Spouštíme JICbooster: Nový akcelerátor pro startupy z jižní Moravy
21. 8. 2023

Spouštíme JICbooster: Nový akcelerátor pro startupy z jižní Moravy

Otevíráme nový akcelerační program JICbooster. Tento program podpoří zejména začínající startupy z jižní Moravy a pomůže jim dostat svou firmu na trh. 
Nastartuj svůj startupový nápad v JICboosteru! Postavíš produkt na nohy, založíš firmu, připravíš se na jednání s investory. K ruce budeš mít zkušené podnikatele i špičkové experty! Jdi ve stopách úspěšných startupistů s JICem. 
JICbooster poskytuje podporu startupům v začátcích. Pro úspěšný vstup do programu musí zájemci nejprve absolvovat úvodní setkání s konzultanty JICu a výběrový den. Při prvním setkání nám stačí půlhodina k tomu, abychom probrali podnikatelský záměr, potenciál a také se mezi sebou poznali. Pokud nám spolupráce bude dávat smysl, pozveme zájemce na výběrový den, který probíhá pravidelně každý měsíc. Tam zájemci svůj produkt představí porotě, v níž zasednou zkušení podnikatelé i konzultanti a experti JICu.

Bude nás zajímat třeba, jak moc je produkt unikátní, jestli je vůbec realizovatelný, jeho tržní potenciál i drive a tah na branku lidí, kteří za produktem stojí.

Pokud projekt uspěje, vstupuje do první fáze programu. Ta trvá až šest měsíců a zaměřuje se na založení firmy, dopracování produktu a další nutné základy pro úspěšný start byznysu. Druhá fáze pak trvá až dva roky a jejím cílem je úspěšný vstup na trh a rozjezd firmy.

Za sebou má program pilotní neveřejnou fázi, ve které do něj zatím vstoupilo 10 firem. Mezi jiným například Avaltar, který vyvíjí bezpečnostní hardware a software pro vysokozdvižné vozíky, BrnoLogic s programovatelnými integrovanými obvody nebo AIVIRO nabízející neuronovou síť, která dokáže zastoupit člověka v rutinní kancelářské práci na počítači. 
 
 
Chci vědět víc