investora nebo grant, nabídneme zkušené lidi do boardu a propojíme vás na korporace i další firmy. Jděte s námi ve stopách globálně úspěšných firem z regionu.

#champions

Spolupracujeme s nejúspěšnějšími firmami v regionu! Smartlook, VRgineers, IDEA StatiCa, Tatum a další – to jsou startupoví šampioni z #brnoregion, kteří stojí na prahu globálního úspěchu. Propojujeme je mezi sebou i na naše zahraniční kontakty, dáváme jim k ruce zkušené lidi a vytváříme prostor ke sdílení jejich zkušeností. 

Chcete se s námi potkat? Ozvěte se nám!

Pokud máte zájem o půlhodinku, na které probereme všechno důležité, můžete si zarezervovat čas přímo v našem kalendáři.
 

JIC otevírá nový cowork

JIC cowork je nový prostor, který cílí na startupy a studenstvo. Cowork nabízí ideální zázemí pro všechny, kteří chtějí pracovat na svém nápadu a dále jej s JICem kultivovat. Služba je založená na bázi měsíčního členství, které nabízí různé tarify jak studenstvu, ale i větším týmům. Po celé září probíhá v JIC cowork zkušební provoz a prostor je volně přístupný veřejnosti k vyzkoušení.

Magazín

Inspirativní příběhy, podnikatelské rady i trendy ze startupového světa nejen v #brnoregion. To všechno najdete v našem JICmagazínu.
JICtalk: Lobey – Beauty muži
JICtalk: Lobey – Beauty muži
21. 9. 2023
David Krobot a Milan Krejčí, dva spoluzakladatelé LOBEY, měli všechno, co je pro úspěch v podnikání potřeba – cenné zkušenosti s řízením projektů z korporace a zároveň obrovskou touhu podnikat. O tom, že se pustili zrovna do segmentu krásy, rozhodlo setkání se zkušeným vývojářem kosmetiky a třetím spoluzakladatelem...
JICtalk
Y Soft: Globální otisk
Y Soft: Globální otisk
9. 8. 2023
Podnikat prý začal proto, že byl nezaměstnatelný. Nechtěl mít šéfa, který by mu říkal, co má dělat. Jenže Václav Muchna tak stejně skončil – teď mu totiž šéfují zákazníci. Aktuálně jich je 20 tisíc ve 120 zemích světa. Řešení firmy Y Soft používá více než 40 % Fortune 500 – tedy největších firem na světě.
Příběhy úspěšných firem
Kiwi.com: Do oblak – a ještě výš
Kiwi.com: Do oblak – a ještě výš
24. 7. 2023
Kdo by neznal značku Kiwi.com a jejího spoluzakladatele Olivera Dlouhého, kterého americký Forbes zařadil v roce 2018 do prestižního žebříčku 30 under 30 Europe? Prodejce letenek, který zažil raketový start, má za sebou spoustu turbulencí. Chudší o mnoho milionů a bohatší o spoustu zkušeností vplouvá úspěšná firma konečně do klidných...
Příběhy úspěšných firem