HP HERO_BG_YELLOW-svg

Když má podnikání  
měnit svět

Podporujeme podnikavé lidi s dobrými nápady. Od startupových začátků až na globální trh.

Naše mise

Tvoříme otevřený inovační ekosystém, který je domovem globálně úspěšných podnikatelů a inspiruje svět. To je naše vize, pro kterou v JICu žijeme a pracujeme.
  • Aby ti, kdo mají nápad, na své vizi založili podnikání.
  • Aby firmy mohly růst, navazovat partnerství a rozvíjet se.
  • Aby studenti dostali příležitost vyzkoušet si podnikání nanečisto.
  • Aby jižní Morava byla místem, kde je radost pracovat, podnikat a žít.

Pro koho tu jsme?

#student

Jsi student a máš v hlavě podnikatelský nápad? A k tomu drive a touhu uspět ve světě startupů? Objev s námi, co všechno podnikání obnáší. Rozjeď svůj vlastní startup. Můžeš se zapojit do soutěží, zúčastnit se vzdělávacích akcí a k ruce třeba dostaneš i vlastního mentora. U nás najdeš všechno, co na startu podnikavý student potřebuje.  

#startup

Startuješ? Máš inovativní podnikatelský záměr? Toužíš z něj udělat fungující firmu? Tak pro tebe tu máme JICácký akcelerátor JICbooster. Postavíš svoji firmu na pevné základy, můžeš si u nás pronajmout cowork a stát se součástí startupové komunity. Ať jsi duchem startupista, vědec nebo chceš jít vlastní cestou!

#scaleup

Roste vám startup pod rukama? Potřebujete mít rychlý růst pevně v rukách? Chcete vstoupit na zahraniční trhy jistou nohou? Dáme vám k ruce špičkového byznysového experta, pomůžeme najít investora nebo grant, nabídneme zkušené lidi do boardu a propojíme vás na korporace i další firmy. Jděte s námi ve stopách globálně úspěšných firem z regionu.

#champions

Spolupracujeme s nejúspěšnějšími firmami v regionu! Smartlook, VRgineers, IDEA StatiCa, Tatum a další – to jsou startupoví šampioni z #brnoregion, kteří stojí na prahu globálního úspěchu. Propojujeme je mezi sebou i na naše zahraniční kontakty, dáváme jim k ruce zkušené lidi a vytváříme prostor ke sdílení jejich zkušeností. 

Chcete se s námi potkat? Ozvěte se nám!

Pokud máte zájem o půlhodinku, na které probereme všechno důležité, můžete si zarezervovat čas přímo v našem kalendáři.
 

Startup roku JMK – cena  za udržitelnost 

Máte tip na startup, který vidí v udržitelnosti byznysovou příležitost? Máte produkt, který může reálně řešit některý z SDGs (cílů udržitelného rozvoje)? A jste z jižní Moravy? Pak možná vy jste ten „startup roku“, který získá Cenu za udržitelnost. Nominujte!

Nejbližší akce

#jictip
TIP: Akademie digitální transformace s INTEMACem
13. 2. 2024 - 20. 6. 202400.00–24.00INTEMAC, Blanenská 1288/27, Kuřim, Česká republika
Vyzkoušejte si vzdělávací program, díky kterému zefektivníte svou výrobu. Získáte zde know-how a přehled možností, jak optimalizovat každodenní činnosti a rutiny u vás ve firmě. Pod vedením lidí s dlouholetou praxí v průmyslu si vytvoříte plán digitalizace pro vaši firmu / proces vám šitý na míru.
#student
JIC Ph.D. Akademie: od výzkumu k byznysu
29. 2. 2024 - 30. 5. 202412.30–17.00JIC INMEC Purkyňova 127, Brno-Medlánky, 612 00
Jsi studentem či studentkou doktorského studia na některé z brněnských univerzit? Věnuješ se zajímavému projektu a chceš pomoct odhalit jeho byznysový potenciál? Přihlas do JIC Ph.D. akademie! Naučíme tě, jak přetavit výzkum do byznysu, představit projekt na trhu, objevíš jeho komerční potenciál a potkáš se se spoustou inspirativních lidí, kteří...
Akce JIC pro studenty pro začínající podnikatele
#jictip
TIP: Validation Camp
1. 3. 2024 - 2. 3. 202413.00–18.30Ekonomicko-správní fakulta MUNI, Lipová 41a, Brno
Studuješ a láká tě něco rozjet? Máš vášeň a odvahu dělat věci, kterým věříš? Rozjeď svůj projekt nebo se přidej k nápadu, který tě osloví a najdi k sobě ty správné parťáky. V tomhle program dostaneš know-how, podporu od lidí z JICu i dalších špičkových expertů, zázemí velké firmy, zkušenosti a kontakty.

Magazín

Inspirativní příběhy, podnikatelské rady i trendy ze startupového světa nejen v #brnoregion. To všechno najdete v našem JICmagazínu.
NenoVision: Na dotek atomů
NenoVision: Na dotek atomů
7. 12. 2023
Představte si, že poprvé v životě vidíte neobvyklý předmět. Dokážete popsat jeho barvu a tvar, na základě předchozích zkušeností možná odhadnete i jeho hmotnost. Jenže dokud ho nevezmete do ruky, nebudete vědět, jestli je těžký nebo lehký, jakou má strukturu ani jestli je studený nebo teplý. A právě možnost „doteku“ přináší do světa...
Příběhy úspěšných firem
Ondřej Kolařík z Arbo Technologies: Musíte vysadit 1400 nových stromů, abyste nahradili jeden vzrostlý
Ondřej Kolařík z Arbo Technologies: Musíte vysadit 1400 nových stromů, abyste nahradili jeden vzrostlý
23. 11. 2023
Technologie a péče o stromy? I tam se pro ně najde prostor. Třeba právě pro tu, se kterou přišel startup Arbo Technologies. Jejich software zachraňuje stromy od zbytečného kácení a fatálních prořezů. Už před dvěma lety jejich nápad oslovil i fond Y Soft Ventures a teď do nich vstupuje další investor – JIC Ventures.
Příběhy úspěšných firem
Galenio a Customerscore.is uspěly v EIT Digital
Galenio a Customerscore.is uspěly v EIT Digital
21. 11. 2023
Dvě hvězdy JICu, Galenio a Customerscore.io, zazářily na scéně EIT Digital Venture Programme 2023. Galenio, s jejich chytrou aplikací, která ruší jazykové bariéry v nemocnicích, a Customerscore.io, který je jako osobní strážce každého SaaS podniku. Oba uspěli v aktuální fázi programu a získali další finanční odměnu.
Aktuálně z JICu