JIC Ventures investuje miliony do startupu se softwarem pro arboristy Arbo Technologies
21. 11. 2023

JIC Ventures investuje miliony do startupu se softwarem pro arboristy Arbo Technologies

JIC Ventures, fond inovační agentury JIC, oznámil investici ve výši 100 000 eur do společnosti Arbo Technologies. Startup zakladatele Ondřeje Kolaříka vyvíjí software pro efektivnější práci arboristů a lepší péči o stromy. Tato investice předchází plánovanému většímu investičnímu kolu ve výši přibližně jeden milion eur.
Inovace, které mohou pomoci zvládat globální výzvy, jsou pro investory čím dál atraktivnější. Příkladem je i aktuální investice inovační agentury JIC do brněnského startupu Arbo Technologies Ondřeje Kolaříka. Ten za pomoci moderních technologií pomáhá zejména arboristům s lepší péčí o stromy. „Náš software arboristům usnadňuje práci. Nemá je nahradit, ale ušetřit jim čas a pomoci jim. S ním dokážou mnohem rychleji a lépe analyzovat stabilitu stromu – odhalit reálný rozsah dutin nebo jestli nehrozí třeba jeho selhání,“ říká Ondřej Kolařík s tím, že právě vzrostlé a staré stromy jsou z hlediska adaptací na změny klimatu, ale třeba i pro zachování biodiverzity velmi důležité. „V podstatě platí, že čím starší a vzrostlejší strom, tím více benefitů pro okolí. Proto je zejména ve městech tak důležité tyto stromy chránit,“ doplňuje Kolařík. Startup využívá softwarové nástroje ke sběru dat o stromech. Ty potom analyzuje, aby mohl stromu poskytnout co možná nejlepší péči. Díky tomu dokáže firma stromům prodloužit život a zamezit jejich zbytečným úhynům nebo kácení.

JIC podporuje firmu už přes tři roky. „Na začátku s našimi experty definoval Ondra třeba správné prodejní momenty, dělal předvýběr zahraničních trhů, kam je možné expandovat a radili jsme mu i třeba v oblasti grantů. Před dvěma lety už měl prvního investora – Y Soft Ventures. Osobně se mi velmi líbí energie foundera a téma, které Arbo řeší, vidím zde šanci na mezinárodní úspěch,“ vysvětluje Radim Kocourek z největší české inovační agentury. „Věříme, že inovace mohou lidem pomoci zvládat globální výzvy. A tohle je přesně ten případ,“ doplňuje Kocourek. Cílem investice je dovést firmu k dalšímu většímu investičnímu kolu, ve kterém od investorů získá další až jeden milion eur.

Tisková zpráva

Ke stažení