JIC STARCUBE otevírá přihlašování, hledá chytré senzory i projekty z rozšířené reality
1. 6. 2016

JIC STARCUBE otevírá přihlašování, hledá chytré senzory i projekty z rozšířené reality

1. 6. 2016

Nejdéle fungující český akcelerátor spouští přihlašování pro rok 2016. Letošní, už osmý běh, se zaměřuje na rozšířenou a virtuální realitu, analýzu big data, senzory a kyberbezpečnost. Týmy z celého světa se můžou přihlásit do 7. srpna a během podzimu projít třemi intenzivními měsíci plnými seminářů a konzultací s českými i zahraničními experty.

Přihlášku může vyplnit začínající startup s týmem o minimálně dvou lidech. Kromě projektů ze čtyř zmíněných technologických oblastí hledá JIC STARCUBE 2016 začínající podnikatele přinášející řešení z pěti aplikačních oblastí, kterými jsou Industry 4.0, Retail 2.0, Paperless Office, Smart City/Home/Office a Secure Home/Family.

„Stojíme o týmy, které mají globální ambice a chtějí budovat udržitelný byznys. S jeho rozvojem jsme jim připraveni pomoci nejenom my, ale i letošní technologičtí partneři,“ uvádí manažerka JIC STARCUBE Hana Šudáková, která akcelerátor vede. Partnery akcelerátoru se podobně jako v minulém roce stalo AVG, Y Soft, Microsoft a Konica Minolta a letos se k nim připojil i Honeywell, který s JIC dlouhodobě spolupracuje. „Oceňujeme aktivity, které JIC dělá nejen pro startupy, ale i pro zavedenější firmy v regionu. JIC vnímáme jako hub pro znalostní ekonomiku a jsme hrdí na to, že můžeme být jeho součástí,“ podotýká viceprezident a generální ředitel brněnského Honeywellu Jiří Tomíček.

Ve spolupráci s Honeywellem JIC vybavil pracoviště zaměřené na internet věcí. Jedná se o prototypovací laboratoř, ve které týmy budou moci využít vývojové kity Arduino, Raspberry PI, 3D tiskárny nebo třeba hexacopter a Arduino robota. Laboratoř je umístěná ve stejné budově jako JIC STARCUBE Space, který se stane na tři měsíce domovem akcelerovaných týmů.

Pětice technologických partnerů je pro letošní témata akcelerátoru klíčová. Jejich interní odborníci jsou ochotni pomoci týmům s rozvojem po technologické i byznysové stránce i napojením na vlastní globální obchodní a marketingovou síť. Jsou připraveni poskytnout týmům technologické know-how. Microsoft je dlouholetým partnerem akcelerátoru, Honeywell a Konica Minolta mají v Brně svá R&D centra, společnostem AVG i Y Soft se podařilo z Brna rozjet globálně úspěšný byznys. Právě v jejich šlépějích by se mohlo vydat až deset týmů, které podle kvality vyberou do začátku září zástupci JIC a partnerů.

Další informace k akcelerátoru a jeho průběhu najdete na jeho webu.


Kontakt pro média: Martina Pouchlá, 602 476 863 , pouchla@jic.cz

JIC STARCUBE akcelerátor www.starcube.cz

JIC STARCUBE je nejdéle fungující český akcelerátor. Od roku 2010 do něj vstoupilo už 72 startupů. Týmy procházejí třemi měsíci nabitými poznatky, workshopy, setkáváním s mentory a napojením na globální technologické společnosti. Získávají výhody a finanční podporu na testování a prototypování, právní nebo daňové služby, marketing i uhrazení cestovného a ubytování. K úspěšným firmám, které akcelerátorem prošly, patří například GINA, Reservio nebo jeden z nejrychleji rostoucích startupů současnosti Kiwi (dříve Skypicker).

JIC (Jihomoravské inovační centrum) www.jic.cz

JIC (Jihomoravské inovační centrum) podporuje lidi ve vytváření a rozvoji firem, které mění svět. Jeho služby využívá každoročně přibližně stovka  firem, ať už ve fázi prvotního nápadu, rychle rostoucího startupu i zavedené technologické firmy.  Začínající společnosti, které prošly programy JIC, už vytvořily více než 1 400 nových pracovních míst a další stovky míst v navazujících službách. Za 13 let své existence nastartoval JIC téměř 360 spoluprací mezi vědci a firmami. Těmito a dalšími aktivitami pomáhá JIC zvyšovat konkurenceschopnost jižní Moravy a budovat z ní jeden z nejinovativnějších regionů Evropy.